— Які особливості підготовки у воєнний час, в умовах ситуації, що склалася, які проблеми та труднощі існують? — Величезний обсяг особового складу, який необхідно готувати. При…
14 жовтня 2014 року стало для воїнів-побратимів одного з підрозділів, який нині захищає Україну на південному напрямку оборони, символічною датою. Цей день було офіційно визначено державним святом — Днем захисника України. Щоб якось відзначити цю історичну подію, вони вісім років тому вирішили зробити патріотичне графіті у своєму рідному місті Чорноморську. На ньому зобразили Герб України і написи «Слава Україні! — Героям Слава!»
Сам процес створення графіті перетворили на патріотичну акцію. Зібралося багато людей з прапорами України, українською символікою. Чорноморці підтримували своїх земляків, вигукуючи гасла і слова подяки. У той час було дуже важливо показати жителям міста, що тут вірять у нашу армію і нашу перемогу над ворогом. А для місцевої «вати» та ностальгуючих за «совком» — це був гарний привід нагадати, що їм не треба чекати і сподіватися на прихід у Чорноморськ «русского мира» та повернення в радянські часи.
Згодом більшість учасників тієї акції пішла до війська і поповнила лави ЗС України. В’ячеслав Сопільняк, Геннадій Дашко, Олександр Веселков, Олег Стратіенко, Леонід Марцун, Валерій Павлуша і багато інших громадських активістів залишили свої звичайні справи, бізнес, родини, дітей і стали на захист Батьківщини. Хтось підключився до волонтерського руху і протягом восьми років активно допомагає українській армії. А об’єднало їх всіх тоді свято і герб, який став символом незламності, сили духу і вірності дружбі. Минають роки, але своє патріотичне графіті воїни не забувають. Відновлюють і покращують його, зберігають як реліквію, а якщо опиняються в місті, завжди збираються біля нього 14 жовтня.
Щоправда, мав місце і прикрий випадок. Так, у 2018 році ветерани російсько-української війни спіймали біля графіті місцевого вандала, який протягом року приходив нишком уночі до паркану й псував зображення, заливаючи його машинним маслом. Тоді про цей випадок написали практично всі ЗМІ України. Фото з пійманим покидьком, залитим з ніг до голови машинним маслом, потрапило на відомі пабліки і в соціальні мережі. Після того паркан у Чорноморську із зображенням державного герба жителі міста жартома стали називати «Стелою виховання». Не дивно, що після такого наочного уроку виховання охочих залишити на ньому свій «автограф» уже немає.
Торік зображення на паркані відновили. Протягом трьох тижнів ветерани разом зі своїми родинами малювали на паркані національний художній орнамент, а члени громадської організації ветеранів і інвалідів російсько-української війни Одещини «Рапіра» на одній із секцій зробили герб своєї організації.
Після початку широкомасштабного вторгнення російських загарбників в Україну більшість членів «Рапіри» знову повернулася до війська. Нині вони воюють у різних підрозділах на різних напрямках фронту. Роблять гідний внесок у знищення ворога, докладають усіх зусиль, щоб наблизити перемогу над ворогом. На жаль, є в їхніх лавах і втрати.
Напередодні Дня захисників і захисниць України ветерани «Рапіри» та військовослужбовці ЗС України знову зібралися біля герба. Вони вшанували пам’ять своїх загиблих побратимів і висловили впевненість у тому, що українське військо невдовзі подолає підступного ворога і вижене його з нашої землі.
Фото автора
Світлана з позивним «Фенікс» чотири рази ставала чемпіонкою зі змішаних бойових мистецтв, а тепер воює операторкою ударних дронів у складі 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади.
Втрати живої сили російських загарбницько-окупаційних військ на півночі Харківської області лишаються стабільно високими, причому понад третина з них — безповоротні. Натомість помітно, що техніки в окупантів або поменшало, або ж вони намагаються її берегти й не кидають в бій.
Богдан з позивним «Антіп» командує артилерійським взводом 27 реактивної артилерійської бригади імені кошового отамана Петра Калнишевського.
У ніч на 3 листопада (із 17.30 2 листопада) ворог завдав удару керованою авіаційною ракетою х-59/69 із повітряного простору Курської обл., 96 ударними БПЛА типу shahed та безпілотниками невстановленого типу із напрямків Брянськ, Курськ, Приморсько-Ахтарськ – рф.
Військовослужбовці загарбницько-окупаційних збройних сил російської інформації обстріляли населені пункти Чугуївського, Богодухівського та Куп’янського районів Харківщини.
Ворог кинув 22 одиниці бронетехніки (7 танків, 13 БМП, 2 МТ-ЛБ) та близько 120 окупантів для штурмових дій позицій 10 гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».
Захищаємо світ
від 21000 до 120000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
— Які особливості підготовки у воєнний час, в умовах ситуації, що склалася, які проблеми та труднощі існують? — Величезний обсяг особового складу, який необхідно готувати. При…