ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Волонтери «Миротворця» з початку війни доставили близько 100 тонн гуманітарної допомоги

Прочитаєте за: 3 хв. 21 Травня 2022, 11:33 17

З початку російсько-української війни, яку розпочала фашистська путінська федерація у 2014 році, Україну спіткали скрутні часи. Вперше в історії незалежності в нас з’явились такі поняття, як вимушені переселенці, або внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій. Ці люди, рятуючись від обстрілів загарбників, змушені були полишити свої домівки і шукати безпеку у вільних від окупації регіонах України. Біженцям потрібна допомога, і волонтери з усієї країни відгукнулися. Благодійний фонд «Миротворець» всі вісім років війни займається цим і не тільки.

Фонд розпочав роботу на волонтерських засадах, коли українським захисникам потрібно було ремонтувати пошкоджену в боях на сході техніку. Голова благодійного фонду Петро Якович очолює автотранспортне підприємство у невеличкому місті, що на Миколаївщині, яке працювало ще за радянських часів, пережило кризу буремних дев’яностих років та існує донині. За короткий проміжок часу фонд розширив свою діяльність і почав займатись розподіленням гуманітарної допомоги.

— Із самого початку вторгнення у 2014-му ми підтримували українське військо, адже ми з колегами завжди виступаємо за справедливість. А вона була і є за нами. Першу гуманітарну допомогу ми повезли 6 березня 2014 року на кордон із Кримом. Це можна вважати початком нашої волонтерської діяльності, — розповідає Петро Якович.

У процесі діяльності з’явилася ідея створити фонд, щоб впорядкувати роботу і залучити до неї більше людей. За вісім років зроблено було дуже багато, не в останню чергу через злагоджену співпрацю в команді. Наразі фонд має п’ять основних напрямків роботи — окрім благодійності та ремонту техніки, волонтери займаються розміщенням та забезпеченням потрібними речами переселенців, закупівлею та передачею необхідного для фронту обладнання: тепловізорів, біноклів, засобів зв’язку тощо. Крім того, на базі організації створено підрозділ, що належить до ТрО, який займається охороною об’єктів інфраструктури.

Працівники автотранспортного підприємства є так званим кістяком благодійної діяльності, вважає Петро Якович. За часи війни він разом із ними за рахунок особистих відпусток відвідували райони бойових дій, щоб ремонтувати та обслуговувати там техніку наших оборонців. Так, за вісім років війни фондом було полагоджено  34 БТРів та більше ніж 230 одиниць іншої військової техніки.

Окрім цього, «Миротворець» співпрацює з іншими фондами, як-от благодійний фонд «Берегиня».

— Ми закуповуємо свиней та птицю, а «Берегині» готують із них м’ясні консервації, які ми потім розвозимо на передову для хлопців, де смачні домашні харчі принесуть їм трохи домашнього затишку, — ділиться Петро Якович.

З початку широкомасштабної війни у 2022 році організація придбала, розподілила та доставила близько 100 тонн гуманітарної допомоги. Для невеличкого містечка в Миколаївській області це неабияке досягнення, за що їм, без сумніву, вдячні всі, хто отримав необхідне.

— Росіяни бомблять Україну, завдають ударів по школах, дитсадках та лікарнях, бо хочуть нас залякати і зламати. Але їм це не вдалось і ніколи не вдасться — у нас згуртований народ, ми допомагаємо один одному. І цю навалу ми теж переживемо, а їхня країна розвалиться, як неминуче розвалюються всі імперії зла. Сподіваюсь, що коли ця війна закінчиться — наші хлопці більше ніколи не будуть гинути від рук російських загарбників. Ми відбудуємо все, що було зруйноване і повернемо всі наші окуповані території, мирно — бо окупанти зрозуміють, що в них немає майбутнього на нашій землі, — розповідає миротворець.

Петро Якович як ніхто розуміє, що найбільше багатство країни — це її народ, який не полишить у скруті свого ближнього, і саме цим ідеалам він присвячує свою діяльність. Адже разом ми — сила, і так ми здолаємо будь-яку перепону на шляху до мирної, квітучої, соборної України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram