ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Збройні Сили України допомагають з експортом української агропродукції

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 12 Липня 2022, 6:15

Ситуація щодо російського вторгнення

Військово-Морські Сили ЗС України на зверненням Міністерства інфраструктури України долучились до організації забезпечення перевезень цивільними суднами агропродукції через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай – Чорне море.

Як інформує ВМС ЗСУ, перші вісім іноземних суден вже прибули до портів України.

Використання цього каналу стало можливим завдяки звільненню від російських окупантів острова Зміїний, який має стратегічне значення, оскільки дозволяє контролювати надводну та частково повітряну обстановку на Півдні України, чим і користувався окупант, блокуючи рух цивільних суден в південній частині нашої країни.

Раніше, через блокаду цивільного судноплавства, світовим компаніям з морського транспортування довелося використовувати канал Суліна, що призвело до скупчення великої кількісті суден та значного перевантаження каналу.

Через російську агресію та блокаду в Чорному морі в українських портах були заблоковані мільйони тонн українського зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН для боротьби з світовою кризою.

«Частково відновивши експорт агропродукції річковим шляхом, Україна, тим самим, допомагає у вирішенні світової кризи», – повідомили в пресслужбі ВМС ЗСУ.

На жаль, більшість портів нашої країни досі залишаються закритими, а деякі з них окуповані, ворог намагається маніпулювати інформацією про начебто жести «доброї волі» для деблокування експорту української сировини морськими шляхами. Водночас підрозділи рф продовжують наносити удари по об’єктам критичної інфраструктури та цивільним судам у Чорному морі. Як приклад, нещодавно ворог наніс ракетний удар по бункеровщику Millennial Spirit (прапор Молдова) після чого він затонув.

Не зважаючи на агресію рф, наша країна продовжує робити все можливе для вирішення проблеми голоду в світі.

Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить