Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
Сьогодні в Україні практично весь малий, середній та великий бізнес працює на підтримку вітчизняного війська. Паралельно ж, на скільки це можливо, підприємці намагаються триматись на плаву, розвивати свою справу, створювати робочі місця, в тому числі для внутрішньо переміщених осіб, і таким чином наповнювати податками український бюджет. Ситуація складна, проте абсолютно не безнадійна. Ба більше, волонтери навіть створили проєкт, котрий намагається цілеспрямовано направити специфічні підприємства у правильне річище, на, так би мовити, екіпірування Збройних Сил України та решти оборонного сектора всім необхідним. Поки що єдиним таким форпостом в Україні є волонтерський проєкт Support Ukrainian Army, головна мета якого — збирати кошти для українських підприємств на виробництво тої чи іншої продукції для ЗСУ.
— Погодьтесь, що краще, коли наші фабрики, заводи та підприємства працюватимуть спільно на оборонку держави та зможуть робити це максимально ефективно, ніж кожен працюватиме поодинці, а волонтери витрачатимуть час і кошти на пошук і закупівлю потрібних товарів, — розповідає Юрій Барнович — директор та координатор Support Ukrainian Army. — З початком широкомасштабного вторгнення москальщини до України підприємці намагались хоч якось врятувати свій бізнес та одночасно бути корисним державі та армії. Спершу це було надзвичайно важко й деякі ФОПи навіть збанкрутували. Але є й такі підприємства, які вклали всі свої ресурси й заощадження в матеріали та обладнання для того, щоб забезпечувати армію необхідним навіть собі у збиток. Головна мета проєкту — допомагати таким виробникам функціонувати, щоб швидко і максимально ефективно працювати на потреби ЗСУ і закривати потреби волонтерів, які шукають амуніцію для підрозділів.
Юрій Барнович — доволі успішний львівський програміст, працює на потужну іноземну ІТ-компанію. Він і тепер у вільний час мусить займатись старою роботою. Проте здебільшого він активно займається волонтерською діяльністю — створив проєкт, метою якого є збирати кошти з усього світу для того, аби розподілити їх по тих підприємствах, котрі мають термінові замовлення на виробництво того чи іншого військового інвентарю.
— Відразу після початку війни я активно почав займатись волонтерством. Лише за три тижні зібрав майже мільйон гривень і успішно закривав різні потреби підрозділів. Потім зрозумів, яку важливу місію виконують підприємства, які перекваліфікувались, до прикладу, на виробництво амуніції, і створив спеціальний вебсайт, де благодійники можуть пожертвувати кошти на цільове виготовлення необхідних ресурсів для Збройних Сил України, Нацгвардії, тероборони тощо, — твердить Юрій Барнович. — Станом на сьогодні наш проєкт зібрав пів мільйона гривень від благодійників, на які були виготовлені й передані на фронт понад 100 спальників, розвантажувачів, сотні підсумків, польові пічки та інші необхідні вироби.
Нині Support Ukrainian Army допомагає коштами близько десятьом підприємствам України, котрі займаються пошиттям військового одягу, виробництвом бронежилетів та навіть виготовленням армійських портативних пічок. Проєкт постійно поповнюється новими виробами й в активному пошуку виробників, котрі потребують фінансування.
— До війни я займалась пошиттям спортивного одягу, мою продукцію активно купляли за кордоном, — розповідає львівський приватний підприємець Олена Дидирко. — Нині у зв’язку з війною ми змушені перепрофілювати свою продукцію виключно на оборонні запити. Подумали, що можемо робити таке у швейних цехах, що б було корисне та є вкрай необхідним для нашої армії. Після невеличких консультацій зі знайомими нас попросили шити підсумки для аптечок. І ось уже з початку квітня ми передали на фронт їх більше ніж тисячу й далі продовжуємо шити. Для створення необхідної форми підсумка спеціально запрошуємо військових з тої чи іншої військової частини і вони нам кажуть, які мають бути їхні характеристики та габарити.
Гроші на замовлення матеріалу, замків та іншої продукції шукає Support Ukrainian Army Юрія Барновича. Ескізи по готових армійських взірцях створює сама ж Олена, а шиють вже наймані працівники. Ба більше — Олена взяла на роботу вимушених переселенців з інших міст України. Тому це така собі потрійна користь для нашої держави. А головне — це згуртованість, консолідація та розуміння важливості своєї роботи на благо спільної перемоги над окупантом.
Support Ukrainian Army запрошує небайдужих громадян нашої держави, волонтерів, приватних підприємців та іноземних інвесторів до спільної роботи, а також закликає допомогти українському бізнесу, армії та державі працювати синхронно та цілеспрямовано, адже кошти, як і амуніція, завжди потрібні для ефективного виконання поставлених завдань.
Більше інформації та контакти за посиланням вебсайту Support Ukrainian Army.
Фото автора
@armyinformcomua
Майже двісті тисяч військовозобов’язаних отримали відстрочку в Резерв+.
З 1 грудня в застосунку «Дія» відновлено можливість бронювання співробітників для критичних підприємств.
На Донеччині сьогодні вдень, 3 грудня, російський дрон вбив мешканця Покровської міської громади та поранив ще одну людину.
У районі Часового Яру за 2-3 дні можуть знищувати півсотні штурмовиків, не маючи при цьому власних втрат.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією затримали двох 14-річних жителів Київщини, яких російські спецслужби завербували для виконання терористичного акту.
Уночі 3 грудня російські окупанти завдали удару БПЛА по місту Тернопіль, у результаті чого на території одного з підприємств виникла пожежа.
від 21000 до 121000 грн
Вся Україна
1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ
від 20100 до 120000 грн
Тернопіль, Тернопільська область
від 20000 до 25000 грн
Васильків
Військова частина А1789
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…