ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Франковий виш у Львові чекає студентів у погонах: вступ можливий навіть без іспитів

Публікації Соціальний захист військовослужбовців
15 Липня 2022, 13:51
Прочитаєте за: 5 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Напередодні початку вступної кампанії до українських ВНЗ у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася зустріч-консультація для військових та членів їхніх сімей щодо пільг при вступі у заклади вищої освіти. Щоб дізнатися про нюанси цього важливого моменту, на зустрічі побував і кореспондент АрміяInform.

Варто зауважити, що франковий університет у Львові — навчальний заклад з давньою та славетною історією. За майже 400 років існування ВНЗ дав українській нації чимало діячів, що прославили її у різних галузях. У його стінах здобували освіту або викладали Михайло Грушевський, Євген Коновалець, В’ячеслав Чорновіл, Георгій Гонгадзе. Закінчив його і В’ячеслав Вакарчук. Навіть чинний Міністр оборони України Олексій Резніков колись був студентом ЛНУ імені Івана Франка.

У заході взяли участь представники адміністрації університету, приймальної комісії та студентських організацій, посадовці Офісу підтримки родин військовослужбовців при Львівській ОВА та відділу Міністерства у справах ветеранів України у Львівській області.

Зустріч відкрив перший проректор ЛНУ імені Івана Франка Андрій Гукалюк, який стисло розповів присутнім про заклад освіти, наголошуючи на широкому спектрі освітніх послуг, особливостях освітнього процесу та належному обсязі щорічного державного замовлення.

— Сьогоднішня зустріч засвідчує те, що для Львівського університету вкрай важливо дбати про військовослужбовців та їхні родини, про кожного, хто мужньо боронить нашу державу, — наголосив проректор університету з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар.

З його слів, у цей непростий для всієї України рік керівництво ВНЗ робитиме все можливе, щоб і студенти, й абітурієнти, й викладачі змогли розпочати новий навчальний рік. Вирішуватимуть питання зі вступною кампанією, розміщенням, захистом прав і привілеїв студентів.

Ну, а в деталях про цьогорічні умови вступу для військовослужбовців та членів їхніх родин розповів учасник АТО, заступник відповідального секретаря приймальної комісії Львівського національного університету імені Івана Франка Сава Шевчук.

Отже, вступна кампанія 2022 року — особлива, адже цього року в правилах приймання на навчання до закладів вищої освіти чітко прописані умови, за якими військовослужбовці та члени їхніх сімей можуть стати студентами українських університетів. Основними варіантами зарахувань абітурієнтів із пільгами є зарахування за співбесідою, позаконкурсний вступ та загальний конкурс із подальшим переведенням із контракту на бюджет.

— Учасники бойових дій, інваліди війни, діти військових мають особливі умови участі в конкурсі на здобуття вищої освіти. Тож перше, що потрібно зробити перед поданням основної заяви на вступ, — зареєструвати пільги. Це можна зробити як у паперовому, так і в електронному вигляді. В останньому випадку слід врахувати особливості подавання таких документів, візуючи його цифровим підписом. Подати паперові документи для реєстрації пільги можна в будь-який найближчий до вас заклад вищої освіти в будь-якій області, — наголосив Сава Шевчук.

До прикладу, у Львівському університеті — це вул. Січових Стрільців, 14. Приймання документів здійснюється з 9:00 до 17:00 години щодня, окрім вихідних, у період з 15 липня до 29 липня 2022 року.

Також заступник відповідального секретаря приймальної комісії ЛНУ розповів, що інваліди війни мають змогу вступити до Львівського університету за індивідуальною співбесідою. Тобто складати мультитест чи приносити результати ЗНО минулих років не потрібно. Подати таку заяву можна з 29 липня до 8 серпня 2022 року. За умови успішного проходження співбесіди з 23 серпня 2022 року відбудеться зарахування.

Позаконкурсний вступ дозволить, зокрема, учасникам бойових дій стати студентами Львівського університету. Для цього, за словами Сави Шевчука, потрібно зареєструвати пільги й надати результати мультипредметного тесту чи ЗНО попередніх років (з 29 липня до 23 серпня 2022 року) або ж пройти індивідуальну співбесіду (з 29 липня до 8 серпня 2022 року).

