ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Треба якнайшвидше виганяти окупантів з нашої території»

Life story: історії військових
13 Жовтня 2022, 14:02
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Наші військові льотчики щоденно демонструють в українському небі неперевершену майстерність та героїзм, б’ючи ворога, евакуюючи поранених та виконуючи безліч інших завдань, притаманних авіації на війні.

Водночас завжди слід пам’ятати, що за їхньою бойовою роботою стоїть численний колектив наземного персоналу, який забезпечує польоти абсолютно всім необхідним — паливом, навігацією, зв’язком, технічним обслуговуванням машин тощо. Робота цих людей, можливо, менш помітна для широкого загалу, проте в спільноті причетних до авіації цінується особливо. Саме за професіоналізм, відповідальність, високий рівень вмотивованості фахівців наземних служб.

Один із них — солдат Володимир. Він служить водієм-заправником в одній із військових частин повітряного командування «Південь» Повітряних Сил ЗС України і заправляє борти авіаційним гасом. Каже, що окрім навиків керування багатотонною вантажівкою, безпечного маневрування поблизу особливо цінних сьогодні літаків та гелікоптерів, він повинен постійно підтримувати свій транспортний засіб у готовності до обслуговування бортів, забезпечувати справність усіх механізмів та агрегатів, визначати температуру та густину палива в цистерні, його якість.

У Повітряних Силах ЗС України Володимир з 2019 році, з часу, коли призвався на строкову службу. Після проходження вишколу в навчальному центрі був переведений в одну з частин на півдні. Наприкінці строкової, десь за чотири місяці до звільнення, вирішив підписати контракт.

— Мені сподобались і умови служби, і ставлення командирів. Особливо ж надихала причетність до Повітряних Сил ЗС України, — пояснює свої мотиви Володимир.

24 лютого розпочалось для солдата дещо несподівано. Але в перші години й дні широкомасштабного вторгнення він насамперед намагався не панікувати і, як завжди, виконувати свої обов’язки. Спочатку разом з підрозділом військовослужбовці заправили всю техніку, а потім зайняли оборонні позиції. Тоді росіяни так і не зуміли створити реальної загрози захоплення регіону, тож далі Володимир продовжив виконувати свої обов’язки за спеціальністю, але вже в умовах воєнного стану.

— Одного разу був випадок, була певна несправність в машині. Один борт ми заправили, а з другим вийшла заминка — автомобіль не заводився. Добре, що тоді мені допомогли. Мій сержант, начальник складу ПММ, порадив, що зробити, і ми швидко усунули  несправність і разом виконали поставлене завдання. Вважаю, що роблю важливу справу, обслуговуючи польоти бортів, і не хочу, щоб подібне повторилося, тому справність довіреної мені техніки завжди в пріоритеті для мене, як і засвоєння досвіду та знань старших товаришів, — зазначив солдат.

Наприкінці розмови Володимир розповів, що родом він із Херсонщини, яка тимчасово окупована рашистами. Наразі там залишаються його родичі, правда, зв’язок з ними дуже поганий. Тому дуже переживає за їхню долю.

— Треба якнайшвидше виганяти окупантів з нашої території. Але й після нашої перемоги я обов’язково  залишусь на службі в Повітряних Силах. Планую й далі працювати за фахом, навчатися та розвивати свою військову кар’єру, — підсумовує солдат.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform

Запоріжжя під масованим ударом: двоє загиблих, 17 поранених, серед постраждалих — 11-річний хлопчик
Запоріжжя під масованим ударом: двоє загиблих, 17 поранених, серед постраждалих — 11-річний хлопчик

Російські війська завдали масованого удару по Запоріжжю. Внаслідок атаки загинули двоє людей, ще 17 дістали поранення, серед них — 11-річний хлопчик.

Правоохоронці повідомили про підозру генералу окупантів, який командував атакою «Іскандерів» по Краматорську
Правоохоронці повідомили про підозру генералу окупантів, який командував атакою «Іскандерів» по Краматорську

СБУ та прокуратура заочно повідомили про підозру генералу, який командував атакою по Краматорську у червні 2023 року.

Логістика ворога на півдні фактично паралізована — Головнокомандувач ЗСУ
Логістика ворога на півдні фактично паралізована — Головнокомандувач ЗСУ

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський працював у бойових частинах, які виконують завдання на Запорізькому напрямку.

Понад 50 атак за день: на Дніпропетровщині троє загиблих і 12 поранених, серед них — діти
Понад 50 атак за день: на Дніпропетровщині троє загиблих і 12 поранених, серед них — діти

Російські війська протягом дня понад 50 разів атакували чотири райони Дніпропетровської області.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Старший стрілець – оператор

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

WorkUa Стрілець стрілецького відділення

Запоріжжя

79 окремий батальйон 102 ОБр Сил ТрО

Olx Водій, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

WorkUa Зовнішній пілот, оператор БПЛА

від 20000 до 120000 грн

Київ

120 ОБр Сил ТрО

WorkUa Майстер з ремонту безпілотних авіаційних комплексів

від 25000 до 40000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

WorkUa Кулеметник

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО