Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
На території Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського розпочала роботу новостворена виставка «Життя переможе смерть», яка присвячена російсько-українській війні.
За словами організаторів виставки, музей співпрацює з військовими ще з 2014 року. За це час було зібрано чимало армійських експонатів, які раніше демонструвалися у виставковій залі. Після широкомасштабного вторгнення окупантів на територію України працівники музею почали готувати нову виставку. У цій кропіткій роботі велику допомогу працівникам музею надали військовослужбовці ЗСУ та місцеві волонтери.
− Виставка вийшла доволі оригінальною, адже розміщена не в самому приміщенні музею, а поруч у військовому наметі. Навколо намету ми розмістили протитанкові їжаки, які свого часу виготовлялись для захисту нашого міста від захоплення його рашистами, − зазначила завідувач науково-дослідного експозиційного відділу виставкової роботи Полтавського краєзнавчого музею Марина Кондратенко. – Завдяки цьому проєкту хочемо нагадати полтавцям та переселенцям, які проживають у нашому регіоні, якою ціною дістається наше відносно спокійне життя. Деякий час на Полтавщині тривали бої, але завдяки військовим, волонтерам та звичайним мешканцям вдалося вигнати цю нечисть.
Виставкова експозиція налічує різні блоки, які пов’язані між собою. Наприклад, є куточок, де відтворений військовий польовий побут, поруч представлена армійська тактична екіпіровка та однострій, залишки уламків ворожих ракет, збитих у небі над Полтавщиною. Також своє місце знайшли елементи використаного озброєння, зразки іноземної гуманітарної допомоги та речі, які виготовляють місцеві волонтерські осередки для потреб військових.
− Було важливо, аби до цієї виставки також залучити дітей. Для цього ми створили дитячий куточок, де маленькі відвідувачі можуть малювати малюнки та писати листи захисникам, які в подальшому передамо військовим на передових рубежах, − говорить Марина Кондратенко. – Окрім цього, ми розмістили дитячі малюнки та листи зі словами підтримки з різних країн: Шотландії, США, Німеччини, Литви, Польщі тощо.
Слід відмітити, що першими відвідувачами виставки стали військовослужбовці полтавського гарнізону, представники волонтерських організацій, громадські активісти та діти. Побачити експозицію можна щодня протягом серпня-вересня.
Фото автора
@armyinformcomua
Бійці полку «К-2» продемонстрували ефективну зачистку ворожих окопів за допомогою дронів.
Оператори FPV-дронів Третьої штурмової бригади продемонстрували найвищий пілотаж, завдавши філігранного удару по окупанту, який намагався сховатися від них під ворожим танком.
Верховна Рада підтримала законопроєкт про створення Єдиного державного реєстру військовослужбовців, який, за словами Міністра оборони Рустема Умєрова, є важливим кроком до сучасної системи обліку.
Агентів оперативно-бойової групи російського гру, які підірвали автомобіль з військовослужбовцем ЗСУ влітку 2024 року, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Спроба російського окупанта збити український FPV-дрон з автомата завершилася для нього фатально: як зазначили у 152-й омбр.
На Покровському напрямку пілоти бригади «Червона Калина» завдяки новим далекобійним дронам «ДАРТС» завдають неочікуваних ударів по тилах, логістиці та зброї окупантів.
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
від 20000 до 60000 грн
Коломия
Військова частина А1267
від 26000 до 126000 грн
Львів, Львівська область
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…