У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
В Україні вперше за понад 30 років незалежності питання обігу зброї може бути врегульоване не підзаконними актами, а єдиним законом. Законодавче врегулювання обігу зброї сприятиме зменшенню правопорушень з її використання.
Про це зазначив перший заступник Міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін, повідомляє Урядовий портал.
За його словами, обіг цивільної вогнепальної зброї законодавчо врегульований у всіх країнах Європи, зокрема й пострадянського простору. Він додав, що під час опитування в «Дії» 59%, а це понад 1 млн користувачів, висловились за право вільно користуватися короткоствольною зброєю.
Перший заступник очільника МВС наголосив, що у відповідному законопроєкті, який знаходиться у Верховній Раді, серед інших норм, йдеться про створення електронного реєстру зброї, що спрощує всі процедури з оформлення і користування зброєю громадянами.
«Це електронна система, яка обліковуватиме наявну зброю та міститиме інформацію про її власників. Запуск реєстру змінює бюрократичний радянський підхід, що вимагає дозволу на кожну дію щодо зброї. Особа може створити власний обліковий кабінет, через який подавати заявку на придбання чи зберігання зброї, зміну місця зберігання, проводити актуалізацію даних та інші обов’язкові процедури. Окрім зручності отримання послуги, це ще й нейтралізує корупційні ризики, які збільшувалися через необхідність постійного звернення по дозволи», – пояснив переваги Євгеній Єнін.
У подальшому, зазначив він, дозвіл на зброю міститиметься і в мобільному додатку «Дія», як паспорт громадянина чи посвідченням водія.
«У законопроєкті також доопрацьовані уточнення щодо меж необхідної оборони, що було одним із наріжних каменів застосування зброї в рамках самозахисту, встановлені і уточнені межі відповідальності за незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами. Також передбачене позбавлення спеціального права наданого громадянинові носити і володіти зброєю і боєприпасами. Крім того, збільшені штрафи за правопорушення в сфері обігу зброї», – розповів Євгеній Єнін.
Він акцентував увагу, що наразі придбання зброї не становить проблеми для злочинця, тоді як законослухняні громадяни лишаються беззбройними і не мають реальної можливості використати своє конституційне право на захист, передбачений 27 статтею Конституції України.
«Варто розставити всі крапки над «і», бо існує припущення, що разом із прийняттям законопроєкту всі вийдуть зі зброєю на вулицю. Однак законопроєкт не передбачає вільне носіння, а передбачає ваше право на зберігання цивільної вогнепальної зброї. І ми всі чудово розуміємо, що з початком воєнних дій обіг зброї лише зростає, що вигідно, насамперед, злочинцям. Як показує статистика, злочини і правопорушення, як правило вчиняються з використанням незареєстрованої зброї», – зазначив перший заступник очільника МВС.
Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки заявляє про факт неприпустимої і протиправної поведінки громадянина Сергія Положая, генерального директора одного з виробників металопластикових вікон.
Станом на ранок 14 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1260 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
У Чорному морі 2 ворожі кораблі, які є носіями крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 8 ракет.
Упродовж доби окупанти завдали 177 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області.
На фронті відбулося 105 бойових зіткнень. Найгарячішою ситуація залишається на Курахівському напрямку, також ворог активний на Лиманському, Покровському та Куп’янському напрямках.
Стати снайпером може не кожен — потрібен гострий зір та інші фізичні та психологічні дані. Так само не кожному дано стати військовим капеланом — необхідне поєднання віри, моральних якостей, відповідної освіти.
Захищаємо світ
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…