ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Від керівника народного хору до сержанта ЗС України

Life story
Прочитаєте за: 4 хв. 18 Липня 2022, 13:59

Командир відділення сержант Валерій Павлуша все, за що береться, намагається зробити досконало і надійно. У свої 52 роки він виглядає підтягнутим і бадьорим. І хоча тільки декілька місяців тому одягнув армійський однострій,  поводиться  впевнено, наче все життя займався військової справою.

Насправді більшу частину свого життя Валерій займався абсолютно мирною справою. Після закінчення школи вступив до Олександрійського культурно-просвітницького училища, де вчився по класу вокалу. Потім працював керівником народного хору на Кіровоградщині. Строкову службу проходив у прикордонних військах колишнього срср у Азербайджані. Повернувшись додому, поїхав до своєї коханої на південь України. Згодом  остаточно переїхав з рідної Кіровоградщини в місто Іллічівськ, тепер Чорноморськ, що на Одещині. Там він не тільки одружився, а ще й радикально змінив свій професійний статус. Замість мистецтва сферою діяльності обрав вантажопереробку. Став докером-механізатором на відомому підприємстві морської транспортної галузі України – морському торговельному порту «Чорноморськ». Після декількох років роботи докером закінчив юридичний факультет гуманітарного університету і здобув освіту юриста. Згодом перейшов на роботу в незалежну профспілку підприємства. Починав юристом, потім був обраний головою спілки. За відгуками портовиків, Валерій дуже принциповий громадський лідер. Завдяки юридичної освіті, фундаментальним знанням він жорстко відстоював права робітників порту в судових інстанціях, захищав членів профспілки перед роботодавцями, вдало вів перемовини з адміністрацією порту.

З початком широкомасштабного вторгнення рашистів в Україну Валерій не зміг залишитися осторонь від руху національного спротиву. У квітні добровільно пішов до українського війська і як сержант запасу був призваний до ЗС України і призначений на посаду командира відділення одного з підрозділів, який нині виконує бойові завдання на південному напрямку оборони.

Міф про благородство «руского» солдата

Попри свій вік, Валерій ретельно поринув у підготовчий процес. Вдосконалював та відновлював особисті навички у тактиці, вогневій підготовці, тактичній медицині. Свого часу сержант Павлуша з 1988 по 1990 роки пройшов непоганий вишкіл у прикордонних військах срср. Пів року навчався в навчальному підрозділі міста Нахічевань, отримав звання молодшого командира і був відправлений у спецпідрозділ, який виконував спеціальні завдання. Тоді чоловік мав змогу відточувати свою майстерність у стрільбі, бойових єдиноборствах, тактичних прийомах, застосуванні спецзасобів. Також під час служби йому довелося бути в епіцентрі протистояння у Нагорному Карабасі й народних мітингів у Азербайджані. Валерій згадує, як його неприємно вразили жорстокість  і  підступність дій підрозділів ПДВ радянської армії, яких було викликано для придушення мирного населення. Вони не вагаючись вбивали жінок і дітей, які перебували в натовпі мітингувальників. Розповідає, як їхав з місця дислокації свого підрозділу в населеному пункті Мардакян до Баку і вся дорога відстанню 40 кілометрів була усіяна трупами вбитих цивільних азербайджанців. Відтоді зрозумів, наскільки цинічними і лицемірними виглядають розмови про благородство «руского» солдата. Тому нині, спостерігаючи, які звірства чинять російські окупанти на українській землі, знаходить лише підтвердження своїм враженням та думкам про сутність «руского міру».

Перший урок – урок виживання в бою

Крім звичайної бойової роботи, особливу увагу Валерій приділяє питанням матеріального забезпечення: оснащеності свого маленького підрозділу,  облаштуванню побутових умов, забезпеченості необхідним майном,  обладнанням, яке допомагає якісно виконувати бойові завдання. Валерій вважає, що успішні дії на полі бою залежать не тільки від високого морального та психологічного стану, а ще й від якісного оснащення і вміння їм правильно користуватися.   Перше з чого він починає  роботу з особовим складом − це навчання навичок виживання на полі бою. Особливу увагу приділяє інженерній підготовці позицій − у цьому питанні для сержанта Павлуші немає дрібниць. Наприклад, мене вразило, як він особисто контролював і брав участь у виборі місця для позиції кулеметника. При цьому враховував всі умови: місцеположення, сектор обстрілу, шляхи відходу, зручність ведення вогню. А коли позиція була готова, наполіг, щоб кулеметник заліз у окоп і доробив усе, як-то кажуть, під себе.

Війна внесла свої корективи не тільки в побут Валерія, але і в його світогляд.

− Не можу допустити, щоб окупант прийшов у мій дім, захопив мою родину, країну, − каже воїн. − Буду бити ворога до нашої Перемоги!

І свої слова сержант Павлуша щоденно підтверджує ділом.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Як працює наша далекобійна артилерія

Як працює наша далекобійна артилерія

Артилеристи бригади спеціального призначення «Азов» працюють по ворожим цілям зі 152-мм гаубиці «Мста-Б».

Від «мотолиги» до мотоцикла — виговці зробили нарізку знищеного ворожого транспорту

Від «мотолиги» до мотоцикла — виговці зробили нарізку знищеного ворожого транспорту

Дронарі роти снайперів окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського потужно попрацювали над знищенням логістики окупантів.

Володимир Зеленський обговорив з прем’єркою Данії розширення тренувальних місій для українських пілотів

Володимир Зеленський обговорив з прем’єркою Данії розширення тренувальних місій для українських пілотів

Президент Володимир Зеленський на зустрічі з прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен обговорив реалізацію угоди про безпекове співробітництво.

Ето всьо, ето наша бєда, нікому она не нужна — ГУР перехоплення

Ето всьо, ето наша бєда, нікому она не нужна — ГУР перехоплення

Перехоплена розмова цивільних з грайворонського напрямку про байдужість влади і народу рф до подій на бєлгородщині.

Рада визначила порядок поховання на Національному військовому кладовищі

Рада визначила порядок поховання на Національному військовому кладовищі

Верховна Рада 18 липня проголосувала за внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення здійснення військового поховального ритуалу під час почесного поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі (№11271).

Велика Британія розширила санкції проти росії

Велика Британія розширила санкції проти росії

Велика Британія розширили російський санкційний список, додавши 11 танкерів, які пов'язані з перевезенням нафти або нафтопродуктів з рф до третіх країн.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій, кранівник, тракторист-машиніст екскаватора, бульдозера

від 21000 до 51000 грн

Миколаїв

Військова частина А3476

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Суми

129 окрема бригада ТрО

Діловод

від 25000 до 130000 грн

Запоріжжя

75 батальйон 102 бригада

Спеціаліст оператор протидії технічним розвідкам

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Вогнеметник у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Стаpший pозвідник-опеpатоp, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область