Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального та Кримінально-виконавчого кодексів України щодо врегулювання процедури обміну осіб як військовополонених».
Закон вносить зміни до Кримінального, Кримінального процесуального та Кримінально-виконавчого кодексів України з метою забезпечення оперативного розв’язання питань щодо процедури обміну обвинувачених, засуджених осіб як військовополонених.
Згідно з пояснювальною запискою, Кримінальний кодекс України доповнюється новою статтею 841 «Звільнення від відбування покарання у зв’язку з прийняттям рішення про передачу засудженого для обміну як військовополоненого», якою передбачено звільнення від відбування покарання засудженого, щодо якого уповноваженим органом прийнято рішення про його передачу для обміну як військовополоненого та яким надано згоду на проведення такого обміну. У разі якщо обмін засудженого не відбувся, суд за клопотанням прокурора направляє такого засудженого для подальшого відбування призначеного раніше покарання.
Водночас змінами до Кримінального процесуального кодексу України (нова стаття 201-1 КПК) пропонується передбачити можливість скасування слідчим суддею за клопотанням прокурора запобіжного заходу підозрюваному, обвинуваченому, якщо уповноваженим органом прийнято рішення про передачу підозрюваного, обвинуваченого для обміну як військовополоненого.
У разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про скасування запобіжного заходу в порядку, передбаченому статтею 201-1 цього Кодексу, підозрюваний, обвинувачений повинен бути негайно звільнений та переданий під нагляд уповноваженого органу (частина шоста статті 202 КПК в редакції проекту).
Передбачається, що на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, вчинених підозрюваним, відносно якого уповноваженим органом прийнято рішення про передачу для обміну як військовополоненого та такий обмін відбувся, здійснюватиметься спеціальне досудове розслідування.
При цьому судовий розгляд також може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia), якщо відносно нього уповноваженим органом прийнято рішення про передачу для обміну як військовополоненого та такий обмін відбувся (зміни до статті 323 КПК). Передбачений також випадок, коли засуджений, який був звільнений судом від відбування покарання у зв’язку з прийняттям рішення уповноваженого органу про його передачу для обміну як військовополоненого, і обмін якого відбувся, до закінчення строків давності виконання обвинувального вироку знову буде затриманий на території України у зв’язку з його участю у бойових діях. У вказаному випадку суд направляє такого засудженого для відбування призначеного покарання.
Змінами до Кримінально-виконавчого кодексу України (до статті 152) передбачено в якості підстави для звільнення від відбування покарання «прийняття уповноваженим органом рішення про передачу особи для обміну як військовополоненого».
У разі прийняття судом рішення про передачу засудженого для обміну як військовополонених, така особа негайно (після отримання органом або установою виконання покарань відповідного рішення суду) звільняється від відбування покарання.
@armyinformcomua
На світанку окупанти спробували прорватися на штурм колоною бронетехніки. Понад два десятки одиниць техніки, включно з бойовими машинами десанту, висунулись у бік Часового Яру.
Володимир Зеленьский провів телефонну розмову з Президентом Аргентини Хавʼєром Мілеєм.
Екіпажі ударних БПЛА підрозділу Shadow розбомбили багато схованок росіян, а потім ще й підпалили посадку з ними.
Оператори батальйону безпілотних систем 63 механізованої бригади лише за останні два вильоти знищили 20 окупантів.
Нещодавно петиція про те, щоб надавати військовослужбовцям можливість самим обирати собі спорядження, набрала 25 тисяч голосів.
Ідентифікаційний жетон є обов’язковим елементом спорядження військовослужбовців ЗСУ та ДССТ. Він містить особистий номер та допомагає у швидкій ідентифікації військового у разі його загибелі, поранення або контузії та передачі відповідних повідомлень. Тому у військовій частині повинна бути добре організована робота із закупівлі цих жетонів.
від 30000 до 120000 грн
Київ
20 окремий батальйон спеціального призначення
від 21000 до 24000 грн
Чоп
Державна прикордонна служба України
Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….