Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Українські воїни продовжують нищити окупантів з широкої номенклатури озброєння, отриманого від іноземних партнерів у рамках військово-технічної допомоги. Зокрема, за допомогою ручних протитанкових гранатометів RGW 90 MATADOR із Німеччини. Про це також повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков на офіційній сторінці в Facebook. Тож розповімо докладніше про цей зразок озброєння.
Проєкт зі створення реактивного протитанкового гранатомета MATADOR («Матадор») стартував наприкінці дев’яностих років минулого сторіччя. Його реалізація відбувалася у кооперації профільних підприємств з Німеччини, Сінгапуру та Ізраїлю. До речі, абревіатура MATADOR є похідною від словосполучення — Man-portable Anti-Tank, Anti-Door, що перекладається з англійської як «переносний протитанковий, протиспорудний». Основне завдання проєкту полягало у виготовленні гранатомета, що здатен вражати броньові об’єкти та робити проломи у спорудах. У Бундесвері він мав замінити застарілого «побратима» — гранатомет Armbrust («Арбалет»). Спочатку створили зразок у калібрі 60 мм, а згодом на його базі виготовили удосконалений 90-мм варіант.У Німеччині він отримав додатковий індекс RGW90 (Recoilless Grenade Weapon — безвідкатна гранатометна зброя), що вказує на клас і калібр виробу. Після проведення відповідних випробувань прийняли на озброєння Бундесверу у 2000 році.
RGW 90 MATADOR є одноразовим реактивним протитанковим гранатометом. Виріб поставляється із заводу в готовому вигляді, й після пострілу ТПК (транспортно-пусковий контейнер) викидається. Пропонується кілька варіантів зброї із гранатами різного призначення. Залежно від типу пострілу такий виріб може вражати легку бронетехніку або основні танки, а також цегляні чи бетонні споруди.
Гранатомет відрізняється певною простотою конструкції. Він налічує ствол-контейнер із гранатою всередині, зовнішній пусковий механізм та прицільні пристрої. На пусковому механізмі передбачені складені рукоятки для керування вогнем та плечовий упор.
Початково гранатомет «Матадор» комплектувався оптичним прицілом малої кратності. З його допомогою забезпечувалася ефективна стрільба по цілях, що стоять на місці або рухаються, на дальностях до 300-500 м. Пізніше був розроблений приціл Dynahawk із далекоміром, балістичним обчислювачем і програматором для гранати. У комплектації RGW 90 LRMP або Wirkmittel 90 такий приціл забезпечує стрільбу на 1200 метрів. При цьому загальна довжина виробу в бойовому положенні — не більше як 1 м. Калібр ствола — 90 мм. Маса найважчої модифікації — 8,9 кг.
Усі боєприпаси для РПГ MATADOR побудовані за загальним принципом та використовують безвідкатний принцип запуску. Граната оснащується стартовим зарядом та протимасою у вигляді пластикових гранул. Під час пострілу гранули вилітають із задньої частини ствола і швидко гальмуються у повітрі, за рахунок чого зменшується небезпечна зона позаду зброї. Початкова швидкість самої гранати під час вильоту з ТПК — 250 м/с. У польоті включається власний реактивний двигун, що додатково її розганяє.
Пропонується кілька варіантів гранатомета з гранатами, що відрізняються між собою. Так, гранатомет RGW 90 HH (HEAT/HESH) оснащений бойовою частиною комбінованої дії: залежно від режиму підривника вона працює як кумулятивна або як бронебійна з головною частиною, що знімається. Також розроблено аналогічну гранату з тандемним зарядом (HH-T), пробійність якої становить не менше як 500 мм гомогенної броні, зокрема за динамічним захистом.
Наступний варіант у цій лінійці — багатоцільова граната MATADOR-MP, яка самостійно визначає режим підриву під час влучання. На її основі створено виріб RGW 90 LRMP із збільшеною дальністю стрільби.
Граната MATADOR-WB оснащена особливою бойовою частиною для ураження будівель. Залежно від типу цілі боєприпас може пробити кілька шарів цегляної кладки та/або зробити діру діаметром не менше ніж 400-450 мм. Також є спеціальні гранати з димовим та освітлювальним зарядом.
Словом, одноразовий гранатомет MATADOR калібру 90 мм є не найновішим, але досить вдалим зразком піхотного реактивного озброєння. До його сильних сторін можна віднести малі габарити та масу, простоту та зручність користування. Крім того, важливою перевагою є наявність кількох модифікацій із різними гранатами, що дозволяє вирішувати широке коло завдань. Відтак «Матадор» становить чималу небезпеку як для техніки різних класів, так і споруд або особового складу.
Фото: Dynamit Nobel Defense
@armyinformcomua
Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Києві з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом.
На відміну від українців, для яких повернення їхніх рідних з російського полону — це справжнє свято, громадяни рф звільненню своїх родичів радіють не дуже.
На Одещині затримали групу військовозобов’язаних чоловіків, намагалися втекти до Молдови.
Відбувся другий етап повернення з полону поранених українських бійців. «Сьогодні вдома — воїни нашої армії, нацгвардійці, прикордонники.
Співробітники Служби безпеки України зібрала доказову базу проти російського військового, який у жовтні 2024 року розстріляв двох цивільних мешканців Харківщини, після чого потрапив у полон Сил оборони.
12 червня о 10:40 ворожі війська атакували FPV-дроном село Іллінівка Краматорського району, загинули двоє людей.
від 21000 до 120000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…