ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Україна закликає направити на Запорізьку АЕС місію МАГАТЕ та військових експертів ООН

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 12 Серпня 2022, 3:17

Ситуація щодо російського вторгнення

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся із листом до Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі та Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша із закликом відправити міжнародну місію під проводом МАГАТЕ та за участі військових експертів ООН для оцінки загроз ядерній безпеці та захищеності Запорізької АЕС, які спричинила окупація та мілітаризація станції російською армією.

Про це він заявив під час онлайн-брифінгу для українських ЗМІ у четвер, 11 серпня.

У листі Дмитро Кулеба повідомив керівникам МАГАТЕ та ООН факти порушення російськими окупантами всіх семи основних принципів ядерної безпеки та захищеності на ЗАЕС.

“Росіяни фактично перетворили найбільшу атомну електростанцію Європи на військову базу та ставлять під загрозу безпеку континенту”, – наголосив він.

Міністр закликав відправити на ЗАЕС міжнародну місію під проводом МАГАТЕ та включити до неї військових експертів ООН, адже для оцінки загроз мілітаризації об’єкту обов’язково мають бути присутні фахівці з відповідною експертизою.

“Військові експерти ООН зможуть точно визначити загрози ядерній безпеці та захищеності, спровоковані окупацією та мілітаризацією ЗАЕС російською армією”, – підкреслив він.

Україна наполягає, що міжнародна місія має бути організована у найстисліші терміни та відбутися із неухильним дотриманням українського законодавства, прибути на окуповану ЗАЕС виключно через територію України. Українська сторона готова надати усе необхідне сприяння.

“Якщо Росії немає що приховувати, вона повинна невідкладно надати фахівцям МАГАТЕ та ООН доступ до Запорізької АЕС”, – заявив глава МЗС.

Дмитро Кулеба вкотре наголосив, що необхідно посилити міжнародний тиск на Москву з метою повернення станції під повний контроль України та недопущення ядерної катастрофи.

Міністр також назвав скликання Росією засідання Радбезу ООН на тему безпеки Запорізької АЕС “нахабством, яке не знає меж і досягло вже глобальних масштабів”.

“Держава-терорист, яка обстрілювала найбільшу в Європі атомну електростанцію, захопила її, розмістила на її території зброю та продовжує обстріли, хоче поговорити про безпеку. Але російська брехня не пройде. Ми забезпечимо росіянам таке обговорення, що на них не залишиться живого місця. Весь світ знає, що Росія займається ядерним тероризмом, і засідання Радбезу це вчергове підтвердить”, – запевнив Дмитро Кулеба.

Міністр нагадав, що команда Президента Зеленського мобілізувала світову коаліцію на підтримку України та протидію російській агресії. Україна перемагає і продовжить перемагати Росію на дипломатичному фронті.

«Ми не дамо державі-агресору використати міжнародний майданчик для пропаганди і дезінформації», – підсумував він.

Джерело: МЗС

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Наводила російську балістику на Чернігівщині — отримала 15 років
Наводила російську балістику на Чернігівщині — отримала 15 років

Тривале позбавлення волі відбуватиме агентка гру рф, яка встановлювала «відеопастку», щоб навести російську балістику по Чернігівщині.

Майже 45 тисяч «Шахедів» та понад 500 «Іскандерів» — Повітряні Сили підбили підсумки за чотири роки
Майже 45 тисяч «Шахедів» та понад 500 «Іскандерів» — Повітряні Сили підбили підсумки за чотири роки

Із 24 лютого 2022 року протиповітряна оборона України знищила понад 140 000 повітряних цілей.

Військовий, який добровільно повертається із СЗЧ із-за кордону, може почати службу з чистого аркуша
Військовий, який добровільно повертається із СЗЧ із-за кордону, може почати службу з чистого аркуша

Андрій Суржик розповів, як військовий перебуваючи в СЗЧ може поновитися на службі.

Вчинив сексуальне насильство під час окупації Київщини: до суду скеровано справу військового рф
Вчинив сексуальне насильство під час окупації Київщини: до суду скеровано справу військового рф

До суду скеровано обвинувальний акт щодо військового рф, який під час окупації Київщини у березні 2022 року вчинив злочин стосовно місцевої мешканки.

Підозру отримали троє російських генералів, які віддавали накази на обстріли мирного населення Дніпропетровщини
Підозру отримали троє російських генералів, які віддавали накази на обстріли мирного населення Дніпропетровщини

За даними слідства, через атаки загинули 16 мирних людей і ще 21 було поранено, серед них четверо дітей.

15 років ув’язнення за держзраду: уродженець Запоріжжя воював проти ЗСУ у складі армії рф
15 років ув’язнення за держзраду: уродженець Запоріжжя воював проти ЗСУ у складі армії рф

36-річного громадянина України, який воював проти ЗСУ у складі армії держави-агресора, затримали у грудні 2025 року після потрапляння в полон.

ВАКАНСІЇ
Оператор обслуги в ППО, війскова служба в ЗСУ за контрактом

від 50000 до 70000 грн

Краматорськ

Рекрутинг ППО

Зам. командира роти з озброєння

від 27000 до 127000 грн

Дніпро

Рекрутинговий центр Самарського району, Самарський РТЦК та СП

Сапер, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород, Закарпатська область

Стрілець

до 20500 грн

Житомир

Військова частина А2192

Майстер, номер обслуги, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Водій-електрик звукометричного комплексу

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

--- ---