ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Внаслідок війни 5,2 мільйона українських дітей потребують гуманітарної допомоги – ЮНІСЕФ

Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 1 Червня 2022, 11:40
Ілюстративне фото

Майже 100 днів війни в Україні призвели до руйнівних наслідків для дітей у таких масштабах та темпах, яких не було від часів Другої світової війни – заявив сьогодні ЮНІСЕФ.

Три мільйони дітей в Україні та понад 2,2 мільйона дітей у країнах, які приймають біженців, зараз потребують гуманітарної допомоги. Майже двоє з трьох дітей були переміщені в результаті бойових дій.

Згідно з даними Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, щодня в Україні гине двоє дітей та четверо отримують поранення – здебільшого внаслідок нападів із використанням вибухової зброї у населених пунктах. Цивільна інфраструктура, від якої залежать діти, і надалі зазнає пошкоджень чи руйнувань. Станом на тепер постраждали принаймні 256 медичних закладів та кожна шоста «безпечна школа», яку підтримує ЮНІСЕФ на сході країни. Сотні інших шкіл по всій країні також були пошкоджені. Умови життя дітей на сході та півдні України, де активізувалися бойові дії, стають все більш нестерпними.

«1 червня – Міжнародний день захисту дітей в Україні та в усьому регіоні, – зазначила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел. – Замість того щоб святкувати цю подію, ми невпинно наближаємося до 3 червня – 100-го дня війни, яка зруйнувала життя мільйонів дітей. Без термінового припинення вогню та досягнення миру шляхом переговорів діти продовжуватимуть страждати, а наслідки війни позначаться на вразливих дітях у всьому світі».

ЮНІСЕФ також наголошує, що війна викликала гостру кризу у сфері захисту дітей. Діти, які рятуються від насильства, наражаються на значний ризик бути розлученими з сім’єю, зазнати насилля, жорстокого поводження, сексуальної експлуатації та торгівлі людьми. Більшість із них пережили надзвичайно травматичні події. Ці діти терміново потребують безпеки, стабільності, допомоги у сфері захисту дітей та психосоціальної підтримки – особливо ті, хто перебуває без супроводу дорослих або в розлуці зі своїми сім’ями. Найбільше в житті їм потрібен мир.

У той же час війна і масові переміщення знищують джерела прибутку та економічні можливості, в результаті чого багато сімей залишаються без достатнього доходу для задоволення своїх основних потреб і не можуть забезпечити належну підтримку своїм дітям.

ЮНІСЕФ закликає до негайного припинення вогню в Україні та захисту всіх дітей від небезпеки. Це передбачає припинення використання вибухової зброї у населених пунктах і нападів на цивільну інфраструктуру. ЮНІСЕФ закликає забезпечити повний гуманітарний доступ, щоб безпечно й швидко дістатися до дітей, які потребують допомоги, де б вони не перебували.

ЮНІСЕФ та його партнери працюють на місцях в Україні та сусідніх країнах, надаючи дітям та їхнім сім’ям гуманітарну допомогу, зокрема підтримку у сфері захисту дітей, водопостачання та санітарії, охорони здоров’я, харчування та освіти.

В Україні ЮНІСЕФ та партнери доставили життєво важливі медичні та лікарські засоби для майже 2,1 мільйона людей у ​​райони, що постраждали від війни; забезпечили доступ до безпечної води для понад 2,1 мільйона осіб у місцевостях, де мережі було пошкоджено або зруйновано; надали психічну та психосоціальну підтримку понад 610 000 дітей та їхніх батьків та опікунів; та надали шкільне приладдя майже 290 000 дітей. Майже 300 000 вразливих сімей зареєструвалися для участі у програмі грошової допомоги ЮНІСЕФ та Міністерства соціальної політики.

У країнах, що приймають біженців, ЮНІСЕФ підтримує національні, муніципальні та місцеві системи, що надають основні послуги та захист, особливо для найбільш вразливих дітей. Це включає в себе підготовку прикордонників із питань боротьби з торгівлею людьми, розширення навчальних можливостей та інтеграцію дітей-біженців до шкіл, закупівлю вакцин та медичних препаратів, а також створення ігрових та навчальних центрів, які дають маленьким дітям таке необхідне почуття нормальності та полегшення. У Молдові, Румунії, Польщі, Італії, Болгарії та Словаччині вздовж основних транзитних маршрутів було створено 25 «блакитних точок» ЮНІСЕФ-УВКБ ООН – центрів для зупинки, що надають підтримку та послуги для сімей, які перебувають у дорозі. У Молдові понад 52 000 біженців – переважно жінок, які керують домогосподарствами – були охоплені багатоцільовою програмою грошової допомоги ЮНІСЕФ та УВКБ ООН.

ЮНІСЕФ оголосив про збір коштів у сумі 624,2 млн дол. США на підтримку гуманітарної діяльності в Україні та 324,7 млн дол. США на допомогу в країнах, які приймають біженців.

Читайте нас у Facebook
Володимир Зеленський: Підтверджено участь Португалії у коаліції F-16

Володимир Зеленський: Підтверджено участь Португалії у коаліції F-16

Сьогодні ще одна безпекова угода для України – з Португалією. Разом із Прем’єр-міністром Луїшем Монтенегру підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки.

Неподалік румунського кордону затримали октет ухилянтів і «диригента»

Неподалік румунського кордону затримали октет ухилянтів і «диригента»

В ході реалізації оперативної інформації неподалік кордону з Румунією прикордонники зупинили автомобіль, в якому слідувала група чоловіків. Водій вдався до втечі вглиб території України.

Після нічного полювання на рахунку нашого «Вампіра» дві машини та укриття окупантів

Після нічного полювання на рахунку нашого «Вампіра» дві машини та укриття окупантів

Нічна зміна операторів важкого бомбера підрозділу «Фенікс» бригади «Помста» Луганського прикордонного загону гарно відпрацювала по техніці та укриттям ворога.

Україна та Португалія підписали безпекову угоду

Україна та Португалія підписали безпекову угоду

У Лісабоні Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Португалії Луїш Монтенегру підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки.

Число загиблих через удар по «Епіцентру» в Харкові зросло до 18-ти

Число загиблих через удар по «Епіцентру» в Харкові зросло до 18-ти

18 людей загинуло внаслідок удару окупаційними військами росії 25 травня «Епіцентру» в Харкові. Постраждало – 50 осіб.

Армія рф вдарила по Дніпропетровщині дронами і артою: пошкоджено 6 будинків

Армія рф вдарила по Дніпропетровщині дронами і артою: пошкоджено 6 будинків

російська армія атакувала Дніпропетровську область безпілотниками-камікадзе та артилерійськими снарядами. Зафіксовано пошкодження приватних будинків.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець-зенітник

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Водій-зв’язківець, морська піхота

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Механік-оператор вузла спеціального зв’язку. РЕБ. Війська РЕБ.

від 19000 до 120000 грн

Коломия, Івано-Франківська область

Начальник радіостанції, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Стрілець-помічник гранатометника до в/ч А2800

від 20000 до 50000 грн

Радісне, Одеська область

Водій

від 21000 до 50000 грн

Балта

Військова частина А1559