З 6 по 14 липня в Азовському морі було уражено 116 суден так званого тіньового флоту рф, розповів командувач СБС…
Автомобільна траса Харків — Сімферополь на ділянці від Запоріжжя до Василівки проходить мальовничим лівим берегом Каховського водосховища. Колись на цій дорозі був досить інтенсивний автомобільний трафік. У бік Мелітополя й далі через Чонгар до Криму і в зворотному напрямку йшли тисячі автомобілів. Сьогодні ця траса фактично безлюдна, адже на південному напрямку російські окупанти захопили південь Запорізької області.
Ворог рвався з півдня на Запоріжжя, але його зупинили північніше Василівки в долині річечки під назвою Янчекрак, де розташоване невеличке селище під назвою Кам’янське (не плутати з містом Кам’янське на Дніпропетровщині. — Авт.). Сьогодні це фактична передова Запорізького напрямку.
Противник постійно проводить розвідку, застосовуючи безпілотники, тож перебуваючи у Кам’янському, переміщатись доводиться дуже швидко і приховано. Адже: «на будь-який рух транспорту — прилітає», — повідомили на блокпосту при в’їзді в селище два молодих воїни. Один із них назвався «Жекою», він сказав, що пів року тому закінчив «срочку» в Нацгвардії, і зараз пішов «на контракт» в ЗСУ. Сам є місцевим, із Запоріжжя, як і декілька інших хлопців у його підрозділі, тому буде запекло битись із окупантом, захищаючи рідне місто.
До російського вторгнення це невелике селище було охайним і чепурненьким. У багатьох дворах квітнуть різнокольорові іриси, відцвітають кущі бузку, але людей тут майже немає. Щодо будинків, то кожний другий зазнав руйнувань від обстрілів рашистів, які не припиняються ні вдень, ні вночі.
У бойовому зведенні від українських Сил оборони на Запорізькому напрямку повідомляється, що «у період з 20.05 до 23.05.2022 наші військові знищили 8 ворожих БПЛА „Орлан-10“, а також один літак Су-25».
Російські терористичні війська здійснюють прицільні обстріли зі ствольної артилерії цивільної інфраструктури та мирних домогосподарств. Селище Кам’янське красномовний приклад таких дій рашистів. Унаслідок обстрілів у селищі перебило дроти, світла немає. Поки спілкувались із хлопцями на блокпосту, до нього під`їхав цивільний автомобіль з електриками від місцевої енергокомпанії. «Жека» з товаришем уважно вивчили документи ремонтників і викликали по рації з позицій у селищі того, хто супроводжуватиме бригаду до місця розриву електромережі.
На моє питання, чи буде сьогодні світло в Кам`янському, один із чоловіків відповів, що, як буде тихо, то вони зможуть підійти до місця аварії і полагодити лінію. А інакше — чекатимуть закінчення обстрілів.
І як в підтвердження слів про те, що по Кам`янському регулярно «насипають», почулись звуки «прильотів» від реактивних систем РСЗВ БМ-21 «Град», які «лягли» зовсім недалеко від селища.
Рашисти прицільно б`ють не лише по селищу. Вони завдають ударів по трасі, адже нею з Василівки намагаються виїхати біженці з окупованих південних районів Запорізької області. Дорога ця стала однією з багатьох сьогодні в Україні «доріг життя», які обстрілює ворог, не даючи людям втекти від війни.
«Тут так постійно, як не „Град“, то арта „працює“, скучати нам немає коли. Але до Запоріжжя ми їх не пустимо і зустріти маємо чим», — сказав на прощання один із командирів підрозділу, який тримає цю ділянку фронту, капітан, на ім’я Ігор. Прізвище він назвати відмовився, адже у захопленому ворогом Мелітополі залишились його родичі.
Фото автора
Він підкреслив, що для нього було великою честю служити українському народу в якості Міністра оборони.
Російські окупанти продовжують використання радіоактивних елементів в озброєнні своїх ударних безпілотників.
На Вінниччині співробітник правоохоронних органів сприяв військовозобов’язаним чоловікам в ухиленні від служби.
Бухгалтер фінансово-економічної служби військової частини
від 25000 до 25000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
Зам. командира роти з озброєння
від 27000 до 127000 грн
Дніпро
Рекрутинговий центр Самарського району, Самарський РТЦК та СП
З 6 по 14 липня в Азовському морі було уражено 116 суден так званого тіньового флоту рф, розповів командувач СБС…