ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Над розмінуванням території України працюють майже 160 піротехнічних розрахунків ДСНС

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 6 Вересня 2022, 16:22

Унаслідок широкомасштабного вторгнення російської федерації в Україну майже половина території нашої держави потенційно була забруднена мінами і вибухонебезпечними предметами. Про це на брифінгу представників сектору безпеки України в Military Media Center заявив начальник управління піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Олег Бондарь.

— За оперативною інформацією, яка є в ДСНС і яка надходила через наші оперативно-чергові служби, від вибухонебезпечних предметів в Україні постраждало 152 особи, — повідомив він. — На жаль, із них 39 осіб загинуло. Серед постраждалих — 13 дітей, із яких четверо загинули.

Інформаційні заходи ДСНС серед населення

За його словами, з метою уникнення випадків загибелі й травмування людей активізоване проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо порядку дій і правил поводження у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

— Дуже багато заходів проведено з нашими партнерами в місті Києві, — розповів начальник управління ДСНС. — Були потужні акції, інформаційні заходи в усіх парках міста, у метрополітені. На Харківщині здійснюються заходи по територіальних громадах, там де наші підрозділи можуть виконувати свої завдання.

Інтерактивний сервіс ДСНС

Крім цього, за словами Олега Бондаря, одним із потужних інструментів щодо забезпечення безпеки населення є інтерактивний сервіс «Протимінна діяльність ДСНС України». Він надає можливість громадянам отримати оперативну інформацію щодо розмінування територій, повідомити органи ДСНС про виявлені вибухонебезпечні та підозрілі предмети, отримати інформацію про правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів тощо.

— Для наших підрозділів сервіс надає змогу оперативно обробляти та реагувати на отримані повідомлення громадян, — розповів Олег Бондар під час брифінгу. — А також отримувати більш повну інформацію щодо виявлених вибухонебезпечних та підозрілих предметів, формувати статистичні дані щодо стану розмінування територій.

Сервіс «Протимінна діяльність» доступний на вебсайті ДСНС України та у вигляді мобільного додатку, який можна встановити через платформи Google Play і App Store.

— На даний час у сервісі вже опрацьовано більше ніж 24 тисячі повідомлень від громадян про виявлення вибухонебезпечних предметів, — повідомив начальник управління піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС.

Піротехнічні розрахунки та ідентифікатори ДСНС

Крім того, він розповів, що наразі в системі ДСНС є майже 160 окремих піротехнічних розрахунків, які залучаються для виконання завдань з гуманітарного розмінування, а також очищення населених пунктів, об’єктів критичної інфраструктури від вибухонебезпечних предметів.

— Відповідно до рішення уряду штатна чисельність наших саперів збільшена на 400 посад, — зазначив представник ДСНС. — На даний час ці люди пройшли відповідну підготовку, здійснюються заходи щодо їхнього оснащення сучасними зразками техніки та обладнання.

Як повідомив Олег Бондарь, крім саперів, Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування підготував майже 2 тисячі фахівців з ідентифікації вибухонебезпечних предметів.

— Для посилення цієї роботи і для зменшення кількості хибних викликів піротехніки разом із нашими партнерами здійснюють заходи підготовки ідентифікаторів на рівні працівників ОТГ, працівників лісового господарства, інших органів місцевого самоврядування, — повідомив начальник управління ДСНС в Military Media Center.

Фото Дмитра Юрченка, АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Що палало в порту Піллау: експерт розповів про МРК «сєрпухов», який згорів у балтійську

Що палало в порту Піллау: експерт розповів про МРК «сєрпухов», який згорів у балтійську

«Що не потоне — те згорить». Десь так можна інтерпретувати відому українську приказку щодо сьогоднішніх реалій російського військового флоту.

Війська рф обстріляли Сумщину з артилерії, є поранені

Війська рф обстріляли Сумщину з артилерії, є поранені

Вдень 23 квітня окупанти, застосовуючи заборонені міжнародним правом методи ведення війни, з території російської федерації з артилерії обстріляли цивільну інфраструктуру Шалигінської громади Шосткинського району.

Генсек НАТО: Активно працюємо над тим, щоб надати Україні більше систем ППО

Генсек НАТО: Активно працюємо над тим, щоб надати Україні більше систем ППО

Країни Північноатлантичного альянсу працюють над постачанням Україні додаткових систем протиповітряної оборони, в тому числі Patriot.

Над Дніпропетровщиною збили ворожий «Орлан»

Над Дніпропетровщиною збили ворожий «Орлан»

Над Дніпропетровським районом увечері 23 квітня Повітряні сили збили російський безпілотник «Орлан-10».

Данія виділяє 420 млн євро на відбудову та підтримку критичної інфраструктури України

Данія виділяє 420 млн євро на відбудову та підтримку критичної інфраструктури України

Україна та Данія уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо довгострокової співпраці та відбудови України.

МЗС пояснило, як діятимуть обмеження на консульські послуги для чоловіків призовного віку

МЗС пояснило, як діятимуть обмеження на консульські послуги для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ відповіло на поширені питання щодо тимчасових обмежень у прийнятті нових заяв на надання консульських послуг.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій-машиніст екскаватора, військовослужбовець

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Заступник командира роти охорони з морально-психологічного забезпечення

від 27000 до 30000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Розвідник-сапер

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Старший інспектор прикордонної служби

від 25000 до 30000 грн

Бориспіль

Київ, ОКПП ДПСУ

Оператор систем РЕБ | Військовослужбовець

від 22000 до 120000 грн

Одеса

Військова частина А0528

Стрілець, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО