ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Українське військо навчилося воювати вмінням, а ворог намагається переважати кількістю

Новини Репортажі з місця подій
Прочитаєте за: 3 хв. 30 Липня 2022, 11:29

Інструктор з тактичної медицини майстер-сержант Сергій — член команди, що навчає курсантів, які не мають жодного військового досвіду. Сертифіковані за стандартами НАТО воїни вчать нове покоління захисників базових піхотних навичок: як пересуватися на полі бою, використовувати зброю, облаштовувати позиції, користуватися засобами зв’язку й топографії, вміти надавати першу домедичну допомогу тощо.

Сергій розпочав службу у війську в 1992 році, 2009-го пішов на заслужений відпочинок за вислугою років, був у запасі. А коли розпочалася російська агресія, проходив службу за мобілізацією у складі одного з батальйонів територіальної оборони. Під час боїв за Іловайськ виходив з оточення під Старобешевим, боронив від ворога Луганщину.

У 2015-му звільнився через сімейні обставини, але через чотири роки знову повернувся до війська. Відтоді передає свій досвід та здобуті від іноземців знання новим поколінням захисників.

— Ми проходили спеціальні курси підготовки для інструкторів з британцями та канадцями, нині навчаємо людей за цими методиками. Від війни я не втомився — нині такий час, що не до відпочинку. Навчаємо військовослужбовців, щоб вони були добре тренованими, адже якість індивідуальної підготовки — це запорука успіху підрозділу, — говорить чоловік.

Сергій, згадуючи події 2014-2015 років, говорить, що ворожа пропаганда серйозно вразила населення Донецької та Луганської областей.

— З початком подій на Донеччині поліція часто переходила на бік так званої днр — були випадки, коли вони спрямовували нашу колону в бік позицій ворога. Наприкінці 2014 року, коли під час другої ротації ми прибули на Луганщину, то побачили, що там світогляд уже дещо змінився — приблизно 50/50 розділилися думки. Нині я бачу, що ті, хто тоді боровся за «рускій мір», вже зрозуміли, яка це зараза. Сьогодні дружини загиблих мобілізованих, яких забрали окупанти на «гарматне м’ясо», повідомляють ЗСУ місця зосередження військ ворога, — зазначає Сергій.

За його словами, якщо порівнювати підходи до підготовки військовослужбовців, які використовували в українській армії до 2014 року, й ті, що маємо нині, вони докорінно змінилися.

— Я пішов на пенсію у 2009 році — тоді підготовка велася за методиками радянського союзу. Ворог і сьогодні діє так само — я спостерігаю за їхньою тактикою, іншими речами. Ці статути вже давно застаріли.

А ті знання, які ми отримали від наших партерів з НАТО, коли вони проводили з нами заняття, — дуже корисні. Не обов’язково мати більше особового складу й техніки. Успішно бити ворога можна й потрібно вмінням, і українські воїни це довели. Росіяни ж, як завжди, воюють кількістю.

Я вважаю, що ворогу не потрібно змінювати щось у підготовці своїх військ: хай вони й далі наслідують свою совковщину — скорішою буде наша перемога, — говорить досвідчений інструктор.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Вивезли дезертира з навчального центра: у Кременчуці судитимуть двох цивільних
Вивезли дезертира з навчального центра: у Кременчуці судитимуть двох цивільних

Завершене досудове розслідування щодо двох цивільних мешканців Кременчука, які допомагали дезертиру.

Посадовець міськради незаконно передав землі оборонного підприємства на 15 млн гривень — ДБР
Посадовець міськради незаконно передав землі оборонного підприємства на 15 млн гривень — ДБР

На Тернопільщині посадовця Монастириської міської ради викрили у незаконній передачі земель оборонного підприємства.

Понад 1200 окупантів за два тижні: «Птахи Мадяра» випалюють росіян на Донеччині
Понад 1200 окупантів за два тижні: «Птахи Мадяра» випалюють росіян на Донеччині

Оператори 414-ї бригади безпілотних систем «Птахи Мадяра» за перші два тижні травня уразили понад 1200 окупантів, половину з яких було ліквідовано.

Коригував удари по Києву 24 травня: СБУ затримала по гарячих слідах 18-річного місцевого мешканця
Коригував удари по Києву 24 травня: СБУ затримала по гарячих слідах 18-річного місцевого мешканця

Затримано підозрюваного у коригуванні однієї із наймасштабніших повітряних атак росіян по Києву в ніч на 24 травня.

Уражено нафтобазу «Белец», склади боєприпасів та об’єкти управління противника — Генштаб ЗСУ
Уражено нафтобазу «Белец», склади боєприпасів та об’єкти управління противника — Генштаб ЗСУ

У ніч на 25 травня 2026 року Сил оборони України уразили нафтобазу «Белец» (Унеча, Брянська області, рф).

Українці змогли нейтралізувати головну перевагу Путіна, перемога у їхніх руках — The Telegraph
Українці змогли нейтралізувати головну перевагу Путіна, перемога у їхніх руках — The Telegraph

Станом на весну 2026 року виснажливі наземні бої в українських регіонах все ще тривають, проте зараз вони вже не здаються вирішальними, пише The Telegraph.

ВАКАНСІЇ
Водій, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Хмельницький, Хмельницька область

Розвідник-навідник

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Електрик відділення зв’язку

від 25000 до 40000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Водій

від 50000 до 120000 грн

Київ

Військова частина А7039

Оператор БПЛА (за контрактом, ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

Кухар, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Старі Кодаки, Дніпропетровська область

--- ---