ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як воює мінометна батарея лейтенанта з позивним «Тигр»

Прочитаєте за: 3 хв. 17 Червня 2022, 17:49 378

Їхнє з’єднання  тримає під контролем одну з найнебезпечніших ділянок фронту на Запорізькому напрямку. А в бойові зіткнення з ворогом їм довелось вступити ще на початку весни в перші дні широкомасштабного російського вторгнення.

Мінометна батарея, командиром у якій є лейтенант на ім’я Кирило  з позивним «Тигр», в їхньому з’єднанні застосовується, якщо терміново необхідно в рази збільшити вогневу потужність на певній ділянці лінії зіткнення.

− Надходить команда, і за короткий час ми, мінометники, з’являємось там, де необхідно, і починаємо «насипати» по ворогові, − так просто про свою бойову роботу розповідає стрункий офіцер, командир батареї.

– Нас кличуть, коли необхідно знищити чи подавити ціль, яку іншими засобами важко «дістати», наприклад, снайпер в укритті, чи група піхоти, яка зайняла оборону в укріпленнях, легкоброньована техніка в окопі − все це можна набагато простіше уразити з мінометів, – продовжує «Тигр».  – За три місяці виконання завдань на «передку» таких цілей ми знищили сотні. Правда танки важко з наших «82-йок» підбити, ми їх лише «поскубуємо», пошкоджуємо зовнішнє оснащення, рвемо гусениці, щоб інші завершували з ним початий «діалог-розбірку», але танків на рахунку батареї ще немає, – розповідає Кирило.

Нині на озброєнні батареї є два види мінометів 60-мм і 82-мм. Основним завданням підрозділу є вогнева підтримка дій інших сил.

– За три місяці перебування на фронті хлопці наловчились так прицільно вести вогонь, що «кладуть» міни майже у хвіст попередній, − розповідає старший мінометного розрахунку з позивним «Інженер». У цивільному житті він був будівельником. Виміряти і проводити розрахунки – його стихія, тому міномет і стрільбу з нього опанував дуже швидко.

Ще двоє бійців у його розрахунку – юнаки з позивними «Куба» і «Мєсний». «Куба» був електрозварювальником, а «Мєсний» − моряком торговельного флоту.  Хоча їхні цивільні професії досить далекі до артилерії і мінометів, але бажання захищати Україну за короткий термін зробили їх загалом мінометним розрахунком, для якого немає цілі в радіусі дії озброєння, яку б вони не «подавили».

− Наш український 60-мм міномет «Камертон» і вмілий розрахунок, − розповідає комбатареї, − кілька тижнів тому в селищі Урожайне на Донеччині вийшли переможцями в так званій артилерійській дуелі з ворожою батареєю «Васильків».

2Б9 радянський автоматичний причіпний міномет калібру 82 мм. Заряджання міномета «Васильок» касетне, в касету поміщають чотири міни. Міномет має два режими стрільби − одиночний і автоматичний. Ствол міномета − гладкий.− Авт.

– Лише одним мінометом і чіткими діями завдали ворогові суттєвих втрат із кількома загиблими і півтора десятками поранених, пошкодженими і знищеними мінометами, − розповів «Тигр».

Коли ми відвідали батарею, її саме перекинули на один небезпечний напрямок, і поки розвідка виявляла чергові цілі, деякі хлопці скористались коротким відпочинком. Інші розрахунки, яким за годину-дві треба було виходити на позиції для чергової роботи, готували свій «інструмент» до бою.

На закінчення, командир батареї висловив свої побажання – отримати в батарею від командування ще й «важчі» 120-мм міномети. «Тигр» запевнив, що його підлеглі швидко опанують нове озброєння і з більшою силою (і більшим калібром. – Авт.) битимуть ворогів.

– Жоден би не втік на нашому напрямку, − підсумував Кирило і його словам, зважаючи на бойове минуле батареї, варто вірити.

Фото, відео автора

14
3

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Репортаж