ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

30 війн із Zаклятим сусідом — 28: Повстанський опір радянській владі

Відео Наші проєкти
Прочитаєте за: 3 хв. 8 Жовтня 2022, 12:27

Останній збройний виступ добровольців, із числа інтернованих у Польщі вояків УНР під командуванням генерала Юрія Тютюнника, проти більшовиків відбувся в листопаді 1921 року. Завданням Другого Зимового походу була координація партизанських загонів, дії яких мали викликати повалення радянського режиму в Україні.

На відміну від Першого Зимового походу, операція, проведена в листопаді 1921 року, закінчилася трагічно: групу розбили більшовицькі війська, 359 полонених козаків було розстріляно поблизу села Базар на Житомирщині.

Єдиною значною територією в Україні, яку не контролювала радянська влада станом на початок 1922 року, була Холодноярська республіка (тепер — Черкащина). Для боротьби з нею більшовики навіть створили окрему Кременчуцьку губернію, де посилили власні каральні сили військовими підрозділами червоної армії, «добровольцями» з числа кримінальних елементів тощо. Було також організовано два концтабори — у Кременчуку і Черкасах.

Чекістам вдалося заарештувати холодноярських отаманів 26 вересня 1922 року в Звенигородці без жодного пострілу, за місяць була розформована й Кременчуцька губернія. Спецоперації з метою захоплення або ліквідації підпілля ЧК проводило по всій Україні.

На початку 1923 року в Лук’янівській в’язниці в Києві, утримували 42 повстанських командирів та отаманів. 9 лютого о 8:30 засуджені здійняли повстання, захопили 14 рушниць із набоями та іншу зброю. Майже чотири години серед Києва точився бій. Хто не загинув під час повстання, був розстріляний.

Антирадянське підпілля в Україні не згорнулося на початку 1920-х років. Окремі отамани продовжували свою діяльність. Їх координували представники державного центру УНР в екзилі, які таємно переходили кордон. Наприклад, підпільна організація отамана Пилипа Драника на Київщині діяла до кінця грудня 1929 року.

Уже під час колективізації антирадянська агітація і повстання набули масового характеру. «Радянська влада» в окремих селах навіть на початку 1930-х років була лише на папері.

Голодомору передували близько 5 тисяч селянських повстань, у яких взяли участь близько мільйона людей. Придушити національно-визвольний рух українців московський уряд зміг тільки у 1932–1933 роках, організувавши конфіскацію врожаю зернових та інших продуктів харчування в населення, яка спричинила Голодомор. Крім того, силами внутрішніх військ і міліції було організовано блокаду окремих сіл, районів та самої усрр. Але навіть геноцид не вбив в українців прагнення до свободи і визволення з московського ярма.

23 серпня 2021 року Указом Президента України 38-му зенітному ракетному полку Сухопутних військ Збройних Сил України присвоєно почесне найменування «імені генерал-хорунжого Юрія Тютюнника».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
В МО розповіли про результати роботи 242 груп розмінування

В МО розповіли про результати роботи 242 груп розмінування

За тиждень з 12 по 19 липня силами 242-х груп розмінування підрозділів Міноборони обстежено та очищено низку територій та інфраструктури.

Сили оборони Півдня знищили «Нону»

Сили оборони Півдня знищили «Нону»

За результатами боїв в п’ятницю, 20 липня, Сили оборони Півдня завдали вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах.

Третя штурмова опублікувала кадри важких боїв при виході з Авдіївки, зняті на екшн-камери

Третя штурмова опублікувала кадри важких боїв при виході з Авдіївки, зняті на екшн-камери

Третя окрема штурмова бригада ЗСУ опублікувала майже годинний фільм, який складається з кадрів, знятих її бійцями на екшн-камери під час операції в Авдіївці на початку лютого цього року.

Ворог бомбить інфраструктуру й енергетику на Півночі

Ворог бомбить інфраструктуру й енергетику на Півночі

Російські загарбники обстріляли прикордонні території Чернігівської та Сумської областей.

росіяни вбили ще трьох людей обстрілами східних областей України

росіяни вбили ще трьох людей обстрілами східних областей України

Внаслідок російських атак на мирних мешканців східних областей було вбито двох людей на Харківщині та одну на Донеччині.

Терор проти цивільних на Півдні з боку рф набрав обертів в п’ятницю

Терор проти цивільних на Півдні з боку рф набрав обертів в п’ятницю

Ворожі обстріли південних областей України суттєво посилилися в п’ятницю, 19 липня, забравши життя шести цивільних громадян, серед яких діти.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Інспектор прикордонної служби (військова служба)

від 20000 до 20000 грн

Львів

Державна прикордонна служба України

Інструктор групи розвідувального забезпечення

від 46500 до 46500 грн

Бердичів

Військова частина А2772

Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Вінниця та Область/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Михайлівці, Вінницька область

Оператор наведення, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Снайпер

від 22000 до 22000 грн

Ужгород

Військова частина 3115 НГУ

Інструктор-викладач у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область