ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Зловтіха росіян через ситуацію в Тайвані та брехня про відсутність проблем із продажем вугілля

Прочитаєте за: 4 хв. 3 Серпня 2022, 13:50 92

Після того, як 1 серпня на Балканах не вийшов «рімейк початку Першої світової», російські пропагандисти дуже розраховували принаймні на подобу відкриття тихоокеанського театру воєнних дій глобального конфлікту.

Китайський рахунок війни з Тайванем

З Тайваню, куди прилетіла спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі, також не вийшло Перл-Харбору.

Під час її польоту можна простежити, як поступово, буквально у прямому ефірі, змінювалась підступна риторика російських медіа: «невже полетить? — полетіла! — летить? — летить! — невже приземлиться? — приземлилася!» 

Апофеозом психозу, що охопив російську владу та її медіа, був пост Кадирова про «великі держави».

Насправді те, що «велика росія» так відчайдушно бажає ще когось долучити до своєї «глобальної війни» проти Заходу, свідчить про її слабкість та комплекс меншовартості не менше, ніж нинішні черги росіян у магазинах H&M, IKEA, які оголосили про свій вихід з рф.

З таким ментальним «ідолопоклонством перед Заходом» (як казали у радянські часи) війну не виграти. Навіть, якщо товари європейської якості в росії суцільно замінять товари китайської якості. Ментально ця війна кремля із Заходом програна. І задовго до путіна. Ще у 1970-х, коли з’явилися фарцовщики, які торгували американськими джинсами.

А щодо взаємовідносин Пекіна з Тайванем, то, наприклад, з 1991 року до кінця травня 2021 року тайванські інвестиції в КНР складали 193,5 млрд доларів.

Саме в Тайвані знаходиться компанія TCMS — світовий лідер з виробництва напівпровідників. Тих, яких зараз катастрофічно не вистачає росії, і які вона мріє отримати для своїх «калібрів».

Глава TSMC Марк Лю вже заявив, що якщо КНР нападе на Тайвань, то «усі підприємства компанії припинять роботу. Порушення ланцюжків постачань заподіє шкоди по обидва боки Тайванської протоки».

Тому Пекін ще добряче подумає, перш ніж перейти від навчань навколо Тайваню до чогось більш серйозного.

А щодо сварки Пекіна з Вашингтоном, то варто знати і наступну цифру: товарообіг КНР і США протягом останнього року складав 755,645 млрд доларів. Між КНР та ЄС за підсумками першого кварталу цього року — 205,87 млрд доларів.

Для порівняння: товарообіг росії та Китаю лише 51,09 млрд доларів. Чи буде Пекін жертвувати американським і європейськими ринками заради геополітичної путінської маячні про війну із Заходом?

Санкції: від вугілля до 6G

Китай — не росія. Це тільки путін заради своїх нічим не підкріплених амбіцій може у буквальному сенсі подарувати іншим величезну російську частку на ринках нафти і газу.

З початку серпня до попередніх санкцій на газ, нафту, сталь додалось і вугілля, на постачання якого до країн ЄС з росії введено повноцінне ембарго. Ціна питання хоч і невелика — 4 млрд євро на рік, але болюча. російські пропагандисти брешуть та лякають, що «Європа замерзне» і смакують новини про те, як, наприклад, голландці вже запасаються дровами.

Насправді найбільшими імпортерами російського вугілля в Європі є саме Нідерланди — 14,9 млн тонн. За ними: Польща — 7,7 млн тонн, Німеччина — 7 млн тонн, Італія — 4,4 млн тонн та Франція — 2,6 млн тонн. Але вже цього року, крім внутрішніх енергоощадних заходів, Європа почала впроваджувати і зовнішні закупівлі. Тільки Казахстан із січня по травень поставив до країн ЄС вугілля майже вдвічі більше, ніж за весь минулий рік.

Усе це вже призвело до зниження видобутку «чорного золота» в рф на 17% та його експорту до 30%. Більшість вугільних російських компаній, де працюють десятки тисяч осіб, — це кузбас і далекий схід. Ембарго потягне за собою зменшення видобутку та, відповідно, переробки вугілля, що може стати катастрофічним для населення цих регіонів.

До того ж 2 серпня Мінфін США вніс до списку санкцій 13 громадян росії, зокрема шість мільярдерів, а також колишню гімнастку, а нині голову ради директорів «національної медіагрупи» аліну кабаєву. Вашингтон до останнього не вносив її у свої списки, побоюючись «особистого гніву путіна». Що ж, тепер США не залишає йому «нічого особистого».

Але слідом за пані кабаєвою, яка стала головним медійним лицем нового списку Вашингтона, сховався його реально високоточний удар. Під нього потрапили «фонд сколково», технопарк та сколківський інститут науки та технологій. Санкції загрожують їм обмеженням доступу до американських технологій і серйозно ускладнюють розробку телекомунікаційного обладнання для зв’язку покоління 6G. Про необхідність його впровадження (минаючи стадію 5G) в рф було минулого тижня оголошено на найвищому рівні.

Для розвитку цих технологій важлива глобальна кооперація з технічних стандартів та вибору частот. Тому на тлі відходу з росії західних виробників Nokia, Ericsson та зупинення поставок з боку китайської Huawei OpenRAN, цей удар Вашингтона по росії дійсно болісний.

Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed