За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
У 1972 році на озброєння французьких ВПС прийняли зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) Crotale (у перекладі з французької — «Гримуча змія»). Цей ЗРК призначений для знищення повітряних цілей, що летять на малих і гранично малих висотах — від 5 кілометрів до 15 метрів. Слід зауважити, що після прийняття на озброєння комплекс неодноразово модернізувався. Завдяки чому функціональність ЗРК значно розширилась. Зокрема, його обладнали системою розпізнавання державної приналежності цілі та ТВ-камерою з режимом її автоматичного супроводу; встановили обладнання радіозв’язку, що забезпечило обмін інформацією між пунктами бойового управління на дальності до 10 км та до 3 км між пунктом бойового управління та пусковою установкою; додатково оснастили двома ракетами Mistral, а також новою РЛС із фазованою антенною решіткою.
Бойові машини комплексу Crotale (налічує пункт бойового управління та 2-3 пускові установки) монтуються на броньованому колісному шасі P4R (4×4). Місце водія розташовано в передній частині машини, робоче місце оператора та все обладнання — по центру, а моторний відсік — ззаду. Екіпаж нараховує 3 особи.
Пункт бойового управління ЗРК Crotale здійснює огляд повітряного простору, виявлення цілей, розпізнавання їхньої державної приналежності та типу. Імпульсно-допплерівська РЛС виявлення Mirador-IV Е-діапазону (2-4 Ггц) монтується зверху корпусу шасі, має швидкість обертання антени 60 об/хв і здатна виявляти цілі, що низько летять, на дальності 18,5 км, які мають швидкість польоту в діапазоні від 35 до 400 м/с та висоту польоту — від кількох десятків метрів до 4,5 км.
До складу обладнання пункту бойового управління входять: електронно-обчислювальна машина SN 1050, що працює в режимі реального часу, панель з дисплеями та апаратура зв’язку, що передає в цифровому вигляді інформацію на пускові установки. РЛС може виявляти до 30 цілей із виділенням 12 найбільш небезпечних із них для автоматичного супроводу. Як тільки ціль виявлено, здійснюється державне розпізнавання її приналежності: інформація, що ціль — ворожий літак, відображається на дисплеї. Дані про ціль за допомогою апаратури зв’язку передаються на одну з пускових установок із боєготовими ракетами.
Зі свого боку на пусковій установці змонтовано моноімпульсну РЛС наведення ракет J-діапазону (12-18 ГГц) з максимальною дальністю виявлення до 17 км і 4 контейнери для ракет (по два з кожного боку). РЛС наведення може супроводжувати одну ціль та наводити на неї одночасно до двох ракет.
У бойовому положенні пускова установка розміщується на трьох гідравлічних домкратах, два з яких розташовані за передніми колесами, один у задній частині машини. Прибувши на позицію, комплексу необхідно менше ніж 5 хвилин для приведення в боєготовність. Після виявлення та захоплення цілі на супровід ракета може бути запущена через 6,5 с, а інтервал між пусками — 2,5 с.
Усі складові комплексу ЗРК Crotale об’єднуються за допомогою радіоліній у своєрідну мережу. Тому можлива передача інформації на пускову установку не тільки з пункту бойового управління, а й з іншої пускової установки. Оскільки на пусковому шасі немає боєзапасу ракет, то запасні ракети перевозяться на спеціальному автомобілі, а перезаряджання здійснюється за допомогою легкого крана за 2 хвилини.
Ракета R440 постійно перебуває у транспортно-пусковому контейнері (ТПК). Загальна вага ракети разом із ТПК становить 100 кг. Осколочна фугасна бойова частина спрямованої дії розміщена в центральній частині корпусу ракети. Уражаючий радіус розльоту осколків становить 8 м, а швидкість розльоту сягає 2,3 км/с. Бойова частина підривається за допомогою інфрачервоного неконтактного або дублюючого контактного підривника. При цьому максимальна дальність, на якій комплекс Crotale може знищувати цілі, що мають малу радіальну швидкість (наприклад, вертоліт), становить 14,6 км. Імовірність ураження цілі однією ракетою становить 0,8 і зростає до 0,96 під час стрільби двома ракетами.
Фото з відкритих джерел
@armyinformcomua
Аналітичний OSINT-проєкт Deep State спільно з платформою Культурні Сили представили інтерактивну мапу, присвячену звільненню Криму від більшовиків у квітні 1918 року силами армії УНР під проводом полковника Петра Болбочана.
Під гуркіт ворожих обстрілів вони заряджають свою стару, але надійну гаубицю Д-30, яку лагідно називають «Жабка». Вони — розрахунок 10 гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Між бойовою роботою, де кожен рух відточений до секунди, встигають травити анекдоти, ділитися фронтовими байками і тримати позиції. Їхні історії — це суміш чорного гумору, смертельної небезпеки, братерства та дивовижної філософії виживання.
Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування та скерувало до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира однієї з військових частин, відповідальної за постачання пального та обслуговування транспорту ЗСУ. Його звинувачують у службовій недбалості, що призвела до збитків державі на суму понад 3,37 мільйона гривень, які, втім, наразі вже повністю відшкодовані.
Міністерство оборони України підготувало наказ про внесення змін до Порядку відбору біологічного матеріалу у військовослужбовців та його зберігання з метою врегулювання процедури державної реєстрації геномної інформації людини.
На Куп’янському напрямку, у смузі відповідальності 116 окремої механізованої бригади, здебільшого тактика ворога залишилася незмінною. Там атакують хвилями піхоти. штурмовики переважно з в’язниць.
Кількість постраждалих унаслідок російського обстрілу Запоріжжя, що стався 22 квітня, зросла до 42 осіб. Чотирнадцять з них наразі перебувають у лікарнях, стан чотирьох пацієнтів оцінюється як важкий.
від 20500 до 25000 грн
Херсон
Херсонський прикордонний загін
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…