Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Військове містечко в Гостомелі зазнавало значних руйнувань протягом усього періоду тимчасової окупації Київщини. Воно розташоване поруч з аеропортом, тому постійно опинялось під перехресним вогнем. На момент, коли Збройні Сили України звільняли Гостомель, житловий фонд містечка був забруднений великою кількістю вибухонебезпечних предметів, а будівлі — зруйновані рашистами на 100 відсотків, про що раніше повідомляла АрміяІnform. Допомогти Україні відбудувати цей населений пункт запропонувала дружня Франція.
Активна фаза робіт із розбирання залишків фактично зруйнованого військового містечка в Гостомелі розпочалась наприкінці вересня, незадовго до візиту Міністерки закордонних справ Франції Катрін Колонни.Міністерка відвідала старовинне місто, яке було засновано наприкінці XV століття. Те, що побачила французька дипломатка відверто її шокувало. Гостомель, який у 1614 році отримав Магдебурзьке право, у двадцять першому столітті через варварство важкоозброєних середньовічних дикунів з московії перетворився на руїни. Глава МЗС Франції Катрін Колонна, начальник Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба та представники компанії Neo Eco підписали меморандум про відбудову військового містечка.
Документ, який було підписано в місті-герої Гостомель українською та французькими сторонами, передбачає побудову шести сучасних житлових еко-будинків, школи, дитячого садочка та облаштування прилеглих до них територій. Французька компанія, яка спеціалізується на повторному використанні будівельних відходів, зобов’язалась демонтувати бетонні конструкції зруйнованих будівель. Після переробки цих та інших матеріалів за допомогою Neo Eco, місцеві компанії мають розпочати другий етап відбудови — зведення житла та об’єктів соціальної інфраструктури.
Після огляду зруйнованого військового містечка та аеропорту із залишками легендарного українського літака-велетня «Мрія» Катрін Колонна пообіцяла гостомельцям в особі керівника Гостомельської СВА Сергія Борисюка обов’язково приїхати знову. Уже для того, щоб відвідати відроджене французькими та українськими будівельниками місто-герой Гостомель, а також його відбудоване військове містечко.
Фото та відео автора
@armyinformcomua
Пілоти бригади «Буревій» влаштували нічне полювання на ворожу піхоту, яка пересувалася біля залізничних колій на тимчасово окупованій території, відправивши окупантів на станцію призначення «вічний спокій».
На Покровському напрямку пілоти батальйону БпЛА «EWOKS» 152-ї бригади двома влучними ударами знищили дорогу та технічно складну ворожу антену зв’язку.
Натхненний прикладом загиблого дядька, 18-річний Данііл зі Слов’янська одразу після повноліття долучився до лав морської піхоти, бо, за його словами, «не хотів чекати, поки хтось інший стане між моєю родиною й ворогом».
На Краматорському напрямку оператори FPV-дронів 5-ї штурмової бригади знищили групу ворожої піхоти.
На Харківщині пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» продемонстрували результативну роботу, знищивши БТР, танк, міномет, САУ «Гвоздика» та вантажівки російських окупантів.
Депутату Дворічанської селищної ради на Купʼянщині заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності за те, що під час окупації він добровільно очолив комунальне підприємство, створене загарбниками.
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…