ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Київській і Чернігівській областях триває гуманітарне розмінування

Прочитаєте за: 2 хв. 18 Травня 2022, 17:45 5

Ситуація щодо російського вторгнення

На початку травня ми розповідали про те, що на Київщині розпочався процес нетехнічного обстеження територій (НТО) – перший етап гуманітарного розмінування території України. І ось цей процес уже триває у двох областях — НТО проводиться вже також і в Чернігівській області.

Роботи з гуманітарного розмінування території, на якій велися бойові дії та яка зазнала ворожих обстрілів, виконують фахівці громадської організації «Асоціація саперів України» у рамках проєкту компанії Feodal — Military.feodal.online.

Нетехнічне обстеження території полягає у зборі даних, на основі яких складається звіт з конкретними координатами, мапами, фотографіями, різними документами. Так сапери дізнаються, якими саме вибухонебезпечними предметами було забруднено територію, який там був характер бойових дій. Чи проводилось мінування території, чи був лише обстріл.

Тільки за результатами НТО можна чітко сказати, що відрізняється, приміром, у Сумській, Чернігівській, Київській, частково Миколаївській та Житомирській областях.

Вже на сьогодні сапери говорять, що ступінь забруднення з точки зору протимінної діяльності у всіх регіонах, де побували російські окупаційні війська, дуже великий і важкий для розмінування. Що вже казати про ті області, де тривають активні бойові дії! Їх можна буде почати обстежувати лише після завершення боїв.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram