ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Кому з 200-ї бригади росармії пощастило не стати «вантажем 200»

Прочитаєте за: 4 хв. 28 Травня 2022, 11:49

На завершальну стадію вийшов судовий процес над двома військовослужбовцями росармії, які брали участь в обстрілах населених пунктів Харківщини з реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град». Як повідомляє сайт Судовий репортер, наразі Котелевський райсуд Полтавської області завершив дебати по цій справі.

На лаві підсудних перебувають двоє російських контрактників, Олександр Бобикін та Олександр Іванов. Обидва обвинувачуються у порушеннях законів та звичаїв війни.

Обвинувачені є військовослужбовцями 200-ї окремої мотострілецької бригади берегових військ північного флоту зс рф. Бобикін служить за контрактом з 2014-го, Іванов – з 2018 року.

Під час дебатів суддя Євген Болибок спочатку надав право виступу стороні обвинувачення.

Прокурор, який представляє сторону обвинувачення, розповів, що у складі підрозділу обвинувачені 22 лютого прибули до Бєлгородської області, де отримали інформацію про підготовку військової операції проти України.

Надалі Бобикін, водій-заряджаючий БМ-21 «Град», виконуючи накази та розпорядження командира розрахунку, здійснив зарядження «Граду» реактивними снарядами у кількості 40 одиниць.

«Гради»-кочівники

– У складі 6 бойових розрахунків «Град» він прибув до селища Малинівка Бєлгородської області, перевів важіль «Граду» в бойове положення. В результаті відбувся залп реактивними снарядами у кількості 38 одиниць. Після перезаряджання підрозділ прибув до Нехотіївки Бєлгородської області та через деякий час – знову до Харківської області, – зачитує прокурор про склад злочину Бобикіна.

Під час судового засідання сторона обвинувачення просить суд визнати Бобикіна та Іванова винними та призначити їм покарання у вигляді 12 років ув’язнення. Під час дебатів Іванов заявив, що він кається та просить суд зменшити строк покарання. Його захисник Володимир Ковальчук просить суд врахувати, що обвинувачений здійснив кримінальне правопорушення під впливом примусу та через службову залежність. Також правник пробує пояснити соціальне підґрунтя того, як його підзахисний потрапив до армії та, зрештою, на війну в Україну.

Страшна сила «паляниці»

– Мій підзахисний народився у місті Оленєгорськ Мурманської області, – свідчить адвокат. – Виріс та зареєстрований у селищі Ревда. Це – невеличкий депресивний населений пункт у Мурманській області, де немає жодних перспектив та важко знайти роботу. Водночас працівники силових структур та військовослужбовці отримують соціальні гарантії, житло та матеріальну винагороду, що і привабило в той час недосвідченого 18-річного Олександра Іванова. Роль мого підзахисного в інкримінованому злочині була мінімальною. Тому я вважаю, що покарання у вигляді максимальної санкції є надто суворим.

Момент потрапляння підзахисного у полон до українських захисників адвокат коментує так: «Шість «Градів», три машини з боєприпасами та машина заряджання – усі ці 10 машин були знищені Збройними Силами України. Ті, хто залишилися в живих, відсиділися, а коли намагалися потрапити на територію рф, були зупинені на блокпосту. Не змогли сказати слово «паляниця» і були затримані».

«Вірю в те, що найближчим часом ця війна закінчиться…»

Своєю чергою обвинувачений Бобикін свою провину визнав повністю.

– Я повністю винен у тих злочинах, у яких мене звинувачують, – сказав у суді він. – Все, що було викладено та прочитано, все справді так. Ми робили залпи з території росії та з території України. Доповнень у мене немає. Додати, крім мого розкаяння, мені нічого. Я повністю винний і оскаржити вирок або просити якоїсь поблажливості не можу.

Зі свого боку адвокатка Олександра Бобикіна Валерія Іванова попросила суд врахувати, що її підзахисний визнав провину. Тож сторона захисту просить суд зменшити строк покарання до 8 років.

На завершення судових дебатів суддя надав обвинуваченим останнє слово перед оголошенням вироку. Іванов від цієї можливості відмовився. Бобикін же сказав:

– Я каюсь у тому, що зробив. Шкодую за ті дії, що здійснив мій розрахунок, моя батарея. Вірю в те, що найближчим часом ця війна закінчиться і почнеться мир, який ми всі так довго чекаємо…

Попередньо відомо про те, що вирок суд має оголосити у вівторок, 31 травня.

Фото: Єгор Рудь, Судовий репортер

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Прораб», «Казбек» і «Кабура»: історія мінометного розрахунку, що воює на Покровському напрямку

«Прораб», «Казбек» і «Кабура»: історія мінометного розрахунку, що воює на Покровському напрямку

«Крайній раз ми були на позиції 22 дні. Було таке, що відкриваєш капонір, кидаєш міну — а над тобою вже висять дрони», — розповідає «Казбек», мінометник 3-го штурмового батальйону 92-ї окремої штурмової бригади.

Морпіх-титан: боєць 35-ї бригади Ігор Кірілюк встановив Національний рекорд з паверліфтингу

Морпіх-титан: боєць 35-ї бригади Ігор Кірілюк встановив Національний рекорд з паверліфтингу

Військовослужбовець 2-го батальйону 35-ї окремої бригади морської піхоти Ігор Кірілюк встановив Національний рекорд на турнірі з паверліфтингу POWER STEEL 2025.

«Розпаковка від Signum»: FPV-дрони знайшли й спалили лісовий автопарк окупантів

«Розпаковка від Signum»: FPV-дрони знайшли й спалили лісовий автопарк окупантів

Пілоти батальйону «Signum» провели операцію на Лиманському напрямку, виявивши та знищивши кілька прихованих схованок російської техніки й пального. У лісосмузі, куди противник акуратно звозив свої резерви, українські оператори «розпакували» схованки дронами FPV.

«Бачимо навіть у темряві»: нічні бомбери ССО «чистять» підступи до Покровська

«Бачимо навіть у темряві»: нічні бомбери ССО «чистять» підступи до Покровська

Оператори FPV-дронів та важких бомберів 144-го центру Сил спеціальних операцій продовжують знищувати ворожу піхоту на підступах до Покровська.

«Ми вчимося не боятися неба»: як народжується нове покоління українських захисників

«Ми вчимося не боятися неба»: як народжується нове покоління українських захисників

Базова загальновійськова підготовка (БЗВП) в Україні триває 51 день і повністю адаптована до умов сучасної технологічної війни. Інструктори з реальним бойовим досвідом навчають рекрутів діяти під постійною загрозою ворожих БПЛА, відпрацьовувати тактичну медицину в «червоній зоні» та взаємодіяти в умовах стресу.

19 ударів за добу: російські обстріли забрали життя трьох людей на Донеччині

19 ударів за добу: російські обстріли забрали життя трьох людей на Донеччині

Внаслідок російських обстрілів Донецької області за минулу добу загинули 3 людини та 6 людей отримали поранення.

ВАКАНСІЇ

Снайпер в ЗСУ

від 30000 до 100000 грн

Бобровиця

1 відділ Ніжинського РТЦК та СП

SMM-менеджер 22 ОМПБ

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

Служба в ЗСУ (не чекай на повістку, а дій сам)

від 20100 до 130000 грн

Херсон, Херсонська область

Бухгалтер (за контрактом у ЗСУ)

від 50000 до 170000 грн

Кривий Ріг

Криворізький РТЦК та СП

Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Дніпро та Область/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Старі Кодаки, Дніпропетровська область

Бойовий медик

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

--- ---