ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Міжнародний день книги Олена Зеленська взяла участь у проєкті «Книжки без кордонів»

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Квітня 2022, 16:42

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України:

«Прочитати на ніч дитині казку українською мовою — така звична, й водночас така непроста справа зараз для мам, що вимушені були тікати з малюками за кордон.

Сьогодні, у Міжнародний день книги, розповідаємо про проект «Книжки без кордонів», який перша леді Олена Зеленська запускає спільно з МЗС, Український інститут книги і Міністерство культури та інформаційної політики України.

Його ціль — забезпечити українських дітей, які вимушено покинули домівки у всьому світі рідними книгами, аби вони простіше переживали переїзд та почувалися більш комфортно у чужому мовному середовищі.
Нині вже реалізується перший етап проекту у країнах ЄС. Пропонуємо тамтешнім видавництвам використати готові макети книг, надані українськими видавцями. Й потім коштом благодійників надрукувати невеликі наклади, щоб подарувати дітям.

На другому етапі плануємо розширити географію проекту, щоб книги отримали в США та Канаді. Залучити кошти державного та міжнародного фінансування, щоб у дітей був вибір книг відповідно до віку та інтересів. На третьому етапі — комплектувати українськими книгами місцеві бібліотеки. Й вже потім обов’язково видавати книги для діток-білінгвів, аби адаптація у нових реаліях для них була простішою.

Доступ до книги рідною мовою така ж нагальна потреба, як їжа чи гігієна. Працюватимемо, щоб у кожної української дитини за кордоном була ця можливість».

Читайте нас в Telegram