ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Південнокорейський «Грім»: що відомо про САУ К9 Thunder

Прочитаєте за: 3 хв. 2 Серпня 2022, 12:20 328

Наприкінці 80-х років минулого століття Міноборони Південної Кореї вирішило створити нову самохідну артилерійську установку (САУ) Thunder (у перекладі з англійської — «Грім»). Перші її прототипи представили 1996-го, протягом наступних двох років їх ретельно випробували та усували виявлені недоліки. Зрештою 1998 року корпорація Samsung Techwin отримала контракт на постачання цієї гаубиці до війська. І вже 1999-го артилерійські підрозділи південнокорейської армії отримали на озброєння перші серійні установки. 

Варто зауважити, що південнокорейська САУ відрізняється гарною захищеністю. Башта та корпус гаубиці виготовлені з листів сталевої катаної броні. Ця броня забезпечує захист екіпажу від вогню стрілецької зброї, а також осколків снарядів та мін. До речі, екіпаж складається з 5 осіб: командира, механіка-водія, навідника і двох заряджаючих. Самохідка також оснащена системою захисту від зброї масового ураження, засобами зв’язку, протипожежною системою та комплектом приладів нічного бачення.

Відділення управління та моторно-трансмісійне відділення розташоване у передній частині гаубиці, бойове відділення з баштою — у кормовій частині. Основним озброєнням «Грому» є 155-мм гаубиця, встановлена у башті, оснащена щілинним дульним гальмом та ежектором. На стволі гармати розташований датчик початкової швидкості снаряда, що передає отриману інформацію бортовому комп’ютеру. Як допоміжне озброєння використовується 12,7-мм кулемет для боротьби з наземними та повітряними цілями.

До боєкомплекту САУ K9 Thunder входить 46 пострілів роздільного заряджання. У звичайних умовах самохідка здійснює 6 пострілів за хвилину, причому екіпаж може відкрити вогонь уже за 30 секунд після прибуття на вогневу позицію. Стільки ж часу знадобиться для того, щоб її оперативно залишити. За допомогою автоматичної системи подачі боєприпасів можна забезпечити максимальну короткочасну скорострільність — 3 постріли за 15 секунд. 

Гармата відрізняється високою точністю стрільби. При цьому максимальна дальність стрільби становить 40 км, а у разі застосуванні снарядів Excalibur — 50 км. Самохідна гаубиця здатна випустити кілька снарядів так, що вони летять до однієї й тієї ж цілі з різних траєкторій (система MRSI — multiple rounds simultaneous impact, «шквал вогню»). У разі потреби за допомогою спеціальної транспортно-заряджальної машини К10 є можливість швидко поповнити боєкомплект. Створена на тому ж шасі, що й САУ K9 Thunder, вона оснащена автоматичним конвеєром, що завантажує снаряди та заряди у самохідку.

САУ K9 Thunder оснащена дизельним двигуном MTU 881 серії потужністю майже 1000 к.с. (735 кВт). Він поєднаний з автоматичною трансмісією «Аллісон», що забезпечує рух вперед на чотирьох передачах і задній хід на двох. Самохідка може рухатися дорогами з максимальною швидкістю 67 км/год, запас ходу становить 480 км. Самохідна гаубиця має гідропневматичну підвіску, відрізняється підвищеною прохідністю та плавністю ходу.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Озброєння та техніка