Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Нещодавно російське міноборони опублікувало відеороботи «грачів» Су-25 по українській території. У кадрах на відео видно польоти штурмовиків Су-25 з білою свастикою з аеродрому, де літак застосовувався для нанесення авіаударів по українських об’єктах.
На Телеграм-каналі Оперативний ЗСУ з цього приводу повідомляється, що окупанти «засвітили» новий російський ЗРК середньої дальності нового покоління С-350 «Витязь».
У відео потрапила система ППО, яка почала надходити на озброєння росармії лише 3 роки тому. Російська наземна система протиповітряної оборони ЗРК С-350 «Витязь» була вперше помічена на одному із аеродромів, що менш ніж 100 км від кордону з Україною.
Також на відео видно кілька елементів системи – РЛС управління вогнем 50Н6Е, РЛС маловисотного виявлення 96Л6 та дві транспортно-установчі пускові установки 50П6Е.
С-350 «Витязь» – зенітно-ракетний комплекс малої та середньої дальності, призначений для точкового захисту від літаків та високоточних атак. Він розроблений компанією «Алмаз-Антей» як заміна С-300ПС, розробленого ще на початку 1980-х років.
Робота над цим зенітно-ракетним комплексом розпочалася з 2007 року. Через шість років він пройшов перше випробування. Новітній ЗРК С-350 «Витязь» був прийнятий на озброєння у 2020-му як заміна для «Бук-М1-2» і С-300ПС. Наприкінці 2021 року росіяни активно перекидали ці комплекси в тимчасово окупований Крим. А до 2027 року в рф планується поставити на бойове чергування близько 12 дивізіонів цього ЗРК.
С-350 «Витязь» застосовується для знищення ворожих об’єктів, БПЛА, ракет, аеродинамічних та балістичних цілей на відстані до 60 км. За інформацією виробника «Витязя», у разі балістичних цілей зенітно-ракетний комплекс має зону ураження 30 км за дальністю і 25 км за висотою. Проте можливості зональної оборони С-350 дозволять запропонувати захист іншим критичним об’єктам інфраструктури або цілям поблизу бази. Одночасно система може виявляти та супроводжувати до 40 цілей одночасно, уражаючи вісім із них двома ракетами на ціль. В одному шасі міститься пускова установка на 12 ракет 9М96Е або двома ракетами 9М100. Як пише виробник ЗРК, максимальна кількість одночасно навідних ракет – 32.Час приведення засобів в бойову готовність з маршу 5 хвилин.
На відміну від базових С-300ПС і «Панцирів», які раніше використовувалися для оборони російських авіабаз, зокрема, С-350 має перевагу стрільби ракетами, оптимізованими для бойових дій на великій/середній відстані, а також для точкової оборони.
Розгортання новітнього ЗРК може говорити про все більше занепокоєння рф тим, що Україна може атакувати ворожі бази в дальніх тилах росармії.
@armyinformcomua
Міністр оборони України Рустем Умєров у неділю зустрівся в Києві з міністром оборони Норвегії Торе Оншуусом Сандвінком.
Так звана "ініціативна група молоді Маріуполя від організації ЛКСМ рф" розпочала збір підписів за повернення пам’ятника леніну на площу Свободи.
Сьогодні, 22 червня, російські війська атакували ракетами Очаків у Миколаївській області, унаслідок чого є постраждалі, серед яких – діти. Джерело: https://censor.net/ua/n3559303
Інформаційна кампанія рф із дискредитації української влади через чутливу тему повернення тіл загиблих військових набуває масштабування.
По Нікопольщині бив важкою артилерією та дронами. Противник скидав на населені пункти й боєприпаси з БПЛА. Гучно було у райцентрі, Мирівській, Червоногригорівській, Марганецькій та Покровській громадах.
У світі наростає політична та економічна ізоляція росії на тлі її агресивної війни проти України. Представники ООН та західних країн відкрито засуджують масовані атаки рф по українських містах.
від 21000 до 120000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…