ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Наші у світі: українських біженців підтримують дедалі активніше

Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 2 Травня 2022, 2:11

Соцгарантії, робочі місця і доступний сервіс –  покращується становище громадян України,  вимушено виїхавших до Європи.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Наразі мільйони наших співвітчизників перебувають у статусі біженця по різним країнам – від Європи й до Америки та Азії. Звісно, мало хто їхав у вимушену мандрівку настільки надовго, як тепер це їм стало зрозумілим. І досі більшість з цих людей перебувають поза межами України та потребують там комплексної підтримки. У державах, які зголосилися прихистити українців, вже другий місяць поспіль шукають ресурси й можливості, аби поступово покращувати становище таких біженців і наблизити умови їхнього життя до оптимальних.

Німеччина: піднімають рівень соцзахисту 

У ФРН з червня діятиме вищий рівень соцзахисту та підтримки в пошуку роботи для біженців з України. Зкрема, їм тут збільшать і соціальні виплати, пише Deutsche Wellee. Це стане можливим після розгляду Бундестагом відповідного урядового законопроєкту, який має всі шанси на затвердження. Досі біженці з України, що мають дозвіл на проживання, отримували соціальну допомогу на підставі закону про шукачів притулку. Ці виплати варіювалися довкола показника у 300 євро на місяць для дорослих і трохи менше для неповнолітніх.

А вже з 1 червня вони отримуватимуть таку ж допомогу, як і німецькі безробітні. Базова ставка для дорослого становить 449 євро. Уряд ФРН на соцзахист наших біженців виділив 2 млрд євро.

Так само ці офіційно зареєстровані біженці вже мають дозвіл на роботу без обмежень. Зареєструватися як шукачам роботи, чи отримучам виплат, українцям можна центрах зайнятості (Jobcenter).

Польща: пільги пролонгують

Тим часом у Польщі вкотре продовжили безкоштовний проїзд у потягах для українських біженців – наразі до 31 травня включно. Про це повідомляє компанія PKP Intercity. Без оплати за проїзд їздити потягами польської залізниці можуть такі категорії біженців з України, як жінки, діти віком до 18 років, інваліди незалежно від віку і статі, всі люди старші за 60 років. Щоб користуватися потягами PKP Intercity, українські біженці мають взяти безкоштовний квиток у касі чи в кондуктора. Потрібно пред’явити закордонний паспорт зі штампом про дату перетину кордону (не раніше 24 лютого 2022-го) або інший документ, що посвідчує особу: внутрішній український паспорт, водійське посвідчення, студентський квиток.

Також у дружній нам Польщі продовжать виплати за українських біженців. Сейм уже схвалив відповідні зміни до Закону про спеціальну допомогу, пише Оnet.pl. Документ ще має схвалити сенат і президент. Новація передбачає, що замість діючих 60 днів за надання житла та харчування для українських біженців у Польщі оплачуватимуть удвічі довший період – 120 днів. Допомога становитиме 40 злотих за одну особу на добу (майже 300 грн).

Означені зміни підтримала абсолютна більшість депутатів – 429, проти виступили лише 10 представників ультраправої «Конфедерації». Після утвердження норми створять спецреєстр звернень на пільги, доступний органам місцевого самоврядування. Кожному українцю зі статусом біженця в Польщі надають спеціальний ідентифікаційний код – PESEL.

Фінансові інструменти виживання стають доступнішими

Дуже важливе рішення днями солідарно ухвали п’ять міжнародних платіжних систем переказу грошей, які зробили безкоштовним й скасували комісію за переказ коштів до України.

Єврокомісія презентувала схему обміну біженцями з України готівкових гривень на євро чи інші валюти держав ЄС, де вони перебувають, як скоординований підхід задля однакових умов обміну гривневих банкнот.

ЄК запропонувала встановити ліміт на рівні до 10 тис. грн на кожного біженця без комісії за курсом, встановленим НБУ. Для обміну потрібно підтвердити, що особа користується тимчасовим захистом в ЄС. Кожна держава Євросоюзу домовлятиметься з банками, які беруть участь у програмі, щодо обліку таких клієнтів. Також, своєю чергою, домовлятимуться й з НБУ: як той викуповуватиме гривневі банкноти в їхніх банків. Схема має працювати три місяці.

Надзвичайно важливою є і та новина, що європейські фінустанови вже говорять про готовність кредитувати тих українських біженців, які доведуть свою позитивну кредитну історію. Про це розповіли в НБУ. Щоправда, у наших громадян немає відповідної інформації про кредитну історію, доступну для європейських фінансових установ. Тобто, поки що інує певна технологічна проблема, яка не дає змоги швидко кредитувати українців, але зараз  триває пошук способів як її вирішити.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
«Переможців серед росіян не буде»: бійці з бригади «Азов» знайшли схованки п’ятьох окупантів
«Переможців серед росіян не буде»: бійці з бригади «Азов» знайшли схованки п’ятьох окупантів

Оператори ударних дронів танкового батальйону 12-ї бригади «Азов» продемонстрували добірка знищень російського особового складу.

УВ «Схід»: Противник зосередив навколо Мирнограда понад 10 підрозділів
УВ «Схід»: Противник зосередив навколо Мирнограда понад 10 підрозділів

Сили оборони України продовжують контролювати північну частину Покровська. Усі переміщення ворога своєчасно виявляються, завдається вогневе ураження по противнику.

Майже 5 місяців на позиції, кульове поранення й 6 відбитих штурмів: історія бійців «Корея» і «Пастор»
Майже 5 місяців на позиції, кульове поранення й 6 відбитих штурмів: історія бійців «Корея» і «Пастор»

Боєць бригади «Сталевий Кордон» з позивним «Пастор» провів на позиціях 94 дні, а «Корея» — 131 день без ротації. За цей час вони відбили шість штурмів противника і втримали свою ділянку.

У Силах оборони показали, як виглядає Костянтинівка після агресії рф
У Силах оборони показали, як виглядає Костянтинівка після агресії рф

Бійці 24-ї механізованої бригади імені короля Данила показали, як виглядає Костянтинівка після російської агресії.

Президент: Основна тактика рф — намагатись повністю «вимкнути» міста
Президент: Основна тактика рф — намагатись повністю «вимкнути» міста

Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ та начальника Генерального штабу ЗСУ, зокрема, щодо роботи з партнерами по гарантіях безпеки.

У Києві зросла кількість постраждалих унаслідок атаки рф
У Києві зросла кількість постраждалих унаслідок атаки рф

Станом на 17:00 внаслідок російської атаки у Києві постраждало 25 осіб, серед них — п’ять рятувальників. Чотири людини загинули. 32 особи вдалось врятувати.

ВАКАНСІЇ
Стрілець, Військова служба за контрактом, Військовослужбовець ЗСУ

від 20000 до 120000 грн

Петрівське, Запорізька область

Старший механік обслуги обслуговування авіаційного озброєння

від 20000 до 25000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Стрілець окремого батальону сил ТрО

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

Оператор засобів РЕБ

від 20000 до 120000 грн

Харків

225 ОШБ

Оператор комплексу радіоелектронної боротьби

від 21000 до 50000 грн

Одеса

Військова частина А2238

Зовнішній пілот, оператор БПЛА

від 50000 до 50000 грн

Київ

412 ОББпС 101 ОБрО ГШ ЗСУ

--- ---