— Діти з родин військовослужбовців – учасників бойових дій, матимуть можливість бути переведеними на бюджетну форму навчання з контрактної форми. Алгоритм дій цієї пільги такий: з 15 липня до 29 липня — реєстрація пільг, упродовж 29 липня – 23 серпня — подання заяв та результатів мультипредметного тесту й далі — очікування результатів. Якщо результат МПТ дозволяє відразу вступити на бюджет — добре. Якщо бракує балів чи бракує бюджетних місць, ми клопотатимемо перед Міносвіти про розширення бюджетного фінансування для абітурієнтів пільгової категорії. Гадаю, Міносвіти не залишить таке клопотання без розгляду, — зазначив Сава Шевчук.

Заступник відповідального секретаря приймальної комісії також зауважив, що серед дітей учасників бойових дій є категорія дітей загиблих воїнів. А отже, їм першочергово гарантуються бюджетні місця. Окрім того, Сава Шевчук розповів, що головною умовою вступу для вищезазначеної категорії абітурієнтів є відсутність рекомендацій вступу на бюджет в інших закладах вищої освіти. Тобто якщо абітурієнт відповідно до чинного законодавства подав документи на вступ до п’яти різних ВНЗ і пройшов на бюджет бодай на одному з них, то ця бюджетна позиція автоматично за ним закріплюється і претендувати на бюджетну форму на іншій спеціальності чи в іншому ВНЗ він не може.

Ще один важливий нюанс, який обговорили під час зустрічі: що робити дітям осіб, які були мобілізовані після 24 лютого цього року й уже впродовж декількох місяців перебувають на фронті, але посвідчення УБД ще не отримали.

Зі слів Сави Шевчука, на жаль, поки що уточнень на законодавчому рівні щодо пільг цієї категорії осіб немає. І це питання повинно вирішуватись на міжвідомчому рівні. Втім, він сподівається, що і Міноборони, і Міносвіти найближчим часом визначаться, як розв’язати цю ситуацію.

— Ми очікуємо, що цієї осені у франковому виші розпочнеться знову наукове й освітянське життя. Чекаємо і студентів у погонах, і дітей наших воїнів. Переконаний, що все буде Україна! — наголосив Сава Шевчук

Додамо, що нині в підрозділах ЗС України та інших складових сил оборони держави, нашу країну захищають близько 50 викладачів ЛНУ імені Івана Франка.

Фото пресслужба ЛНУ

Кореспондент АрміяInform

«Ну де зек, а де розвідка?»: полонений окупант розповів, як росія кидає в’язнів на передову
«Ну де зек, а де розвідка?»: полонений окупант розповів, як росія кидає в’язнів на передову

Колишній ув’язнений Ельдар Шакіров заявив, що росія без підготовки відправляє засуджених на передову, а командири ставляться до них як до витратного матеріалу.

ЄС запровадив санкції проти 15 осіб і російського СІЗО за катування українських полонених
ЄС запровадив санкції проти 15 осіб і російського СІЗО за катування українських полонених

Європейський Союз запровадив санкції проти 15 осіб та однієї установи, причетних до катувань й убивств українських військовополонених та цивільних.

«Далекобійні санкції» в дії: Володимир Зеленський показав кадри ударів по НПЗ і танкерах рф
«Далекобійні санкції» в дії: Володимир Зеленський показав кадри ударів по НПЗ і танкерах рф

Президент України Володимир Зеленський поділився кадрами українських далекобійних ударів по російських об’єктах.

ВМС ЗСУ знищили прикордонний корабель фсб «Ізумруд» 
ВМС ЗСУ знищили прикордонний корабель фсб «Ізумруд» 

Українські військові моряки потопили прикордонний сторожовий корабель 2-го рангу неподалік Новоросійська.

ВАКАНСІЇ
Olx Командир взводу, військовослужбовець

від 21000 до 51000 грн

Десна, Чернігівська область

WorkUa Санітарний інструктор

від 23000 до 23000 грн

Дніпро

31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського

WorkUa Водій категорій B, C, військовослужбовець у Стрий

від 20500 до 50500 грн

Стрий

Військова частина А2847

WorkUa Кухар у військовий шпиталь (ЗСУ)

від 21000 до 50000 грн

Запоріжжя

Хортицький РТЦК та СП

WorkUa Льотчик-штурман вертольоту екіпажу

від 50000 до 50000 грн

Ужгород

Харківська окрема авіаційна ескадрилья

WorkUa Начальник речової служби, офіцер

від 25000 до 50000 грн

Павлоград

Військова частина А4759