ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Олена Кондратюк: Найголовніше для нас зараз — це солідарність країн, солідарність перших осіб, спікерів парламентів, які приїжджають в Україну побачити, що таке «руський мір»

Новини
5 Травня 2022, 5:48
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк відвідала звільнені від російських окупантів міста Київщини — Ірпінь та Бучу  — разом із Головою Парламенту Республіки Молдова Ігорем Гросу. Повідомляє пресслужба ВР.

Олена Кондратюк подякувала молдовським колегам за солідарність з нашою країною, яку вони продемонстрували своїм візитом.

«Найголовніше для нас зараз — це солідарність країн, солідарність перших осіб країн, спікерів парламентів, які приїжджають сюди побачити, що таке «руський мір». Він перед нами — і братські могили від так званих «наших братів», — підкреслила Віце-спікерка українського Парламенту. Вона наголосила на необхідності засудження всіх воєнних злочинців рф міжнародним судом та необхідність системного документування цих злочинів.

«Для нас є абсолютно важливим документувати всі ці злочини і притягти до відповідальності кожного ката, який їх чинив», — наголосила Олена Кондратюк.

Окрім того, за її словами,  другим важливим аспектом підтримки України є участь різних держав у її відновленні: «Є вже багато планів на рівні співпраці громад. Вчора Борис Джонсон запевнив, що Велика Британія готова відновлювати Київську область і допомагати київським громадам.  Думаю, що може бути багато спільних планів і з Молдовою. І про це будемо говорити на рівні парламентів і урядів».

Олена Кондратюк також підкреслила, що для обох країн важливим є спільний шлях до євроінтеграції та отримання  членства у  Європейському  Союзі. Водночас, за її словами, сьогодні є ще немало викликів на цьому шляху перед нашими державами, зокрема безпекові та міграційні.

“Зараз у Молдові  багато наших людей, близько 100 тис. переселенців,  які  втікали від війни. Є потреба у допомозі для них: в освітньому процесі, працевлаштуванні, соціальній допомозі, медичній тощо», — наголосила Олена Кондратюк.

Зі свого боку, Спікер Парламенту Молдови Ігор Гросу наголосив, що вражений і шокований побаченим та закликав всіх, хто хоче зрозуміти масштаб трагедії, побачити пережиті українцями страждання, приїхати на Київщину.

«Український народ зараз воює не тільки за себе, не тільки за Європу та Європейський Союз, а за увесь світ. Те, що створила тут російська армія,  інакше як геноцидом не назвеш. Це не війна між військовими. Просто убивати людей, які йдуть у магазин — це геноцид. Молдова теж пройшла через війну, але це не порівняти з тим, що твориться, на жаль, в Україні. Я впевнений, що зараз народжується і загартовується українська нація», — підкреслив Ігор Гросу. Він наголосив, що Україна довела всьому світові, що достойна бути частиною Європейського Союзу, стати членом якого прагне і Молдова.

Крім того, Ігор Гросу повідомив, що Молдова готова ще більше допомагати Україні підтримкою біженців, у розмінуванні визволених територій, налагодженні економічних процесів, втіленні  реставраційних проектів та відновленні логістичних ланцюгів, пов’язаних з Чорним морем, які сьогодні заблоковані через порти.

Ще один виклик, який Заступниця Голови Верховної Ради обговорили з Головою Парламенту Молдови – ситуація у невизнаному Придністров’ї.

«Спільними зусиллями ми не повинні дозволити використати територію Молдови у її міжнародно-визнаних кордонах для нападу на Україну та дестабілізації ситуації в Молдові», – зауважила Олена Кондратюк.


Україна та Євросоюз запускають програми на €343 млн для розвитку технологій подвійного призначення
Україна та Євросоюз запускають програми на €343 млн для розвитку технологій подвійного призначення

Єврокомісія, МОУ, уряди Франції та Фінляндії уклали угоди щодо розширення промислових спроможностей у сфері технологій подвійного призначення та ОПК.

Мільйони євро на оборонні технології: Уряд запускає міжнародні гранти від Brave International
Мільйони євро на оборонні технології: Уряд запускає міжнародні гранти від Brave International

Тепер Україна разом із союзниками створюватиме спільні фонди, щоб видавати гранти найкращим defense-tech розробникам з усього світу.

Найгарячіше на Гуляйпільському напрямку: Генеральний штаб повідомив про ситуацію на фронті
Найгарячіше на Гуляйпільському напрямку: Генеральний штаб повідомив про ситуацію на фронті

Від початку доби агресор 57 разів атакував позиції Сил оборони, українські війська виснажують ворога вздовж усієї лінії бойового зіткнення та у ворожому тилу.

Ворог атакував Сумську громаду трьома реактивними БПЛА: є поранені, пошкоджено інфраструктуру
Ворог атакував Сумську громаду трьома реактивними БПЛА: є поранені, пошкоджено інфраструктуру

Окупанти завдали удару по Сумській громаді, унаслідок чого по медичну допомогу звернулось 18 людей.

ВАКАНСІЇ
Стрілець

від 20500 до 21500 грн

Київ

Військова частина 2260 НГУ

Офіцер інформаційно-аналітичної групи

Львів

Військова частина А2678

Старший стрілець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Електрик-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП

Майстер з ремонту БПЛА, FPV-дронів

від 50000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС