ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Проєкт «Архів війни» запустив англомовну версію сайту

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Вересня 2022, 13:33

Відтепер англомовна аудиторія з усього світу в будь-який час матиме змогу познайомитись із фактами воєнних злочинів росії проти України. Для цього достатньо перейти за посиланням на сайт «Архів війни».

Цей проєкт — об’єднана база відео- та аудіоматеріалів про війну в Україні. Команда ГО Docudays, що започаткувала проєкт, збирає матеріали, які фіксують злочини російської армії на території України з 24 лютого 2022 року. На сьогодні зібрано вже понад 500 гігабайтів матеріалів.

Архів постійно поповнюється новими фото, відео, голосовими повідомленнями, які висвітлюють життя й побут українців під час війни, опір цивільного населення агресору, евакуацію чи досвід перебування в бомбосховищах, руйнування, насилля та інші злочини, здійснені російською армією на території України.

Важливою частиною «Архіву війни» є інтерв’ю зі свідками, що допомагають зафіксувати, як злочини росії на території України вплинули на життя й побут українців та українок. Усе — для того, щоб зберегти цінні свідчення агресії рф в інформаційних потоках і розповісти світові про те, як це — жити під час наймасштабнішої війни у Європі з часів Другої світової.

Усі отримані матеріали фахівці проєкту верифікують, систематизують і формують у каталог для миттєвого пошуку за описом, місцем та датою.

Архів побудований згідно з міжнародними стандартами використання матеріалів як доказів у Міжнародному кримінальному суді. База даних має сертифікацію безпек від несанкціонованого доступу, а також декілька резервних копій, розташованих за межами України.

Відтепер доступ до Архіву мають журналісти, дослідники, правозахисники, митці та зацікавлені фахівці з усього світу.

— На жаль, російська пропагандистська машина настільки потужна, що у світі досі багато помилкового знання про Україну, про її відносини з рф. Попри нашу спільну активну та якісну боротьбу на інформаційному фронті, західні медіа, експерти, відомі міжнародні організації та ініціативи продовжують ретранслювати проросійські наративи. Тому ми також долучаємося до цієї боротьби за правду. Ми очікуємо, що Архів стане одним із першоджерел для досліджень, розслідувань, судових справ, а також роботи режисерів і художників, — розповіла Марія Бучельнікова, координаторка напрямку.

Тож поділитись фото, відео- та аудіоматеріалами про події, свідками яких ви стали, з ознаками воєнних злочинів (атаки на цивільних і медичних працівників, пошкодження споруд невійськового призначення, блокування гуманітарних коридорів, привласнення майна тощо) можна тут. А розповісти свою історію проживання війни можна, заповнивши цю форму. Команда проєкту гарантує повну конфіденційність авторам надісланих матеріалів.

Проєкт «Архів війни» створено за фінансової підтримки Європейського Союзу та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через Isar Ednannia та House of Europe, а також Embassy of Sweden in Kyiv та чеської організації People in Need.

Підготувала Оксана Уретій

Читайте нас в Telegram
Що палало в порту Піллау: експерт розповів про МРК «сєрпухов», який згорів у балтійську

Що палало в порту Піллау: експерт розповів про МРК «сєрпухов», який згорів у балтійську

«Що не потоне — те згорить». Десь так можна інтерпретувати відому українську приказку щодо сьогоднішніх реалій російського військового флоту.

Війська рф обстріляли Сумщину з артилерії, є поранені

Війська рф обстріляли Сумщину з артилерії, є поранені

Вдень 23 квітня окупанти, застосовуючи заборонені міжнародним правом методи ведення війни, з території російської федерації з артилерії обстріляли цивільну інфраструктуру Шалигінської громади Шосткинського району.

Генсек НАТО: Активно працюємо над тим, щоб надати Україні більше систем ППО

Генсек НАТО: Активно працюємо над тим, щоб надати Україні більше систем ППО

Країни Північноатлантичного альянсу працюють над постачанням Україні додаткових систем протиповітряної оборони, в тому числі Patriot.

Над Дніпропетровщиною збили ворожий «Орлан»

Над Дніпропетровщиною збили ворожий «Орлан»

Над Дніпропетровським районом увечері 23 квітня Повітряні сили збили російський безпілотник «Орлан-10».

Данія виділяє 420 млн євро на відбудову та підтримку критичної інфраструктури України

Данія виділяє 420 млн євро на відбудову та підтримку критичної інфраструктури України

Україна та Данія уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо довгострокової співпраці та відбудови України.

МЗС пояснило, як діятимуть обмеження на консульські послуги для чоловіків призовного віку

МЗС пояснило, як діятимуть обмеження на консульські послуги для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ відповіло на поширені питання щодо тимчасових обмежень у прийнятті нових заяв на надання консульських послуг.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Механік, військовослужбовець | Військова частина А2166

від 24000 до 54000 грн

Львів, Львівська область

Діловод, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Фельдшер

від 17500 до 100000 грн

Харків

АРЗ СП ГУ ДСНС України у Луганській області

Командир взводу, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Радіотелефоніст, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Діловод Окр Бат сил ТрО м. Дніпро

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 Окремий Батальйон 128 Окремий Бригади ТрО м.Дніпро