З 6 по 14 липня в Азовському морі було уражено 116 суден так званого тіньового флоту рф, розповів командувач СБС…
У Вінницькому національному технічному університеті завершилось комплексно-практичне навчання студентів 1 курсу військової кафедри. Заняття відбувались за всіма військово-обліковими спеціальностями, які здобувають слухачі на кафедрі.
Упродовж трьох тижнів хлопці та дівчата вивчали Статути ЗСУ, оволодівали знаннями із загальної тактики, військово-інженерної підготовки та військової топографії. Окрім того, вчились користуватись стрілецькою зброєю, застосовувати засоби індивідуального захисту від радіаційного, хімічного та бактеріологічного ураження й надавати домедичну допомогу. Заняття проводили як викладачі кафедри військової підготовки ВНТУ, так і представники військових підрозділів – інженери, медики й інструктори зі стрілецької зброї.
– Під час навчання основний акцент ми робимо саме на практичну частину, – прокоментував кореспондентці АрміяInform викладач військової кафедри підполковник запасу Григорій Табачук. – Більшість наших викладачів і запрошених інструкторів мають бойовий досвід, яким вони охоче ділились зі студентами. Водночас зацікавленість наших слухачів якнайкраще оволодіти спеціальністю, яку вони здобувають, зросла із початком широкомасштабного вторгнення росії в Україну. Майбутні молодші лейтенанти запасу украй вмотивовані, патріотичні, мають величезне бажання перейняти бойовий досвід у старших колег.
Для якісної підготовки студентів 1 курсу військова кафедра Вінницького національного технічного університету має належну матеріальну базу.
– Для першого курсу в нас є все потрібне для проведення практичних занять обладнання, – розповів завідувач кафедри полковник запасу Андрій Поляков. – Варто зазначити, що сьогодні Міноборони приділяє значну увагу питанням покращення практичної складової роботи всіх військових кафедр. Тож ми подали чергову заявку на отримання спеціального майна, необхідного для практичних занять студентів 2 курсу.
Окрім того, що фахівці кафедри навчають військовій справі своїх студентів, вони активно долучились й до підготовки інших громадян. Так, на початку березня рішенням ректорату була ухвалена пропозиція щодо проведення занять із загальної тактики, застосування й поводження зі стрілецькою зброєю та тактичної медицини для студентів і працівників університету. А потім до навчання приєдналися й інші вінничани.
– Через соціальні мережі містяни дізнались, що ми проводимо тренування. Це спричинило велику зацікавленість, до нас звернулось дуже багато людей. Ректор ВНТУ Володимир Біліченко пішов назустріч їхнім побажанням. Проводили щодня два цикли занять у групах по 50 осіб за визначеними напрямками. Потім до нас звернулось Командування бригади ТрО за допомогою у проведенні занять із мобілізованими. А потім навпаки вже фахівці бригади, які мають бойовий досвід, проводили практичні заняття для наших слухачів. Тож маємо ефективну та якісну співпрацю.
Андрій Павлович також розповів, що за ініціативи ректора колектив навчального закладу перерахував одноденний заробіток на потреби ЗСУ. За ці кошти були закуплені два тепловізори. Решту суми перерахували для розробок ГО «Центр інновацій і технологій ракетних військ та артилерії». Окрім того, наприкінці лютого деякі викладачі та студенти військової кафедри ВНТУ вирушили на передову, звідки обіцяють повернутись із Перемогою.
Уляна народилася в Краматорську, і її родина була змушена виїхати до Кропивницького. Проте дівчина ще тоді вирішила: обов'язково повернеться додому.
Головний відділ безпілотних авіаційних систем «Фенікс» уразив вартісну техніку противника та зменшив поголів'я окупантів.
Велика Британія надасть 300 млн євро на постачання Україні 16 сучасних літаків у співпраці зі Швецією.
Офіцер групи психологічного супроводу та відновлення, військовослужбовець
до 25000 грн
Київ
Військова частина А7039
Кухар, молодший інспектор прикордонної служби
від 51000 до 51000 грн
Запоріжжя
Державна прикордонна служба України
З 6 по 14 липня в Азовському морі було уражено 116 суден так званого тіньового флоту рф, розповів командувач СБС…