Сьогодні перемогу визначає не лише кількість особового складу чи техніки. Вирішальними стають швидкість передачі інформації, стійкість зв’язку, захищеність даних, ефективність…
З перших днів широкомасштабного вторгнення окупаційних військ на Полтавщині з’явилися добровольчі формування, які одразу ж стали на захист регіону. Також вони слідкують за правопорядком на вулицях рідних міст та щоденно тренуються, аби покращити свої навички.
Зокрема, представники добровольчого формування № 1 Полтавської міської територіальної громади «Доброволець» головний акцент спрямовують на вогневу та фізичну підготовки, відпрацьовують тактику ведення бойових дій у міській місцевості тощо.
— Наразі ми сформували шість рот. Маємо понад пів тисячі осіб особового складу, які підписали відповідний контракт. У цілому плануємо, що в нас буде близько 800 людей, — розповів керівник добровольчого формування «Доброволець» Віталій Степанов. — Активно проводимо заняття з тактики, медицини, рукопашного бою. Тобто навчаємо хлопців та дівчат усіх військових азів, що знадобляться їм у разі захисту Полтави.
Так, щодоби учасники добровольчого формування разом зі співробітниками Нацполіції патрулюють вулиці обласного міста. Вони виявляють мародерів, порушників комендантського часу та інших правопорушників.
Кістяк підрозділу «Доброволець» складають люди самого різного фаху, віку та статі. Переважно це військові пенсіонери, колишні представники правоохоронних органів, спортсмени, медики та навіть люди з інвалідністю. Однак усі вони можуть тримати зброю та безмежно люблять своє місто. Також серед них чимало осіб, які у минулому мали бойовий досвід.
— У мене за плечима є досвід бойових дій в Афганістані. Я тривалий час був на посаді розвідника десантно-штурмового підрозділу. З 1974 року досконало опанував бойове мистецтво, зокрема карате та змішане єдиноборство. Долучився до підготовки воїнів, адже мої навички тут дуже потрібні, — зазначив президент Всеукраїнської федерації бойових мистецтв БУДО Олег Чернецький. — Як інструктор кілька разів на тиждень навчаю особовий склад рукопашного, ножового бою та прийомів зі зброєю. Хлопці швидко вчаться, постійно себе вдосконалюють, поглиблюючи практичні навички.
Слід зазначити, що на полігоні учасниками добровольчого формування постійно проводять навчальні стрільби з автоматичної зброї та гранатометів, вивчають основи користування штатними військовими та саморобними вибуховими засобами. Під керівництвом колишніх учасників АТО/ООС полтавські захисники вивчають тактику бойових дій в умовах міста.
Окрім цього, керівництво «Добровольця» велику увагу приділяє домедичній допомозі.
— Як медінструктор я навчаю добровольців надавати невідкладну допомогу по протоколу Tactical Combat Casualty Care. Програма курсу сфокусована на основних навичках, які можуть зберегти життя в бою, — відмітив санітарний інструктор медпункту одного з батальйонів територіальної оборони Полтавщини молодший сержант Роман. — Раніше ми вивчали зупинку критичних кровотеч, перев’язку. Як виявилося, більшість з добровольців — це дипломовані цивільні медики, а тому розглядаємо більш складні ситуації. На останніх заняттях розглянули забезпечення прохідності дихальних шляхів, важкі дихальні шляхи тощо. Все це обов’язково відпрацьовуємо на спеціальному манекені.
За словами військового медика, більшість добровольців у повсякденному житті працюють у медичних закладах Полтави, а тому вже мають необхідну базу знань. Насамперед їх необхідно навчити діяти саме в умовах бойових дій.
Керівництво цього добровольчого формування впевнене, що в разі ускладнення ситуації в регіоні вони готові дати гідну відсіч ворогові.
Фото автора
О 02:10 7 червня було зафіксоване влучання ворожого ударного БПЛА у будівлю приймання контейнерів Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.
Вночі 7 червня ворожий БПЛА влучив по майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.
Протягом доби підрозділами угруповання СБС уражено/знищено 1702 цілі противника.
Ворог активно користається тим, що посадки увібралися в зелень і намагається просуватися вперед маленькими піхотними групами.
Пілоти 34-ї бригади морської піхоти «Борисфен» зробили добірку уражень російської піхоти на лівому березі Дніпра.
Ворог атакував два цивільні пошуково-рятувальні судна, вкотре грубо порушивши норми міжнародного гуманітарного права.
Сьогодні перемогу визначає не лише кількість особового складу чи техніки. Вирішальними стають швидкість передачі інформації, стійкість зв’язку, захищеність даних, ефективність…