Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
На Полтавщині неформальний армійський «резерв» щотижня поповнюється на декілька десятків осіб.
Так, до цього часу вже понад 850 чоловіків і жінок відвідали різні курси військової підготовки для цивільних, організовані за підтримки одного із благодійних фондів.
Протягом двох останніх місяців полтавці опанували такі програми навчання, як: «Стрілецька справа. Базові основи поводження із зброєю», «Як підготуватися до мобілізації/війни. Що варто і не варто брати з собою», «Що робити під час обстрілів», «Тактична медицина» та «Військова оптика».
Майже на усіх заняттях у ролі інструкторів виступали військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань із чималим бойовим досвідом.
Наприклад, більшість занять з тактики та вогневої підготовки проводив воїн полтавської тероборони із позивним «Усташ».
— Бойове хрещення пройшов ще в 2015-му, — каже військовий інструктор. — Відтоді лише вдосконалюю вміння нищити окупантів. Своїми професійними знаннями та певними таємницями ділюся з цивільними, бо розумію, що ці заходи допомагають зміцнити обороноздатність всієї України. Польові вишколи починаю із доведення інформації про матеріальну частину стрілецької зброї. Потім на практиці вчимося її застосовувати: відпрацьовуємо рухи воїнів на полі бою, вчимося займати правильне положення для стрільби тощо.
За словами однієї із організаторок цього пілотного проєкту, полтавської волонтерки Анни Стеблівської, охочих пройти військову підготовку виявилося чимало.
— Мотивація тих, хто приходить вчитися захищати Україну, дуже висока. Вони вловлюють кожне слово чи практичну пораду військових інструкторів. Патріотичний дух сприяє кращому засвоєнню навчального матеріалу і щодня цивільне населення Полтави стає обізнанішим, а отже — сильнішим, — пояснила Анна Стеблівська.
Вона додала, що наразі проводиться активна робота щодо впровадження навчання за новими напрямками, а саме: пілотування БПЛА, вивчення основ інженерної справи, користування на полі бою засобами радіозв’язку, знищення ворожих цілей за допомогою гранатометів чи ПТРК.
— Звісно ж, під час реалізації цих планів без наших захисників та захисниць України ми не обійдемося. Тому наразі вирішуються питання, хто з воїнів ЗСУ готовий поділитися своїми неоціненними знаннями та в якому форматі проводитиметься сам вишкіл, — пояснила Анна Стеблівська
@armyinformcomua
Протягом минулого тижня на Харківщині бійці Третьої штурмової бригади ліквідували РСЗВ «Град», 46 артзасобів, підірвали міст та завдали значних втрат ворогу в живій силі.
Бійці 225-го окремого штурмового полку попереджають про поширення нової ворожої тактики — використання FPV-дронів як наземних мін-пасток, які, лежачи непомітно, чекають на появу цілі.
Солдат мобільної вогневої групи Євген Павленко, який почав свій бойовий шлях зі збиття крилатої ракети Х-101, сьогодні є справжнім асом ППО, на рахунку якого — понад 10 знищених цілей, від «шахедів» до ворожих FPV-дронів.
Костянтинівка на Донеччині стала однією з головних цілей літнього наступу окупантів, які намагаються прорватися до міста з трьох напрямків, одночасно піддаючи його щоденним руйнівним обстрілам з усіх видів озброєння.
На Краматорському напрямку оператори ударних дронів прикордонного підрозділу «Фенікс» протягом кількох днів знищили бронетехніку, автомобілі, антену зв’язку та ворожі FPV-засідки.
В одній з військових частин Донецької області викрили розкрадання пально-мастильних матеріалів.
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…