ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Три прості вправи бійцям для зняття стресу

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Травня 2022, 12:19 36

У районі бойових дій людина перебуває в стані стресу. Для воїна важливим є вміння його переносити із мінімальними наслідками. Від цієї навички залежить виживання військовослужбовця та його побратимів. Кілька простих вправ допоможуть натренувати психічну стійкість.

Професорка Мирослава Філоненко, доктор психологічних наук, декан медико-психологічного факультету Національного медичного університету імені Олександра Богомольця, надала кілька порад.

Важко переживати стрес одному і легше, коли є допомога фахівця, а саме військового психолога, капелана. Звичайно, бійцю можна і самому справитися. Є багато психотехнік, таких як дихання, володіння своїми думками, але краще, щоб націлювала інша людина. Це буде більш практично і дієво.

«Є різні психотехніки. Вони дуже прості — диханням людина регулює свою фізіологію. Особливо, коли ти очікуєш, що в тебе зараз буде наступ, наприклад, у такий спосіб його відтерміновують. Ти готовий стрибнути, а стрибка немає. І цей кортизол впливає на твою фізіологію. Виникає внутрішня агресія, самоагресія тощо.

Слід згадати, наприклад, що вам допомагало зняти стрес або тривожність у мирний час. Подумати про щось, що з вами відбувалось у мирний період. Зі свого особистого життя. Наприклад, спогади про родину. Або погортати в телефоні фото. Іншими словами, відволіктися», — рекомендує Мирослава Філоненко.

Як другу вправу фахівці радять нормалізувати дихання.

«Ми вдихаємо часто, але не видихаємо. Чи помічали ви за собою, що ми дуже часто дихаємо в стресі і майже не видихаємо. Тому треба навчитися видихати свої негативні емоційні стани, що в нас є. Це проста рекомендація — навчитися видихати», — радить фахівець.

Три прості поради для подолання стресу:

– спогади, візуалізація цих спогадів через фотографію. Повернутися думками в ту поведінку, що приносила радість;

– подихати, навчитися видихати;

– поїсти і поспати, якщо є можливість.

Бажано вдих робити на 5 секунд, затримати дихання на 5 секунд, а потім глибоко і діафрагмально видихнути.

«Якщо є можливість, вирішить фізіологічні потреби — сон, тепла їжа. Достатньо випити теплого чаю, поїсти щось калорійне, і вже в тебе цей стрес компенсується», — розповідає Мирослава.

13
2

Позаштатний кореспондент

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook