ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Мінфіні повідомили про обсяги витрат України на війну з рф

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Травня 2022, 6:44 18

Вимушені втрати України на екстрені потреби – від зброї до термінової допомоги внутрішньо переміщеним особам сягнули $8,3 мільярда.

Про це заявив агентству Reuters міністр фінансів України Сергій Марченко, передає Укрінформ.

«Україна була вимушена витратити 245,1 мільярда гривень ($8,3 мільярда) на війну з росією замість розвитку», – розповів глава українського Мінфіну.

Цифра, яка раніше не розголошувалася українським урядом, демонструє економічний вир, у якому перебуває зараз країна, зауважує видання. За словами міністра, кошти, які спочатку були передбачені на економічний розвиток, йшли на інші потреби – від закупівлі й ремонту зброї до екстреної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Марченко також зазначив, що уряд зібрав лише 60% від запланованих податкових надходжень за квітень, і нестача частково була доповнена до еквівалента 79,5% грантами від іноземних партнерів. У цьому зв’язку міністр підкреслив, що Україна потребує іноземної економічної, бо змушена спрямовувати мільярди додаткових доларів на надзвичайні витрати.

У цьому ж контексті Марченко поінформував, що Україна у квітні отримала майже $2 мільярди зовнішнього фінансування, з яких $719 мільйонів – гранти. За його словами, загалом з лютого надійшло $5,4 мільярда, включно з $801 мільйоном допомоги.

Водночас міністр спрогнозував, що надходження до бюджету в травні-червні – без урахування зовнішньої допомоги – очікуються на рівні 45-50% від запланованого рівня за умови, що ситуація не погіршиться.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини