У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Кілька тижнів тому в інтернеті з’явилося відео із застосуванням чергового російського «аналоговнєта». А саме — самохідного ПТРК «Хризантема-С», котрий, за словами пропагандистів, армія рф «успішно» використовує у боях на півдні України. Щоправда, на опублікованому відео бачимо, що «бореться» рашистська «вундервафля» не з бронетехнікою чи авіацією, а зі… звичайною водонапірною вежею у одному з населених пунктів на Миколаївщині.
Варто зазначити, що це не перша поява цієї техніки «у кадрі». Цей рідкісний ПТРК ворог «світив» ще на самому початку вторгнення в Україну. Зокрема, наприкінці лютого пропагандисти каналу «Звєзда» в одному зі своїх сюжетів показали кілька одиниць цих машин у складі колони, що рухалася у напрямку Маріуполя.
Комплекс 9К123 ПТРК «Хризантема-С» — є по-справжньому «штучним товаром» в арсеналі рашистів. За найбільш оптимістичними даними, усього росармія має не більше ніж кілька десятків цих бойових машин. Певну їхню кількість придбали також Лівія та Азербайджан.
Як і багато інших зразків зброї, традиційно охрещеної пропагандистами як «аналоговнєт», «Хризантема-С» дісталася росіянам у спадок від радянського союзу. Розробка цього «найсучаснішого» насправді ПТРК почалася ще у 80-х роках минулого століття. Довести ж її «до ума» росіяни спромоглися лише у 2000-х. Утім, з 2005 року, коли «Хризантема-С» була прийнята на озброєння, обсяги її виробництва залишалися, м’яко кажучи, доволі скромними.
Як заявляють розробники, протитанковий комплекс «Хризантема-С» створений для ураження бронетехніки, зокрема й оснащеної динамічним захистом, малотоннажних надводних цілей, низьколітаючих повітряних цілей, оборонних споруд, живої сили в укриттях і на відкритих майданчиках вдень і вночі в простих і складних метеоумовах.
На машині змонтована підйомна пускова установка з кріпленнями для двох ракет. Усередині корпусу розміщено барабан ще з 15-ма транспортно-пусковими контейнерами з ракетами. Перезаряджання здійснюється автоматично, швидкострільність — до 4 пострілів за хвилину.
До складу ПТРК входять ракети серії 9М123 калібру 152-мм. Вони оснащуються тандемно-кумулятивною або ж фугасною бойовою частиною. Дальність польоту від 400 м до 5-6 км при швидкості до 400 м/с.
Для пошуку цілей оператор «Хризантема-С» може використовувати оптичну чи радіолокаційну станції. Система управління вогнем має автоматичний та напівавтоматичний режими роботи. Наведення ракети здійснюється радіокомандним способом або за променем лазера. Також можливе одночасне застосування обох ракет за умови наведення різними способами.
Як платформа для «Хризантема-С» використовується шасі БМП-3. Бойова маса машини сягає майже 20 тонн. Як силовий агрегат — дизельний двигун УТД-29 потужністю 500 к.с. Максимальна швидкість по шосе — 70 км/год, по пересіченій місцевості — 45 км/год, на плаву — 10 км/год. Запас ходу — до 600 км. Екіпаж — дві людини.
Фото та відео з інтернету
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, здійснює мінометні та артилерійські обстріли населених пунктів з території рф.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Безпілотними літальними апаратами російські окупанти вдарили по Куп’янську та Борівській громаді Ізюмського району.
У ніч з 12 на 13 жовтня на росії згорів літак Ту-134, що належав до 117 військово-транспортного авіаполку збройних сил держави-агресора.
Протягом минулої доби зафіксовано 161 бойове зіткнення. Найактивніше ворог наступав на Курахівському напрямку.
На Херсонщині станом на ранок 14 жовтня за добу внаслідок російської агресії одна людина загинула, ще чотири — дістали поранення.
Захищаємо світ
від 23000 до 23000 грн
Могилів-Подільський
Державна прикордонна служба України
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…