— Які особливості підготовки у воєнний час, в умовах ситуації, що склалася, які проблеми та труднощі існують? — Величезний обсяг особового складу, який необхідно готувати. При…
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із Федеральним канцлером Олафом Шольцом, під час якої обговорили низку питань для підтримки України та посилення безпеки всієї Європи. Про це повідомляє Урядовий портал.
Очільник українського Уряду подякував Німеччині за лідерство у питанні фінансової допомоги Україні з початку повномасштабної війни. За словами Дениса Шмигаля, Україна розраховує на підтримку від партнерів і у 2023 році.
«Дефіцит українського бюджету у 2023 році може зменшитися, але допомога союзників залишиться вкрай важливим джерелом фінансування цього дефіциту. Тому нам важливо домовитися про нову програму макрофіну з ЄС на наступний рік, а також про старт нової великої програми з МВФ», — підкреслив Прем’єр-міністр України.
Під час зустрічі сторони також обговорили питання додаткових поставок зброї для України.
«У нас є спільне бачення про необхідність нарощувати постачання артилерійських систем та систем протиповітряної оборони. Перш за все збільшувати ті види важкого озброєння, які вже були поставлені, або будуть поставлені найближчим часом: РСЗО MARS-2, САУ Panzerhaubitze 2000, ППО IRIS-T та зенітні установки «Гепард». Водночас, говорили і про можливі поставки нової номенклатури, зокрема німецьких танків», — відзначив Прем’єр-міністр.
Також Денис Шмигаль наголосив на важливості посилення співпраці у сфері енергетики. Зокрема, Україна та Німеччина обговорюють питання організації місії ЄС та ООН на Запорізьку атомну електростанцію, аби домогтися її повної демілітаризації. Це сприятиме енергетичній безпеці та енергонезалежності Європи.
Зі свого боку Олаф Шольц запевнив, що Німеччина буде підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно і в питаннях військової, і в питаннях фінансової допомоги.
Війська рф здійснили 4 авіаційні удари по Лобковому, П'ятихатках, Новодарівці та Малій Токмачці.
Під ворожий удар потрапила бригада швидкої допомоги. Постраждали водій та фельдшер, які під час обстрілу перебували на вулиці.
Окупанти провели рейд в районах навколо порту у тимчасово захопленому Бердянську.
За процесуального керівництва окружних прокуратур Харківської області розпочато досудові розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
Окупанти атакували район важкою артилерією. А ще – поцілили дроном-камікадзе і скинули боєприпас з БПЛА.
Сапер Олександр із прикордонної бригади «Гарт» – будівельник за освітою, завжди любив щось конструювати.
Захищаємо світ
— Які особливості підготовки у воєнний час, в умовах ситуації, що склалася, які проблеми та труднощі існують? — Величезний обсяг особового складу, який необхідно готувати. При…