Невелика група офіцерів й аналітиків поставила під сумнів домінуючу доктрину важких літаків і довела, що майбутнє повітряних боїв — за маневреними, швидкими та порівняно недорогими машинами….
Протитанковий взвод, яким командує Андрій із позивним «Фокстрот», сьогодні добряче дошкуляє агресору. Лише за останніх кілька місяців взвод львівських десантників знищив більше ніж 20 російських танків та бронетранспортерів.
— Хочу сказати, що серед великої кількості іноземного протитанкового озброєння, яке є у нас у наявності, оптимальним зразком вважаю все-таки вітчизняну «Стугну», — каже «Фокстрот». — Мій взвод має досвід роботи з різними ПТРК, проте найкраще себе рекомендує українська зброя. Це й точність стрільби, й дальність, а найголовніше — можливість виконувати бойове завдання в різних умовах і на різних ділянках місцевості.
Андрій пригадує, як у боях під Вознесенськом його взвод знищив два російські танки Т-72Б3, котрі намагалися прорватися в глиб оборони українських підрозділів.
— Ми тоді не лише знищили ворожі панцерники, а й затрофеїли чимало їхньої автомобільної та бронетехніки. В перші тижні війни ми навіть жартома змагались між сусідніми взводами — хто більше російського залізяччя «на спис візьме». На жаль чи на щастя, у наших колег трофеїв було дещо більше, — усміхається «Фокстрот».
За весь час запеклих боїв з окупантом, Андрій особисто підбив вісім ворожих танків, з яких шість згоріли до невпізнанності.
— У заявлених виробником бойових можливостях «Стугни» дальність стрільби не перевищує 5 кілометрів. Проте я зі своїми побратимами влучили у російський танк, який був на своїх позиціях для стрільби на відстані 5300 метрів. Я це добре запам’ятав, і ми кілька разів перевіряли цю дальність по картах та планшетах. Тому я вважаю, що «Стугна» — це один із найкращих протитанкових ракетних комплексів у цій війні, — зазначив Андрій.
Андрій наразі є молодшим сержантом, але вже виконує обов’язки командира взводу. Документи на присвоєння йому первинного офіцерського військового звання ось-ось мають погодити у вищому командуванні. А про свій взвод «Фокстрот» відгукується як про самовідданих та мужніх воїнів, котрі не знають слова «ні». З ними він готовий йти до переможного кінця у цій страшній та безжальній війні.
@armyinformcomua
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Київ готує новий раунд перемовин у Сполучених Штатах.
Бійці батальйону безпілотних систем «Роніни» 65-ї механізованої бригади знищили російський НРК, гармату та піхоту.
Прокурори домоглись реальної міри покарання для жінки, яка поширювала дані про перебування Сил оборони у прифронтовому Краматорську.
На Північному напрямку українські прикордонники виявили й знищили замасковану ворожу техніку та крупнокаліберний кулемет ДШК, ліквідувавши чергову спробу окупантів непомітно посилити вогневі позиції.
31-ша окрема механізована бригада вперше евакуювала пораненого наземним роботом «Рись»: боєць провів 20 днів на позиції після удару FPV.
Боєць прикордонного підрозділу «Фенікс» з позивним «Йода» долучився до війська як кінолог, на війну потрапив як піхотинець, воював як аеророзвідник, а зараз є оператором НРК — доправляє до наших позицій боєприпаси, провізію та дрони.
від 21000 до 121000 грн
Краматорськ
106 окремий батальйон ТрО 109 окремої бригади Тро ЗСУ
Невелика група офіцерів й аналітиків поставила під сумнів домінуючу доктрину важких літаків і довела, що майбутнє повітряних боїв — за маневреними, швидкими та порівняно недорогими машинами….