ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

На День Незалежності посиляться атаки російських хакерів – Держспецзв’язку

Новини
23 Серпня 2022, 11:25
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

У зоні підвищеної небезпеки від хакерських атак на День Незалежності  — держслужбовці, військові, працівники критичної інфраструктури, які можуть стати точкою доступу до інформаційних систем держави.

Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.

«Незалежність та свобода України не дають спокою російським загарбникам. Саме у значні державні дати зазвичай активізується ворог. Тому ми очікуємо посилення атак з боку окупантів напередодні та в день відзначення найважливішого для українців державного свята — Дня Незалежності. І не тільки на полі бою, а й у кіберпросторі», — наголошують у Держспецзв’язку.

Для уникнення небезпеки Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України пропонує кілька порад: 

  1. Терміново змініть усі слабкі паролі до важливих облікових записів, якщо використовували такі досі. 
  2. Змініть паролі також у тому випадку, якщо протягом тривалого часу цього не робили. Встановіть усі необхідні оновлення програм на комп’ютері та у смартфоні.
  3. Проскануйте пристрої за допомогою антивірусів. Обов’язково встановіть антивірус, якщо досі цього не зробили.
  4. Видаліть усі зламані піратські програми, які встановлювали раніше — вони можуть містити вразливості та становити небезпеку для комп’ютера.
  5. Видаліть російські програми, якщо досі такими користуєтеся.
  6. Зробіть резервні копії важливих документів, файлів, щоб мати змогу їх відновити у разі втрати.
  7. Налаштуйте, де можливо, двофакторну автентифікацію 
  8. Не завантажуйте файлів із невідомих, сумнівних джерел. 
  9. Пам’ятайте, що посилання на фішингові сайти можуть бути «замасковані» під привітання зі святом. Не переходьте за посиланнями, отриманими від незнайомців та навіть від друзів. 
  10. Звертайте особливу увагу на e-mail, адже часто хакери атакують саме за допомогою розсилання небезпечних електронних листів із «гарячими» темами. Зауважте, що зловмисники можуть імітувати представників держорганів. Звертайте увагу на адресу відправника, вміст листа. Не переходьте за підозрілими посиланнями і не відкривайте вкладень. 
  11. Не розголошуйте і не публікуйте персональних даних та важливої інформації про себе (паролів, номерів телефонів, пін-кодів тощо).
  12. Довіряйте тільки інформації з офіційних та перевірених джерел. Не ведіться на фейки та не розповсюджуйте їх.
  13. Якщо бачите інформацію про «матеріальну допомогу до Дня Незалежності», «додаткові виплати до свята» або інші подібні обіцянки, обов’язково перевірте це на офіційних ресурсах органів влади. Часто за схожими повідомленнями ховаються фішингові атаки. Не беріть участі в опитуваннях, де вимагають надати конфіденційну інформацію або секретні фінансові дані (пін-код до картки, CVV-код тощо).
  14. Якщо завантажили небезпечний файл на робочому комп’ютері, повідомте про це службу інформаційної безпеки. Про кіберінциденти можна також повідомляти Кіберполіцію: [email protected] та CERT-UA [email protected].

Пам’яті Владислава Яковенка, позивний «Скала»
Пам’яті Владислава Яковенка, позивний «Скала»

Любив життя, свою сім’ю, країну і вірив у щасливе майбутнє.

Найбільше ворожих штурмів за добу зафіксовано на Покровському та Костянтинівському напрямках
Найбільше ворожих штурмів за добу зафіксовано на Покровському та Костянтинівському напрямках

Протягом минулої доби між Силами оборони та російськими окупантами відбулося 259 бойових зіткнень.

Окупанти атакували Україну 28 ракетами та 115 БПЛА, основний напрямок — Київщина
Окупанти атакували Україну 28 ракетами та 115 БПЛА, основний напрямок — Київщина

У ніч на середу, 5 серпня, російські війська запустили по Україні 28 ракет та 115 ударних безпілотників.

Жертвами російського удару по Київщині стали 14 людей, ще понад 20 постраждали
Жертвами російського удару по Київщині стали 14 людей, ще понад 20 постраждали

Внаслідок російського масованого удару в ніч на середу, 5 серпня, на Київщині загинули 14 мирних мешканців, ще 22 людини постраждали.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Кулеметник

від 21000 до 121000 грн

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

Olx Командир відділення військовослужбовець

від 22000 до 125000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

RobotaUa Медик-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП

WorkUa Стрілець, помічник гранатометника

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

RobotaUa Водій

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

WorkUa Офіцер групи психологічного супроводу та відновлення

від 25000 до 25000 грн

Київ

131 окремий батальйон 112 ОБр Сил ТрО