ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сьогодні День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Травня 2022, 19:36 10

Сьогодні відзначається День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Нині, за даними ізраїльського національного меморіалу Катастрофи і Героїзму Яд Вашем, в Україні таких людей 2673. Ці люди удостоєні Державою Ізраїль звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту, тобто нацистської політики знищення. Україна займає четверте місце за кількістю Праведників, попереду лише Польща, Нідерланди та Франція. Загалом Праведники народів світу походять більш ніж із 50 країн.

Як зазначає видатний історик, директор Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Ігор Щупак, дослідження цієї теми в СРСР практично не було, це була табуйована сфера. Насаджувалась більшовицька ідеологія про один народ із однією долею.

Крім цього, СРСР тривалий час не мав дипломатичних відносин з Ізраїлем.

І ці подвиги рятування почали досліджувати фактично після незалежності України.

На жаль, тисячі українців, які у Другу світову війну рятували життя євреїв ризикуючи власним, й досі залишаються невизнаними й невідомими.

Вони безкорисно допомагали євреям та з ризиком для свого життя й життя своєї родини переховували їх від нацистів у власних домівках та безпечних місцях…

Та все таємне рано чи пізно стає явним. Отже, сьогодні цивілізованому світові про це дуже важливо говорити, досліджувати та пам’ятати. Пам’ятати у нинішніх умовах про зв’язок поколінь тих, хто рятував приречених на смерть у роки Другої світової, і сучасних рятівників, які допомагають людям, що потерпають від російської агресії…

4
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram