ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Лимані ексгумували перші 20 тіл, серед жертв окупантів є діти

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 9 Жовтня 2022, 14:07

У Лимані Донецької області ексгумовані перші 20 тіл загиблих на місці масового поховання, серед жертв є діти.

Про це повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко, який перевірив хід слідчих дій на звільнених від російських загарбників територіях Донеччини, інформує Національна поліція України.

Розкопки тривають на двох локаціях: за попередньою інформацією, в одній поховано близько 200 цивільних, інша є братською могилою військовослужбовців ЗСУ. Серед жертв є діти. Голова Нацполіції перевірив хід слідчих дій на деокупованих територіях Донеччини.

Інформацію про масове захоронення в Лимані правоохоронці отримали від місцевих жителів. Цивільних поховано в одиночних могилах, військових — у траншеї завдовжки 40 метрів. За словами свідка, він поховав тут за наказом російських загарбників близько 20 українських захисників. Серед загиблих також є родина з двома маленькими дітьми.

На деяких могилах є таблички з даними померлих, інші — безіменні. Проте в кожному випадку поліція відбирає біологічні зразки та призначає експертизу для ідентифікації загиблих і встановлення причин їхньої смерті. Роботу ускладнює те, що більшість тіл у стані змін, є пакет, в якому тільки кістки.

На місці розкопок працюють слідчо-оперативні групи, криміналісти та судмедексперти спільно з прокуратурою. У перші дні було піднято 20 тіл цивільних і військовослужбовців ЗСУ.

Ексгумація триває в рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Загалом з 29 вересня поліція виявила у звільнених населених пунктах Донеччини 87 тіл, із них уже ідентифіковано 38 цивільних мешканців. За попередніми оцінками, більшість людей загинули внаслідок осколкових поранень або з природних причин. Є загиблі з вогнепальними ушкодженнями. Так, за попередньою інформацією, росіяни розстріляли чоловіка в Святогірську.

Днями у Святогірську відбулося перезахоронення 21 людини, котрі загинули під час окупації та були поховані у дворах будинків. Особу всіх встановлено, а їхні рідні мали змогу проститися з ними.

Глава Нацполіції відзначив, що на звільнених територіях кількість звернень до поліції від мешканців стрімко зростає. Тільки за останню добу правоохоронці отримали пів сотні повідомлень, що свідчить про довіру та потребу в захисті.

«Зараз тут працює зведений загін поліцейських з різних регіонів держави, тож вони допомагають місцевим поліцейським відновлювати порядок на деокупованих територіях. Їх завдання — обійти кожну домівку, поспілкуватися з кожною людиною, що пережила окупацію, зафіксувати кожен воєнний злочин росії та надати всю необхідну допомогу», — зазначив Ігор Клименко.

У рамках робочого візиту керівник відомства відзначив нагородами бійців зведених загонів поліції, що несуть службу на півночі області.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
«Труба під постійним вогневим контролем і перебита» — в Куп’янську росіяни не полишають спроб пробити сухопутний коридор

«Труба під постійним вогневим контролем і перебита» — в Куп’янську росіяни не полишають спроб пробити сухопутний коридор

На Куп’янському напрямку, в самому місті Куп’янську, ворог не складає зброї. «Дуже суворий» спротив оточених росіян триває. Сили ж оборони продовжують операцію з їхнього знищення.

Воїни 3-го полку ССО зірвали спробу росіян закріпитися поблизу Покровська

Воїни 3-го полку ССО зірвали спробу росіян закріпитися поблизу Покровська

Оператори Сил спеціальних операцій Збройних сил України провели успішну операцію неподалік Покровська, зірвавши спробу російських військ закріпитися вздовж залізничних шляхів.

Маневр, прикриття, постріл: як у 56-й бригаді готують танкові екіпажі до реального бою

Маневр, прикриття, постріл: як у 56-й бригаді готують танкові екіпажі до реального бою

У танковому батальйоні 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади триває бойова підготовка нових екіпажів, орієнтована на злагоджені дії в умовах реального бою. Військові відпрацьовують взаємодію, маневр і підтримку одне одного безпосередньо на вогневих рубежах.

Агресор атакував Україну 69 безпілотниками, близько 40 з них — ударні Shahed

Агресор атакував Україну 69 безпілотниками, близько 40 з них — ударні Shahed

У ніч на 16 грудня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по території України.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Протягом минулої доби ворожих ударів зазнали 7 населених пунктів Харківської області

Протягом минулої доби ворожих ударів зазнали 7 населених пунктів Харківської області

Унаслідок ворожих обстрілів Харківщини пошкоджено цивільну інфраструктуру.

ВАКАНСІЇ

Начальник майстерні, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Миколаїв

Військова частина А1080

Стрілець, військовослужбовець

від 21000 до 51000 грн

Миколаїв

Військова частина А3476

Командиp гаpмати, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Військовослужбовець

від 44650 до 120100 грн

Миколаїв

Відділ рекрутингу та комплектування Інгульського РТЦК та СП

Командир взводу, офіцер

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Кухар

від 10000 до 15000 грн

Васильків

Військова частина А1789

--- ---