ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Добровольчі формування Київщини готуються дати відсіч ворогу

Прочитаєте за: 3 хв. 12 Червня 2022, 20:51 254

В одному з добровольчих загонів Фастівського району відбулося проведення тактичних навчань, до яких долучилися досвідчені інструктори батальйону Територіальної оборони ЗСУ Київської області. Добровольців вчили діяти на блокпостах, виявляти диверсійні розвідувальні групи (ДРГ), займати оборону, навчали основ тактичної медицини.

Як зазначив командир батальйону Територіальної оборони ЗСУ Київської області полковник  Ігор Чернієнко, подібні навчання відбуваються регулярно за участю фахівців у всіх добровольчих формуваннях Фастівського району. Є заняття зі стрілецької підготовки, інженерної справи, велику увагу приділяють тактичній медицині.

Серед спеціалістів, що займаються тренуванням, є люди, які пройшли підготовку в навчальних центрах і мають бойовий досвід.

«Учасники дуже вмотивовані, і це дає їм бажання до спеціальної підготовки, хороші навички в поводженні зі зброєю. Вони готові дати відсіч ворогу, вона буде потужною і в деяких моментах несподіваною для ворога», — наголосив полковник  Ігор Чернієнко.

Підготовка добровольчого формування територіальної громади (ДФТГ) потребує уваги, адже добровольці прийшли з цивільного життя. Більшість із них ніколи в армії не служила, деяким не викладали «Захист України», що є одним зі шкільних предметів. Вони самостійно шукають інструкторів, запрошують їх, дивляться відео, передивляються різні матеріали, самостійно навчаються. Потім вони просять, щоб більш досвідчені люди, які є учасниками бойових дій або підготовленими інструкторами, їх перевіряли або підказували.

«Дуже приємно бачити ДФТГ, які дуже зацікавлені, особливо командний склад. Є навіть такі, з ким ми склали план  роботи і працюємо. Я протягом тижня щодня після обіду обов’язково працюю з ДФТГ. І тут головне — готувати не просто бійця, а командний склад», — розповів про свої враження офіцер групи розвідки батальйону ТрО Юрій Пустовий.

Командир Добровольчого формування Глевахівської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) на псевдо «Дукаліс» разом з іншими проходить навчання. Громада охоплює територію в 100 квадратних кілометрів. Командир зазначив, що постійно відбувається патрулювання, ведеться відеоспостереження.

«Добровольці — це навчені люди, які свідомо між родиною і роботою заступають на чергування і виконують покладені на них функції відповідно до ситуації», — підкреслив командир Добровольчого формування Глевахівської ОТГ.

В обід, коли навчання майже закінчилися, добровольці згадували ту чи іншу вправу. Ділилися враженнями. Геннадій Місюра, боєць Добровольчого формування Глевахівської ОТГ, згадав події 24 лютого, саме тоді він став до лав ДФТГ. Він вважає, що  потрібно бути готовим захищати свою землю, тому маємо підвищувати свої навички.

«Я в ДФТГ з 24 лютого 2022 року, відразу підписав контракт. Я тут, тому що я українець, мої предки українці, мій дід був в УПА, тому я піду до кінця, до перемоги, і іншого варіанту бути не може», — зазначив він.

 

24
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини, Репортаж