ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ротний «5.1», або Як десантники «віджимають» російські БТРи

Прочитаєте за: 3 хв. 28 Травня 2022, 20:37 71

Одну з ділянок фронту на Запорізькому напрямку тримають під контролем воїни-десантники з одного славного українського аеромобільного з’єднання. Їхній підрозділ, у якого в зоні відповідальності місто Гуляйполе й декілька навколишніх сіл, наводить справжній жах на загарбників.

Ворог, знаючи, що тут він має справу з відчайдушними воїнами, які запекло битимуться за кожний метр своєї землі, щедро насипає по їхніх позиціях з артилерії, мінометів і реактивних систем. Не шкодує російський агресор і українських міст і сіл, перетворюючи мальовниче степове містечко Гуляйполе на руїни і згарища. Але наші десантники впевнено тримають оборону рубежів, а інколи і вдало й зухвало контратакують.

Майже два місяці тому саме біля Гуляйполя цей десантно-штурмовий підрозділ за підтримки артилерії і танків раптово провів контрнаступальну операцію, результатом якої стало визволення від рашистів п’ятьох населених пунктів біля Гуляйполя: Затишшя, Малинівки, Зеленого Гаю, Червоного і Веселого.

Операція була проведена так блискавично і зухвало, що ворог навіть не зумів на повну скористатися своїм важким озброєнням і бронетехнікою. Деякі машини так і залишились стояти на позиціях, із повним боєкомплектом і пальним у баках. Десантники зразу ж «затрофеїли» собі новітні російські БТР-82, які зараз допомагають знищувати своїх колишніх власників.

До рук українських десантників потрапили доволі цікаві зразки техніки БТР-82А. Це глибока російська модернізація бронетранспортера БТР-80. Бронемашина має нову башту з 30-мм гарматою 2А72. Її конструкція — це уніфікований модуль, оснащений системою стабілізації озброєння у двох площинах та електричними приводами. Озброєння: скорострільна 30-мм гармата, спарена з 7,62-мм кулеметом ККТМ у модулі баштової гарматно-кулеметної установки (БППУ).

Порівняно з БТР-80 у «віджатих» російських БТРах підвищено живучість, прохідність, надійність та ресурс експлуатації. Є протиосколковий захист у вигляді спеціальних накладок на внутрішній поверхні корпусу та кондиціонер. Встановлені нові (російські. — Авт.) системи зв’язку та підвищено протимінну стійкість. Ще є декілька нових «ніштячків» для бронетехніки: нова система стабілізації озброєння дозволяє ефективно вести вогонь в русі і вночі. На внутрішніх поверхнях корпусу змонтовано протиосколковий захист. Штатне місце оператора на БТР-82А перемістилося з башти до корпусу. З метою послабити вплив від мін, всі сидіння встановлені на кріплення, що поглинають удар. Машина оснащена новою покращеною системою пожежогасіння. Ось такі мають трофеї десантники у Гуляйпіллі.

Командир однієї з таких рот, молодий офіцер Олексій з позивним «5.1» розповідає, що його підрозділ захопив три російські новітні БТРи, щоправда, коли тягнув їх до себе, росіяни з усіх сил намагались перешкодити «конфіскації техніки» та влаштували шалений обстріл безпосередньо по техніці (БТРи тягли на буксирі нашими БМП. — Авт.). Тому дотягти до сховища вцілілим вдалось лише один із трьох. Один спалили прямим влучанням артилерії, а другий став «ситом» через осколки від прильотів снарядів. Врятований БТР сьогодні вже брав участь в декількох виїздах і дуже добре служить Україні й новим господарям — десантникам.

Взагалі, ротний Олексій, з позивним «5.1» — це приклад молодих українських офіцерів нової формації. У 2014 році, коли розпочалась російсько-українська війна він лише вступив до військового ліцею. Тобто тодішні 14-річні хлопчаки сьогодні вже стали офіцерами, які керують підрозділами й запекло б’ють ворогів України. Ненависть до рашистів у них у душі.

Про такі бої він розповідає коротко, чітко й лаконічно: отримав завдання – провів дії – завдання виконав. Насправді його роту вважають «обезбашенною», якої бояться російські орки на цьому напрямку, адже увесь підрозділ діє чітко швидко і зухвало за одним планом, тому досягає успіху в усіх операціях. Ротного слухають і поважають усі, передусім за його морально-ділові якості — він справжній офіцер і командир — це найбільше цінують на війні і підлеглі, і командування.

Фото, відео автора  

19
3

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Відео, Публікації