ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Фахівці ізраїльського центру NATAL провели курс навчання для українських колег

Прочитаєте за: 2 хв. 3 Серпня 2022, 21:55

Українські фахівці з психічного здоров’я завершили п’ятиденний курс навчання в Ізраїльському центрі травми та стійкості NATAL. Даний курсу є важливою складовою Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

У навчаннях, які завершилися 28 липня, взяли участь профільні фахівці різних міністерств і відомств. Від Міністерства оборони України перші ізраїльські курси пройшли, зокрема представники Департаменту соціального і гуманітарного забезпечення Міноборони, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь».

В умовах війни для фахівців з психічного здоров’я набуття знань щодо найкращих світових практик роботи з людьми, які пережили травматичні події, є вкрай необхідними. Курси ізраїльського Центру травми та стійкості NATAL –  надзвичайно актуальні, адже Центр — це організація, яка спеціалізується на травмах і стресі, пов’язаних саме з війною та тероризмом.

Навчання у Центрі NATAL було організоване завдяки домовленостям, досягнутих між першою леді України Оленою Зеленською та першою леді Ізраїлю  Міхаль Герцог у рамках ініційованої дружиною Президента України Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Аналітичну, технічну, організаційну і комунікаційну підтримку проєкту надає ГО «Безбар’єрність».

Ізраїль має одні з найкращих у світі напрацювань щодо роботи з ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) та наслідками пережитих травматичних подій.

Під час п’ятиденного курсу представники Міноборони України пройшли підготовку за важливими темами: стрес і гостра стресова реакція; психологічна стійкість на полі бою; посттравматичний стресовий розлад. Вивчали багатоступеневу модель внутрішньої стійкості, методики запобігання «вигоранню» тощо. Усі здобуті знання були відпрацьовані на практичних заняттях.

Програма курсу адаптована з урахуванням потреб і ситуації, яка сьогодні є в Україні. Після завершення навчання передбачені подальші консультації (супервізія), які співробітники NATAL надаватимуть нашим фахівцям.

Учасники курсів у подальшому масштабуватимуть отримані знання в структурах своїх міністерств — таким чином й інші українські фахівці з психічного здоров’я зможуть ознайомитися з найкращими світовими практиками і досвідом та впроваджуватимуть їх у своїй роботі.

Ініційована  Оленою Зеленською Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки має на меті допомогти громадянам подолати стрес, пов’язаний із війною, та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Підготував Олександр Козубенко

Фотографії: Eli Hanania

Читайте нас в Telegram
Володимир Зеленський: Напрямки основних боїв не змінились, необхідно завдавати окупанту якнайбільше втрат

Володимир Зеленський: Напрямки основних боїв не змінились, необхідно завдавати окупанту якнайбільше втрат

Президент Володимир Зеленський сьогодні двічі заслухав доповідь Головнокомандувача ЗС України генерал-полковника Олександра Сирського щодо фронтової ситуації.

Президент провів спеціальну нараду на базі РНБО та Ставки: дрони, РЕБ та протидія російським авіабомбам

Президент провів спеціальну нараду на базі РНБО та Ставки: дрони, РЕБ та протидія російським авіабомбам

Президенту України Володимир Зеленський провів 22 травня спеціальну нараду на базі РНБО та Ставки Верховного Головнокомандувача.

Сили оборони сьогодні відбили 105 атак ворога, найбільше — на Куп’янському напрямку

Сили оборони сьогодні відбили 105 атак ворога, найбільше — на Куп’янському напрямку

Ворог продовжує атакувати вздовж майже всієї лінії фронту — загальна кількість наступальних і штурмових дій сьогодні вже зросла до 105.

«русский вечен и русский дух неистребим»: на Харківщині викрили недоблогера з «одноклассников»

«русский вечен и русский дух неистребим»: на Харківщині викрили недоблогера з «одноклассников»

На Харківщині викрито 65-річного чоловіка, який публічно вихваляв «русский мир» та все радянське.

Нове озброєння в ЗСУ: до експлуатації допустили ще 13 зразків ОВТ

Нове озброєння в ЗСУ: до експлуатації допустили ще 13 зразків ОВТ

Міністерство оборони України за тиждень допустило до експлуатації у війську ще 13 зразків озброєння та військової техніки.

У Силах оборони розповіли, чи зникла російська ракетна загроза з Криму після знищення «циклона»

У Силах оборони розповіли, чи зникла російська ракетна загроза з Криму після знищення «циклона»

Знищений російський малий ракетний корабель «циклон» був останнім носієм крилатих ракет у тимчасово окупованому Криму, але зарано говорити, що вороже угруповання повністю відсутнє.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець, Військова частина А7290

Лозова

Військова частина А7290

Офіцер (за напрямком правоохоронної діяльності)

від 20100 до 58000 грн

Краматорськ

Донецький зональний відділ ВСП

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 51000 грн

Дрогобич

Військова частина А1546

Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Тернопіль та Область/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Тернопіль, Тернопільська область

розвідник 144 окрема піхотна бригада

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Водій-пожежник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