ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Польські «Краби»: 6 пострілів за хвилину, дальність стрільби — 40 км

Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 4 хв. 16 Червня 2022, 14:14
Фото: Міністерство національної оборони Республіки Польща

Нині українські захисники вже успішно застосовують на передовій гаубиці М777 та FH70, а також САУ Caesar та М109А3. Нещодавно ця лінійка артилерії калібру 155-мм поповнилась САУ AHS Krab (САУ «Краб»). Про це повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков на власній сторінці у Facebook. Тож розповімо докладніше про цей зразок артилерійського озброєння.

Фото: Міністерство національної оборони Республіки Польща

САУ «Краб» — сучасна польська самохідна гаубиця, що розміщується на гусеничному шасі та має баштове компонування. У передній частині корпусу розташована силова установка та відділення управління, у середній та задній частині корпусу — бойове відділення. Щодо цього машина нічим принципово не відрізняється від більшості сучасних САУ аналогічних калібрів: британської AS-90, корейської K9 Thunder чи німецької PzH 2000. Максимальна довжина польської САУ разом із гарматою становить 12,1 метра. Максимальна ширина корпусу — 3,64 метра, висота до даху башти — 3 метри, бойова маса — 48 тонн, екіпаж — п’ять осіб.

Гусеничне шасі забезпечує хорошу прохідність і рухливість, зокрема на пересіченій місцевості. Ходова частина отримала гідропневматичну підвіску польського виробництва. Максимальна швидкість руху САУ «Краб» дорогами з асфальтовим покриттям становить 60 км/год, на рівнинній місцевості — до 30 км/год, на бездоріжжі максимальна швидкість зменшується до 15 км/год. Запас ходу самохідної гаубиці становить 400 км.

Фото: Pibwl

Силова установка цієї САУ — німецький дизельний двигун MT 881 Ka-500. Двигун розвиває максимальну потужність 1000 к. с. (735 кВт) при 2700 обертах за хвилину. Дизель працює у зв’язці з автоматичною трансмісією ALLISON X1100 — 5A3, яка спеціально розроблена для важких гусеничних бойових машин. АКПП забезпечує чотири передні та дві задні передачі. Трансмісія інтегрована з гальмівною системою та системою управління. Дизельний двигун розміщений у передній частині корпусу з правого боку, поруч із ним розташоване місце механіка-водія.

Головним вогневим засобом польської гаубиці є 155-мм гармата з довжиною ствола 52 калібру. Зброя оснащена двокамерним дульним гальмом, система заряджання — напівавтоматична. У башті розташовуються чотири члени екіпажу: командир і навідник — з правого боку, два заряджаючих — зліва. Максимальна скорострільність гармати становить 6 пострілів за хвилину. Доступна стрільба серіями снарядів — самохідка може випустити 3 снаряди за 10 секунд. При цьому практична скорострільність у бойових умовах, за яких екіпаж зможе ефективно працювати протягом тривалого часу, становить 2 постріли за хвилину. Кути горизонтального наведення — 360 градусів, кути вертикального наведення — від -3,5 до +70 градусів. Мінімальна дальність стрільби — 4,7 км, максимальна — 40 км.

Крім основного озброєння, на башті САУ «Краб» встановлюється великокаліберний 12,7-мм зенітний кулемет і димові гранатомети 2х4 калібру 81 мм. Боєкомплект гаубиці становить 40 снарядів, 29 з яких зберігаються в башті бойової машини, а 11 — у корпусі. Час приведення САУ з похідного в бойове положення становить приблизно 30 секунд. Стільки ж часу самохідної гаубиці потрібно, щоб змінити позицію після пострілу.

Спілкуючись із ведучим програми «Гість подій» польського видання Polsat News, Міністр оборони України Олексій Резніков зазначив, що постачання західної техніки, зокрема польських  САУ «Краб», є неоціненною допомогою для вітчизняного війська. При цьому зауваживши, що «польські гаубиці, зокрема, зменшать наші втрати та почнуть з’їдати колони росіян».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить