Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
На Житомирщині, у рідній області відомого як «Очі Азовсталі» бійця полку «Азов» Дмитра Козацького, відкрилася виставка його світлин, які вже облетіли весь світ та завоювали кілька престижних премій і нагород. Як розповів журналістові АрміяInform її співорганізатор та куратор, знаний рівненський фотохудожник Олександр Харват, перед цим стартували виставки фотографій маріупольської оборони азовця на псевдо «Орест» у Рівному.
– Там, по суті, відбулись дві виставки робіт Дмитра, – розповів Олександр Харват. – Одна ще триває у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці, а друга відбулась у торговельно-розважальному центрі «Злата Плаза». Загалом їх відвідали вже десятки тисяч рівнян та гостей нашого міста. І ось тепер ми вирішили відкрити виставку і у Житомирі. Родом Дмитро з міста Малин на Житомирщині, тож, цілком можливо, що відбудеться виставка фоторобіт мужнього земляка і там.
Сподівається на це й житомирський організатор виставки «Азовсталь. Світло переможе», співорганізатор культурних подій Ігор Шурпан.
– Виставка в Місцевому Навколокультурному Просторі в Житомирі розпочинається сьогодні, 20 липня, й триватиме понад місяць, – підтверджує він. – У День Незалежності в нас є бажання винести її на нашу пішохідну вулицю Михайлівську, десь поближче до мерії, а потім вона помандрує областю – Малин, Бердичів та інші міста й селища.
Загалом у експозиції представлено 29 планшетів, один із яких – інформаційний, розповідає про постать керівника пресслужби полку «Азов» Дмитра Козацького та його роботу під час оборонних боїв у Місті-Герої Маріуполі та героїчної оборони металургійного заводу «Азовсталь», і решта – власне, світлини «Ореста». Ці фотографії Дмитро Козацький робив у Маріуполі й здебільшого на самій «Азовсталі» та в її підземеллях, а оприлюднив на своїй сторінці в соцмережі перед виходом гарнізону «Азовсталі» на поверхню. Як свідчить Олександр Харват, який є організатором і головою журі Міжнародного конкурсу репортерської фотографії Life Press Photo, на цьому конкурсі, що відбувся у Рівному вже увосьме, світлини Дмитра Козацького отримали спеціальну нагороду та золоту медаль.
– Плануємо також провести виставки Дмитра Козацького в Острозькій академії, студентом якої він є, – пояснює Олександр Харват відношення «Ореста» до Рівненщини, де і розпочалися виставки. – Сподіваємось, що після повернення з полону він обов’язково побачить свої роботи в альма-матер. Також бажання виставити ці світлини висловили організатори культурних подій із Чернівців, Хмельницького та кількох інших міст. На наше глибоке переконання, вся Україна і весь світ мають бачити: світло переможе!
@armyinformcomua
Відбувся другий етап повернення з полону поранених українських бійців. «Сьогодні вдома — воїни нашої армії, нацгвардійці, прикордонники.
Співробітники Служби безпеки України зібрала доказову базу проти російського військового, який у жовтні 2024 року розстріляв двох цивільних мешканців Харківщини, після чого потрапив у полон Сил оборони.
12 червня о 10:40 ворожі війська атакували FPV-дроном село Іллінівка Краматорського району, загинули двоє людей.
Від початку доби на фронті було зафіксовано 118 бойових зіткнень між Силами оборони та російськими окупаційними військами.
Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі, додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, Військово-Морських Сил, Повітряних Сил, Сил ТрО, СБС, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.
Наразі відмічається зростання зацікавленості у військовій освіті. Представник Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного окреслив деталі цьогорічної вступної кампанії.
від 20100 до 120000 грн
Кривий Ріг
77 ОАеМБр ДШВ ЗС України
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…