ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

30 війн із Zаклятим сусідом — 28: Повстанський опір радянській владі

Відео Наші проєкти
Прочитаєте за: 3 хв. 8 Жовтня 2022, 12:27

Останній збройний виступ добровольців, із числа інтернованих у Польщі вояків УНР під командуванням генерала Юрія Тютюнника, проти більшовиків відбувся в листопаді 1921 року. Завданням Другого Зимового походу була координація партизанських загонів, дії яких мали викликати повалення радянського режиму в Україні.

На відміну від Першого Зимового походу, операція, проведена в листопаді 1921 року, закінчилася трагічно: групу розбили більшовицькі війська, 359 полонених козаків було розстріляно поблизу села Базар на Житомирщині.

Єдиною значною територією в Україні, яку не контролювала радянська влада станом на початок 1922 року, була Холодноярська республіка (тепер — Черкащина). Для боротьби з нею більшовики навіть створили окрему Кременчуцьку губернію, де посилили власні каральні сили військовими підрозділами червоної армії, «добровольцями» з числа кримінальних елементів тощо. Було також організовано два концтабори — у Кременчуку і Черкасах.

Чекістам вдалося заарештувати холодноярських отаманів 26 вересня 1922 року в Звенигородці без жодного пострілу, за місяць була розформована й Кременчуцька губернія. Спецоперації з метою захоплення або ліквідації підпілля ЧК проводило по всій Україні.

На початку 1923 року в Лук’янівській в’язниці в Києві, утримували 42 повстанських командирів та отаманів. 9 лютого о 8:30 засуджені здійняли повстання, захопили 14 рушниць із набоями та іншу зброю. Майже чотири години серед Києва точився бій. Хто не загинув під час повстання, був розстріляний.

Антирадянське підпілля в Україні не згорнулося на початку 1920-х років. Окремі отамани продовжували свою діяльність. Їх координували представники державного центру УНР в екзилі, які таємно переходили кордон. Наприклад, підпільна організація отамана Пилипа Драника на Київщині діяла до кінця грудня 1929 року.

Уже під час колективізації антирадянська агітація і повстання набули масового характеру. «Радянська влада» в окремих селах навіть на початку 1930-х років була лише на папері.

Голодомору передували близько 5 тисяч селянських повстань, у яких взяли участь близько мільйона людей. Придушити національно-визвольний рух українців московський уряд зміг тільки у 1932–1933 роках, організувавши конфіскацію врожаю зернових та інших продуктів харчування в населення, яка спричинила Голодомор. Крім того, силами внутрішніх військ і міліції було організовано блокаду окремих сіл, районів та самої усрр. Але навіть геноцид не вбив в українців прагнення до свободи і визволення з московського ярма.

23 серпня 2021 року Указом Президента України 38-му зенітному ракетному полку Сухопутних військ Збройних Сил України присвоєно почесне найменування «імені генерал-хорунжого Юрія Тютюнника».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Чим більше колона, тим приємніше її палити — дронарі знищили ворожий штурм у зародку

Чим більше колона, тим приємніше її палити — дронарі знищили ворожий штурм у зародку

Бійці батальйону безпілотних систем 110 механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка розгромили цілу колону ворожої бронетехніки.

Вперше з березня 2023 року — «Птахи Мадяра» вполювали рідкісну російську ІСДМ «Зємлєдєліє»

Вперше з березня 2023 року — «Птахи Мадяра» вполювали рідкісну російську ІСДМ «Зємлєдєліє»

Дронарі 414 окремої бригади ударних безпілотних авіаційних систем ЗСУ вполювали на так званому «курсько-бєлгородському напрямку» доволі рідкісну військову техніку росіян.

Наслідки безсилою люті — в Інтернаціональному легіону прокоментували «вироки» ворога

Наслідки безсилою люті — в Інтернаціональному легіону прокоментували «вироки» ворога

У рамках заходів деструктивного інформаційно-психологічного впливу противника почастішали випадки оголошення так званим «слідчим комітетом» московського режиму про заочні «вироки» представникам Інтернаціональних легіонів оборони України.

«Сантехнік» з неба: дрон на оптоволокні «прочистив» трубу від окупантів

«Сантехнік» з неба: дрон на оптоволокні «прочистив» трубу від окупантів

Збройні Сили України продовжують демонструвати ефективність у використанні сучасних технологій на полі бою. Зокрема, нещодавно стало відомо про успішне застосування оптоволоконного дрона бійцями 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша.

Шлях був усіяний сотнями трупів — захоплені в районі Покровська окупанти розповіли про «людожерську» тактику зс рф

Шлях був усіяний сотнями трупів — захоплені в районі Покровська окупанти розповіли про «людожерську» тактику зс рф

Українські військові захопили в районі Покровська нову партію російських загарбників, які охоче поділилися тактикою свого командування на цьому напрямку.

Підбили панцерник і знищили десант — наші дронарі відбили ворожий штурм

Підбили панцерник і знищили десант — наші дронарі відбили ворожий штурм

Дрони 20 окремого полку безпілотних систем К-2 зупинили російську МТ-ЛБ, яка спробувала атакувати наші позиції.

ВАКАНСІЇ

Медична сестра, лікар у військовий госпіталь

від 40000 до 80000 грн

Дніпро

Новокодацький РТЦК та СП

Помічник гранатометника

від 21400 до 121400 грн

Дніпро

31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського

Діловод, військовослужбовець

від 20100 до 120000 грн

Кривий Ріг

235 окремий батальйон Сил ТрО

Бойовий медик взводу

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Оператор звукометричного комплексу, ЗСУ

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Стрілець-помічник гранатометника до в/ч А2800

від 20000 до 50000 грн

Радісне, Одеська область

--- ---