За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Війна забирає життя й здоров’я, розлучає людей, змушує залишити домівки, роботу та звичне життя. Через повномасштабне російське вторгнення українці живуть в окупації, перебувають у полоні, зазнають насильства тощо. Все це впливає на їхній психічний стан і матиме вплив протягом 5-7 років.
За попередніми оцінками Міністерства охорони здоров’я України, через війну психологічної підтримки потребуватимуть близько 15 млн українців. У зв’язку з цим в Україні стартувала Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Проєкт реалізується на базі Міністерства охорони здоров’я за підтримки першої леді України Олени Зеленської. Мета національної програми — надати допомогу кожному, чиє психічне здоров’я зазнало шкоди через війну, хоч би де вони перебували.
Для цього буде розбудована система психологічної допомоги з регіональною мережею, щоб кожен отримав ефективну підтримку. Передусім батьки й діти, люди літнього віку, переселенці, військові, жертви насильства, ті, хто втратив близьких, хто пережив полон, тортури чи окупацію.
Перша леді сприяє залученню міжнародної підтримки для реалізації програми та об’єднанню всіх, хто може допомогти нашим громадянам подолати стрес та наслідки травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Аналітичну, технічну, організаційну підтримку проєкту надає громадська організація «Безбар’єрність».
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у районах, постраждалих від конфлікту, вже нині кожна п’ята людина живе з певною формою психічного порушення. Крім того, в українців, які постраждали внаслідок війни ще з 2014 року, найчастіше спостерігаються: посттравматичний стресовий розлад (32 %), депресія (22 %), тривожність (17 %) тощо.
Серед внутрішньо переміщених осіб, що потребували психологічної допомоги, 74 % дорослих не отримали її вчасно. Через повномасштабне вторгнення рф 44 % українців — майже половина — тимчасово розлучені з родиною. Це неймовірно важко для психіки, тим паче, що невідомо коли вдасться возз’єднатися знову.
@armyinformcomua
Справжній «палкий прийом» влаштували українські морські піхотинці російській бронетехніці разом з її екіпажем та десантом на сході України. Завдяки злагодженій роботі операторів FPV-дронів та розрахунку ПТРК «Стугна-П» вдалося повністю знищити ворожий багатоцільовий тягач МТЛБ, в якому перебувало вісім штурмовиків.
Володимир Зеленський повідомив, що зараз на Дніпровщині лікарі надають усю необхідну допомогу людям, які були поранені вранці ударом російського FPV-дрона.
Прикордонники бригади «Гарт» Державної прикордонної служби України успішно відпрацювали по ворожих позиціях на Харківщині, завдавши противнику втрат у живій силі та техніці.
П’ятнадцять років позбавлення волі з конфіскацією майна — такий вирок отримав помічник машиніста локомотивного депо Укрзалізниці за шпигунство на користь російської воєнної розвідки. Чоловік використовував свою роботу для відстеження руху військових ешелонів ЗСУ та передавав дані ворогу через спеціальний чатбот.
На Покровському напрямку протягом останніх декількох тижнів ворог постійно штурмує. Штурми відбуваються щодня, не припинялися вони й під час того так званого путінського перемир’я. Як і обстріли, удари дронами-камікадзе та дронами зі скидами.
У середу, 23 квітня, з’явилася інформація про вибухи в особливій економічній зоні промислово-виробничого типу «Алабуга» у рф, де розташоване виробництво ворожих безпілотників-камікадзе типу «Шахед».
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…