Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
За час війни не тільки українська армія зіткнулась з номенклатурними назвами нового озброєння, що передають нам союзники. Звичайні українці також отримали дозу нових знань, назв та народних уподобань в озброєнні. Тому потрібно пояснити, в чому ж різниця між MLRS та HIMARS.
Якщо коротко, то обидві американські системи в номінальному визначенні – звичайні реактивні системи залпового вогню. Так, MLRS та HIMARS – це РСЗВ, схожі до радянських БМ-21 «Град», БМ-27 «Ураган» чи БМ-30 «Смерч», до назв яких усі звикли. Але вони трохи відрізняються як від звичних РСЗВ, так і між собою. Давайте розберемось з відмінностями раз і назавжди.
На фото – система MLRS (англ. Multiple Launch Rocket System) М270 на гусеничній базі БМП «Бредлі», яка має два окремих пускових контейнери та відповідно до компоновки ракет – різну їх кількість, дальність та спроможності ураження ворога. Кожен контейнер може бути споряджений шістьма або однією ракетою. Така РСЗВ є універсальною у використанні.
Менші за класом ракети можуть мати касетну частину (максимальна дальність 32, 45 та 70 кілометрів). А найпотужніша ракета ATACMS летітиме до 300 кілометрів.
Головна особливість системи HIMARS (англ. High Mobility Artillery Rocket System) – її мобільність. М142 отримала вже колісну базу, меншу масу та все таку ж універсальність. Комплект ракет для пускового контейнера такий же як для MLRS. Тобто можливий запуск одної ракети ATACMS з дальністю в 300 кілометрів або 6 ракет із дальністю до 70 кілометрів.
У реаліях нашої війни ми будемо отримувати обидві системи – MLRS та HIMARS із ракетами для дальності до 70 кілометрів. Як вже згадувалося вище, основні відмінності – це база шасі та кількість пускових контейнерів. Система MLRS на гусеничній базі з двома контейнерами, а HIMARS – на колісній базі з одним контейнером.
Для активного знищення російської армії, штабів, пунктів управління, логістичних сполучень та живої сили на великих відстанях – це ідеальна заміна системам «Смерч» та «Ураган».
@armyinformcomua
Російські інвестори, які заходять на окуповану територію Луганщини, замість розвитку приносять лише нові проблеми.
У Міністерстві оборони України відбулася робоча зустріч з Уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною та профільними громадськими організаціями.
На Краматорському напрямку зростає активність ворожих розвідувальних дронів. Щодоби фіксується до 22 запущених безпілотників. Вони працюють не лише в зоні бойового зіткнення, але й над містами — Краматорськ, Дружківка, Слов’янськ.
Противник активізувався на Торецькому напрямку, зокрема в районі населених пунктів Диліївка та Яблунівка. За минулу добу тут зафіксовано 23 бойові зіткнення.
Служба безпеки зібрала доказову базу і повідомила про підозру російському співаку-пропагандисту Тимуру Юнусову (більш відомому за сценічним псевдонімом «Тіматі»).
Новобранець 36-ї окремої бригади морської піхоти приєднався до лав ЗС за програмою «Контракт 18-24», виїхавши з окупації.
від 21000 до 60000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
від 50000 до 120000 грн
Київ
Шевченківський РТЦК та СП (Київ)
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…