ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Зафіксовано понад 350 воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини України

Прочитаєте за: 2 хв. 20 Травня 2022, 21:49 16

«Через дії російської армії все наше культурне надбання знаходиться під загрозою. 20 травня вони спеціально влучили в Будинок культури в Лозовій. Він був одним з найбільших у Харківській області і ми його щойно відреставрували. Окупанти руйнують та грабують наші музеї, театри церкви. Та їм не зламати нашого духу. Наші втрати – це культурні втрати світової спільноти. Адже спадщина України міцно пов’язана з європейською й світовою. Не втомлююсь повторювати, що руйнування культурної спадщини – це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року. За такі дії передбачено сувору відповідальність», – зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики.

Найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина Харківщини. По області зафіксовано – 94 епізоди, з них – 78 в місті Харкові та його околицях. На Донеччині задокументовано –  72 злочини, з них 52 – в м. Маріуполі. Про 65 епізодів відомо в Київській області, 37 – в Чернігівській, 24 – в Луганській, 26 – в Сумській, 8 – в Запорізькій, 6 – в Житомирській, по 5 – в м. Києві та Херсонській області. Також 4 – в Миколаївській, 3 – в Дніпропетровській, 2 – в Одеській, 1 – в Львівській областях.

Наразі росіянами в Україні пошкоджено 116 об’єктів культурної спадщини. Постійні обстріли, ракетні та бомбові удари призвели до руйнувань 21 пам’ятки національного значення, 88 – місцевого значення та 7 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

“Наразі Міністерву відомо про знищення чи пошкодження росіянами 130 релігійних споруд, з них 49 – перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування. Це ціленаправлена акція окупантів проти української духовності. Варвари не шкодують ні православних храмів, ні протестантських молитовних будинків, ні мечетей, ні синагог”, – зауважує заступник Міністра культури та інформаційної політики  Катерина Чуєва.

Через злочинні дії російської армії знищені 42 меморіальних пам’ятники на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 27 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 66 споруд будинків культури, театрів та бібліотек, а також деякі інші об’єкти цінної історичної забудови.

Нагадаємо, МКІП фіксує злочини росіян проти культурної спадщини України за допомогою національної платформи culturecrimes.mkip.gov.ua. Закликаємо долучитися до цього процесу. Адже отримувати інформацію з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій дуже складно. Одночасно пам’ятайте про особисту безпеку.

Джерело: Урядовий Портал

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини