ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

IRIS-T і NASAMS приведуть Україну до сучасної багатошарової системи протиповітряної оборони

Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 10 Жовтня 2022, 22:04

– Нарешті світ дійсно побачив, що таке ЗРВ і яку важливу роль відіграють зенітні ракетні війська. Безумовно, зенітно-ракетне прикриття України треба покращувати і ніяких інших варіантів, окрім як перехід на новітні зразки західного виробництва, у нас просто немає, – стверджує Денис Смажний, головний спеціаліст відділу підготовки зенітних ракетних військ Командування Повітряних сил.

Нещодавно Денис повернувся з Німеччини, яка обіцяє найближчим часом передати один із найновіших у світі комплексів. А не так давно він їздив в Сполучені Штати, розмовляв із сенаторами та конгресменами, в тому числі в неформальній обстановці, домовлявся про те, щоб Україні було якомога швидше надано сучасні комплекси, мова йде про NASAMS та інші зразки озброєння, які допоможуть захистити нам наше небо над Україною.

«Україна – одна із перших бере на озброєння комплекс IRIS T»

– Комплекс настільки новий, що навіть у країнах НАТО і тій же Німеччині його на озброєнні немає. Він заявляє досить амбітні показники у боротьбі з сучасними загрозами, в тому числі з такими крилатими ракетами, з якими нам дуже важко працювати з нашими старими з ЗРК. Це, наприклад, Х-22, Х-101. Що робить його на голову вище  – дуже чуттєвий радар. Наші старі радари погано бачать ті крилаті ракети, які летять дуже низько і мають мало помітні технології, а IRIS-T зі своїм радаром має бачити і знищувати їх дуже добре. По друге, IRIS-T має дуже гарні показники у одночасному знищенні багатьох цілей. Дальність застосування комплексу заявлена до 40 кілометрів від пускової установки. Плюсом є те, що пускову установку можна розташовувати від центру прийняття рішень на 20 кілометрів. Таким чином, теоретично і за заявленим показниками ракети можна знищувати на відстані до 60 кілометрів від об’єкта, який прикриває комплекс. Спочатку йде мова про передачу лише однієї батареї, якої, на жаль, не буде достатньо для того, щоб всю потребу нашої ППО наростити по всій території держави. Однак прикрити якесь місто як мінімум ми цими комплексами зможемо.

«Ще на початку травня в нас взагалі не було жодних шансів отримати таку систему»

– Зроблені неймовірні дипломатичні зусилля і зусилля безпосередньо в самій компанії.

Якщо IRIS-T – він тільки но виходить на ринок, намагається завоювати, то NASAMS – це вже авторитет, який вже напрацював отой багаж доказів, ефективності і надійності

– Це дійсно потужний комплекс, мобільний та маневрений, він теж має потужний радар. Доказом ефективності цього комплексу є те, що він є на озброєнні дванадцятьох досить розвинутих країн, в тому числі країн НАТО. Наразі на виробництві знаходиться третє покоління NASAMS, ведуться роботи про збільшення дальності ракети на 100 – 100+ кілометрів.

NASAMS і IRIS-T успішно інтегруються в єдину ефективну систему зенітного ракетного прикриття

– Тобто, якщо я є командиром NASAMS батареї, в мене в зоні поразки є ціль, але мій радар її не бачить, проте її бачить радар літака, який летить десь поруч, або радар IRIS-T, який стоїть десь за сто кілометрів, він поділиться цією інформацію, і зможу запустити свою ракету по цій цілі і ефективно її знищити.

«Що нам робити із балістичними ракетами, «Іскандерами»?»

– Для цього треба рухатися вперед і будувати ефективну систему протиракетної оборони, до якої так само увійдуть і IRIS-T і NASAMS, і Patriot в майбутньому. Отримання IRIS-T і NASAMS – це перші кроки, які поступово приведуть нас до багатошарової системи. Тобто надходження цих зенітно-ракетних систем – це перший важливий крок до перспектив, які відкриваються.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Глава держави: Увесь день сьогодні у Харкові триває розбір завалів на місці влучання російських бомб

Глава держави: Увесь день сьогодні у Харкові триває розбір завалів на місці влучання російських бомб

Загальне число загиблих може бути більшим – після пожежі потрібні ще додаткові експертизи, додаткова робота, щоб дати повну інформацію про загиблих.

Кількість бойових зіткнень на фронті зросла

Кількість бойових зіткнень на фронті зросла

Кількість бойових зіткнень від початку доби на фронтах російсько-української війни зросла до 83. Російські окупанти докладають максимум зусиль щоб прорвати нашу оборону. Різко, майже в два рази протягом дня, зросла активність ворога на Куп’янському напрямку. Не спадає вона і на Покровському.

Ворог вкотре обстріляв Харківщину: є загиблі та поранені

Ворог вкотре обстріляв Харківщину: є загиблі та поранені

Ворог вкотре обстріляв Харківщину, двоє людей загинули, ще девʼять постраждали, серед них діти, – розпочато провадження

Окупанти почали процедуру «націоналізації» майна українців на тимчасово окупованих територіях

Окупанти почали процедуру «націоналізації» майна українців на тимчасово окупованих територіях

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області росіяни розробили процедуру націоналізації нерухомості українців.

Протягом дня росіяни 10 разів гатили по Нікопольщині

Протягом дня росіяни 10 разів гатили по Нікопольщині

Обстрілювали мирні населені пункти з важкої артилерії. Били й дронами-камікадзе.

БТР окупантів палає на Бахмутському напрямку

БТР окупантів палає на Бахмутському напрямку

Прикордонники бригади Гвардії наступу «Помста» знищили прицільним ударом дрону ворожий БТР на Бахмутському напрямку.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Механік-моторист

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

65 ОМБр

Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Херсон

126 ОБр Сил ТрО

Авіаційний технік літаків та вертольотів

від 20100 до 120100 грн

Коломия, Івано-Франківська область

Навідник (за контрактом, ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО

Військова служба за контрактом

від 20000 до 120000 грн

Черкаси, Черкаська область