ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як відновити військові документи в умовах війни

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Червня 2022, 7:50 2 295
Ілюстративне фото

Протягом певного часу, зокрема і під час воєнного стану, документи військовослужбовців, такі як військовий квиток, посвідчення офіцера, посвідчення учасника бойових дій можуть бути за певних обставин втрачені або пошкоджені. І тоді виникає питання як їх встановленим порядком відновити.

Так, між пошкодженим та втраченим документом є певна різниця. Пошкоджений документ є в наявності, хоча у багатьох випадках він непридатний до використання, а втраченого, зокрема загубленого, вкраденого тощо вже не існує. В першому випадку проведення службового розслідування – не обов’язкове, а  у другому є обов’язковим заходом.

Пересічний військовослужбовець задля відновлення документів повинен в обов’язковому порядку невідкладно повідомити безпосереднього командира та доповісти йому про це рапортом, в якому викласти усі відомі обставини.

В будь-якому випадку такий рапорт повинен бути зареєстрований у діловодстві встановленим порядком, а командир частини приймає по ньому рішення.

Загалом є певний перелік документів, які треба зібрати аби відновити військовий документ, це:

– довідка  з відділу поліції, що військовослужбовець написав заяву про втрату – якщо документ був викрадений;

– копія документа, який треба відновити (за відсутності фотокопії можна зробити копію з особової справи);

– витяг з наказу про результати службового розслідування  – якщо документ втрачено;

– пошкоджений документ або його залишки (за наявності);

– копія паспорту громадянина України;

– довідка про перебування в районі проведення АТО/ООС, витяг з протоколу комісії про присвоєння статусу чи інший підтверджуючий документ –  в разі втрати посвідчення учасника бойових дій.

– публікація оголошення в газеті про втрату документа із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, серії та номера з позначкою «вважати не дійсним» (за можливості);

– фотографії.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Публікації, Соціальний захист